Meditace

Mapa života

Meditace může mít i formu zajímavé hry, která ale, pokud budete chtít, může mít pro vás daleko větší a zásadnější význam.
Je třeba sehnat si pokud možno podrobnou mapu oblasti, kde žijete.
Místa, kde prožíváme události svého života nám bývají většinou velmi drahá. A často vypovídají i informace o nás samotných. V takové mapě můžeme nalézt vlastně symbolickou mapu svého života.

Mapu si rozprostřete před sebe na rovnou plochu. Máte přesně patnáct minut na to, abyste zanesli barevnou fixkou svou životní cestu. Uděláte to tak, že označíte barevným bodem místa, kam jste chodili do školy, kde jste pracovali, kde bydlí vaše rodina a přátelé. Sami sebe zakreslete doprostřed a pospojujete se všemi ostatními vyznačenými body. Potom vyhledáte a jinou barvou označíte místa, která nemáte rádi kvůli zlým lidem nebo situacím, které jste tam zažili , nebo místa, ze kterých máte strach. Touhle jinou fixkou opět s těmito místy spojte sami sebe na mapě. Máte na to vše jen 15 minut. Potom se do obrázku zadívejte a přemýšlejte, Možná vám začnou docházet souvislosti a pochopíte to, co hledáte už dávno.
 

« Zpět