Zajímavosti

Egyptská záhada

Před několika lety byl vědci odtajněn nový typ radaru, který je schopen nahlížet hluboko pod zemský povrch. Zanedlouho po tom se objevily ohromující údaje o důmyslných labyrintech a systémech podzemních tunelů v různých částech světa. více »

Reinkarnace

Reinkarnace, tedy proces, při kterém se lidské bytosti znovu a znovu zrozují, je víra stará celé staletí a setkáváme s es ní po celém světě. Dávní Egypťané vykonávali přípravy na osvobození duše po smrti, aby jí umožnili znovuzrození. více »

Když se pacient pořádně nají, ušetří za léky

Publikováno dne: 16.3. 2005 Zdroj: Mladá fronta DNES
Praha - Lékaři a dietní sestry z Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči zkoumali, jaký vlivmá správná výživa na zdraví pacientů. A čísla, ke kterým došli, šokovala i je samé. více »

Móda v souvislostech

Je moc zajímavé pozorovat různé souvislosti v našem životě a historii. Tak například všimněte si toho, jak se vyvíjela v naší historii móda. Možná se vám může její vývoj zdát čistě náhodný a naprosto nevypočitatelný. Ale jen pokud si nevšimnete jistých zákonitostí. více »

Kolo života

Bez ohledu na znamení, ve kterém jste se narodili, každá perioda, ať je to den, rok, nebo celý život, plyne vždycky v kole zodiaku. Tedy během takového období projdeme všemi znameními a jejich působením na nás. více »

Pyramidy

Mým názorem je, že k běžnému používání natož třeba k bydlení pyramidy určeny nejsou, přestože je to dnes v módě. Proč třeba sami Egypťané bydlí v obydlích s rovnou střechou? více »

Kameny

Drahé kameny jsou úžasná stvoření. Jsou to nositelé světla. Jejich čisté barvy v sobě obsahují vesmírnou energii ale také ochranné a posilující vibrace země. A pokud je budeme nosit při sobě, mohou je zprostředkovat i nám. Když si budete kámen pro sebe vybírat, měli byste znát něco o jejich barvách. více »

Druidové

Slovo Druid je odvozeno z keltštiny a znamená „velmi učený“. Druidové byli keltští kněží , kteří v Galii(tj. v dnešní Francii) a v Británii působili jako soudci, učitelé, léčitelé a věštci. Dodnes je obklopuje veliké tajemství. více »

Nikola Tesla

Technicky založení lidé obvykle příliš neslyší na záhady a hluboké esoterické myšlenky. Ale existují i výjimky. O to jsou tito lidé cennější. Jednou z nich byl i známý vynálezce Chorvat Nikola Tesla. Žil v letech 1856- 1943. Značnou číst života strávil v USA, kde se díky svým vynálezům zapsal do historie techniky. více »

Jmelí

K vánočním svátkům vždycky patřilo jmelí. K atmosféře vánoc se zkrátka hodí, ale možná sni netušíte, jak úzce je tento zvyk spojen s věcmi magickými. Jmelí se také říkávalo zlatá ratolest. Je známo, že v Bretani věšeli nad chlévy snítky jmelí už v červnu, protože po několika měsících získává usušené jmelí zlatavou barvu. více »

Svatý Mikuláš

Určitě se mnou budete souhlasit, že hned po Ježíškovi a Jágrovi je pro naše děti největší hvězdou Mikuláš. Opravdický svatý Mikuláš se narodil kolem roku 280-286 v Patrasu v Řecku. Zemřel 6. prosince někdy v letech 345-351. Jeho ostatky jsou uchovány v Bazilice sv. Mikuláše ve městě Bari v Apulii. více »

Stonehenge

Na internetu jsem objevila moc zajímavý článek, který vyšel ve WM magazínu a myslím, že by vás mohl zajímat. Píše o jednom z největších tajemství moderní archeologie, které je veřejnosti už několik desetiletí utajováno. více »

Je člověk opravdu masožravec?

Krátký animovaný filmeček, řešící otázku, zda člověk je nebo není masožravec.
Překlad a české titulky: Česká vegetariánská společnost

Video ZDE více »