Jak meditovat

Jak meditovat

O meditacích má mnoho lidí zkreslenou představu. Mají pocit, že to je něco, co je příliš složité a nepochopitelné, něco, co je jen pro vyvolené, minimálně pro osvícené a nebo pro naprosto ulítlé jedince.

To je ale veliký omyl. Každý na světě byl někdy v meditaci. I vy! Zdaleka to není tak složité, jak si myslíte. Když například koukáte někdy "do blba" jste právě v meditaci. Umíte to bez problémů. Jde jen o to, se do takového stavu dostat cíleně a s určitým záměrem.

více »

Praktický návod pro začátek

Pohodlně se položte na záda ( pokud máte usínací tendence, pak se pohodlně ale rovně posaďte), nekřižte ruce ani nohy (povolen je jedině turecký sed )
a zavřete oči.
více »

Vedená meditační CD

Cd Andělská meditace Tety Kateřiny můžete zakoupit ve zdejším internetovém Obchůdku
Pokud si na meditace zatím netroufnete sami bez vedení, pak doporučuji vedená meditační CD, která Vás celou meditací bezpečně provedou. Tím také přijdete na systém, jak se to vlastně dělá a příště už toho budete schopni sami.
Meditační CD Tety Kateřiny

Nebezpečí meditace

Na trhu dnes najdete spoustu nádherných knih, kde je popsáno jak meditovat a jak je meditace skvělá a co všechno lze skrze ní zažít. Tam všude najdete skvělé návody na meditace, které jsou opravdu úžasné a mohou vám v mnohém pomoci. více »

Tipy pro meditaci -OSHO

Každý den
Meditujte každý den na stejném místě, ve stejnou dobu a vytvoříte si hlad po meditaci, jak uvnitř svého těla , tak i v mysli. Každý den v tomto zvláštním čase vyhrazeném pro meditaci se bude vaše tělo i mysl dožadovat meditace.
více »