Zajímavosti

Kameny

Drahé kameny jsou úžasná stvoření. Jsou to nositelé světla. Jejich čisté barvy v sobě obsahují vesmírnou energii ale také ochranné a posilující vibrace země. A pokud je budeme nosit při sobě, mohou je zprostředkovat i nám. Když si budete kámen pro sebe vybírat, měli byste znát něco o jejich barvách.
Protože právě podle barvy byste se mohli rozhodnout. Červený kámen v sobě skrývá pohyb, životní sílu a energii. Červená oživuje a dává činorodost a odvahu. Oranžový udržuje v pohybu životní energie a může odstranit vaše emoční bloky.

Žlutý kámen vám přinese veselé uvolnění. Podpoří ochotu navazovat kontakty a poučit se ze zkušeností. Zlatá daruje pocit bohatství a tepla. Pomáhá řešit psychické problémy. Zelená barva umí léčit, obnovovat a dá pocit vyrovnanosti. Pod vlivem zeleného kamene se můžeme zotavit a regenerovat síly. Růžový kámen vám pomůže k mírnosti, něze a vyšším citům v lásce. Budete přístupnější kráse a harmonii. Světle modrý kámen vyjasňuje a rozšiřuje ducha. Dá nám pocit svobody a inspiraci, která pochází z nitra. Tmavě modrá je barvou spolehlivosti a hloubky. Vnáší do duše klid a schopnost soustředit se na podstatné a hluboké poznání. Fialová barva kamene znamená hlubokou přeměnu. Bolestné zkušenosti může měnit v energii, duševního růstu. Posiluje v nás idealismus a schopnost zážitku vnitřní jednoty se životem. Bezbarvý bílý kámen symbolizuje čistotu a nejvyšší dokonalost. Černá pomáhá neztratit sebe sama v neklidu světa a hnědá nám zase dává pocit zakořenění a vytrvalosti v životě. Důležitá je vedle barvy také propustnost světla v kamenech. Neprůhledné kameny zhušťují a zhmotňují vibrace svých vlastností a tak se nám stávají srozumitelnými. Průsvitné kameny zase účinkují hlavně v oblasti pocitů. A ty průhledné nás spojují s nejvyššími vibracemi svých vlastností a tak zušlechťují naší celou bytost.

Pokud kameny nosíme nebo přikládáme na tělo, dochází tak k zlepšení a zušlechtění našich vlastních vibrací a tak nás vedou k životu v souladu nás samotných se sebou.
 

« Zpět