Meditace

Zahrada

Po uvolnění těla si představíte,že jste v nádherné zahradě podle svých představ. Prohlédnete si každý detail této zahrady, každý strom i mech. Cítíte její vůni, příjemné teplo, lehký vánek. Je to místo, kde je vám dobře. V této zahradě se cítíte naprosto bezpeční. Smí sem za vámi jen ten, koho si sami pozvete. více »

Ideální meditace pro transformaci, aneb Meditace k přijetí nových energií

Mnoho lidí přemýšlí, jak pomoci co nejlépe sobě a svému tělu k přijetí nově příchozích energií, v důležitých nadcházejících dnech. Proto Vám doporučuji tři nejdůležitější meditace pro dny přechodu: více »

Nastolení rovnováhy v sobě- ( schopnost přijímat)

Tuto meditaci je vhodné provádět v sedě se zavřenýma očima. Nejprve se soustřeďte na místo, které vnímáte jako centrum vašeho těla. více »

Jeskyně- Vyčištění svých zbylých energetických bloků

Představte si jeskyni kruhového tvaru, jejíž stěny dokáží svou energií vytáhnout veškeré Vaše zbylé a pro Vás nevhodné energetické bloky. více »

Cinkání křišťálovými zvonečky

Meditace pro podporu indigové a křišťálové barvy v naší auře, která ve svém důsledku znamená pročištění, napravení děr a deformací v auře, zesílení ochranného obalu kolem nás a po stránce duchovní celkové naše posílení v našem bytí, posílení nás samotných k uskutečnění záměrů a cílů, se kterými jsme zde na Zem přišli. více »

Jak nahlédnout do minulého života

Možná, že vám bude dovoleno do některého ze svých minulých životů nahlédnout v meditaci. Popíšu vám, jak by taková meditace mohla vypadat. Vše si zapamatujte, ale nechte si ji až na chvíli, až budete mít dost času. více »

Meditace potůčku (vhodné, když potřebujete odvést negativní energii , nebo odstranit energetický blok.

Postavte se nohama pevně na zem. Představte si, že do vaší hlavy horem vtéká čistá horská bystřina. Potůček docela čisté vody, který protéká celým vašim tělem a chodidly vypouštějte vodu do země. Voda protékající vašim tělem odnáší všechnu únavu, špínu a všechno negativní pryč. Až bude protékající voda docela čistá, nechte naplnit její energií celé své tělo a pak potůček zastavte.

Rozhovor s vnitřním dítětem

Představ si, že jsi v krásné zahradě podle svých představ, kam nemůže nikdo , koho tam sám(a) nepozveš. Najdi si v ní místo, kde je ti nejlíp a posaď se tam. Vnímej, jak je ti tam dobře. více »

Meditace "Strach"

Největším nepřítelem každé stvořené bytosti, která ve víru všedních dnů zapomněla na Světlo a Lásku ve svém srdci, je její vlastní strach.Strach je energie, která na této planetě spoutává vše, co na počátku vzešlo z Lásky. více »

Ozdravující meditace

Tuhle meditaci Vám doporučuji nahrát na magnetofon a pak si ji v klidu pustit. Je to ozdravující meditace z knihy Louis Hay : Uzdrav své tělo. Pokud to jde, pohodlně se posaďte, zavřete oči a uvolněte se. Ať se ocitáte v jakékoli životní situaci, pokuste se vcítit do jejích slov: více »

Cvičení relaxace

Postupně uvolňujeme odspodu celé tělo, sval po svalu, soustřeďujeme se jen na svůj dech. S každým výdechem se více uvolňujeme. Představíme si světlo, které naplní celé naše tělo i jeho okolí. Vdechujeme ho. Potom se uvědomováním si svého těla vracíme zpátky.

Sluníčková meditace

Dlouhodobý nedostatek sluníčka už může způsobovat kdekomu psychické potíže. Proto nezapomeňte, že sluníčko máte také sami v sobě a můžete ho kdykoli rozsvítit. více »

Cvičení vizualizační - pomeranč

Zavřete oči a představte si před sebou pomeranč. Všimněte si barvy a tvaru, vůně, představte si ho do nejmenšího detailu. Pak ve své představě pomeranč oloupejte a snězte. Všímejte si dopodrobna svých pocitů. Takto se můžete učit vizualizaci.

Meditace s duchovním rádcem

Najděte si třeba přes víkend pro sebe chvíli, kdy nebudete nikým a ničím rušeni. Může to být třeba okamžik, kdy si večer lehnete do napuštěné vany, pokud ji máte, a tam si svou meditaci nádherně prožijete. Pořádně se uvolněte a volně dýchejte. více »

Meditace sloupu

V sedě nebo ve stoje se zklidním a se zavřenýma očima si představuji jak z mé 1.čakry (mezi nohama) stoupá paprsek středem páteře, prochází všemi čakrami ( páteří) až projde 7.čakrou (temenem hlavy) a pokračuje do vesmíru kde se rozplyne. více »

Harmonizace čaker a vizualizací

Uvolněte se, pohodlně si lehněte a soustřeďte se všemi smysly na svou první čakru. Představte si, jak se rozzáří a její energie se zesílí tak, že proudí maximální možnou silou. více »

Rozhovor s andělem

Pohodlně se uložte a zavřete oči. Uvolněte se a volně dýchejte. Až se vaše mysl docela zklidní, zavolejte k sobě svého anděla. Pocítíte nejprve jeho láskyplnou energii a potom si před sebou představte jeho zářící siluetu. více »

Léčení těla vizualizací

Uvolněte se přes svůj dech a představte si že vstoupíte do svého vlastního těla. Ocitnete se v obrovské laboratoři. Tahle laboratoř je centrem, odkud se ovládá celé vaše tělo. Každý orgán i sval. více »

Cestování s průvodcem

Pokud už znáte svého anděla nebo vyšší duchovní bytost, které důvěřujete, zavolejte si je a požádejte, aby vám dělal průvodce při vaší cestě. více »

Opuštění těla - Astrální cestování

Udělejte si ochranu, zavřete oči a naprosto se uvolněte. Dejte si na to čas. Tělo uvolněte natolik, že jediné, co vám zbude a budete vnímat je vaše Já. Potom ze svého těla klidně vyklouzněte temenem své hlavy. více »

Cvičení vizualizační - hodiny

Uvolníme postupně celé tělo, postupujeme odspodu nahoru. více »

Mapa života

Meditace může mít i formu zajímavé hry, která ale, pokud budete chtít, může mít pro vás daleko větší a zásadnější význam. více »