Články

Kateřina Pokorná: Nikdo tě nebude mít rád! (13.2 2015)

„Když to hezky spapáš, budeš moje hodná holčička. A když budeš hodná holčička, budou tě mít všichni rádi. Nikdo přece nemá rád děti, co odmlouvají.“ …Říká vám to něco? Dětství většiny z nás, nás naučilo, že lásku si musíme zasloužit. Když budu dělat a říkat, co maminka, nebo třeba učitelka chce, bude mně mít ráda. A naučili jsme se to dobře. více »

Kateřina Pokorná: Poslední rozloučení (5. 2.2015)

Příležitostně dělám řečnici na pohřbech. Neděste se. Je to úžasná práce! Lidé se tam chodí rozloučit s těmi, kdo patřili do jejich života a já jim mohu svými slovy připomenout všechno to, co spolu žažili a v čem byl zesnulý člověk výjimečný. Obvykle to probíhá tak, že pozůstalí do dotazníku napíší o zemřelém všechny informace, které považují za důležité. více »

Kateřina Pokorná: Narozeniny (28.1.2015)

Mám narozeniny. Ale ten sváteční pocit výjimečnosti tohoto dne, který si pamatuju z dětství, se nějak nedostavuje. Zašla jsem si na malé kafíčko do kavárny a u vedlejšího stolu vyslechla rozhovor dvou kamarádek: Ty máš za tejden narozky, vidˇ? Chystáš oslavu?“ - „Co bych asi měla podle tebe slavit?“ Říká druhá. „ Že mně opustil chlap? Nebo že po těch pěti letech sotva uživím sebe a kluka, protože ten lump mi neplatí? Že jsem nebyla už čtyři roky na dovolený, i když padám na hubu, protože někdo to topení zaplatit musí? více »

Kateřina Pokorná (27.1.2015): VRTULNÍK

Lidé stále hledají univerzální pravdu a jsou přesvědčeni, že existuje jen jedna jediná. Ta pravá. Ale všimněte si, že pravda vždy závisí pouze na úhlu pohledu. více »

Změny (4. 10. 2013)

Milí přátelé,
transformaci máme v plném proudu a nevyhnula se nikomu. Ani mně. Onoho kdysi obávaného prosince 2012 se zdánlivě nestalo vůbec nic, ale snad nejsem sama, kdo vnímá obrovské změny, které se od té doby dějí u každého z nás. Jakoby k nám přišla zcela nová energie, se kterou si mnozí nejprve dlouho neví rady. Píšete mi mnoho mailů, kde všichni řešíte totéž.... Jakoby vše co jsme dosud dělali, přestalo fungovat, nebo lépe, začalo fungovat na zcela nových principech. více »

Tou brzdou jsou ezoterici! (Článek T.K.)

Často slyším ze svého okolí povzdechy, kolik lidí stále nechápe, co se okolo nás děje a že ani nechtějí nic slyšet a pracovat na sobě a na tom, aby se oni sami a svět už konečně otočil k lepšímu. Naopak že mají nás, kteří se věcem duchovním věnujeme, za sektáře, v lepším případě za magory a ulítlé šílence. více »

Až budu jednou osvícen… ( článek T.K.)

Toto je psaní pro vás, duchovní hledači, kteří máte pocit, kolik že to ještě před sebou máte práce, než dosáhnete onoho kýženého stavu, kdy bude vše hotovo, všechno pochopíte a budete znát všechny souvislosti natolik, že najednou ve vás něco přecvakne a stanete se „osvícenými“. Jako Budha, jako Osho a další mistři, kteří nám dali důkaz, že To existuje. Že se to dá. více »

Věřte sobě!

Chápu, že pro mnohé se v této rozjitřené době otevřel docela nový svět. Léta nám bylo předkládáno pouze materiální vnímání světa jako jediné přípustné a možné. Když nám ale nenabízelo řešení našich problémů, mnohým se jako zázrak zjevil svět esoteriky a duchovna. více »

Pusťte se!

Už nějakou dobu sleduji, že i lidé, kteří vnímají, že se tady na Zemi něco děje dlouhou dobu a trpělivě pracovali na sobě a na tom, aby se svět obrátil k lepšímu, najednou ztrácejí naději a motivaci. více »

Přestaňte hledat

Doba se mění obrovským tempem. Kdo před pár lety ještě nepřemýšlel vůbec o světě, životě, o sobě, dnes se probouzí. Probouzí se veliká spousta lidí a vnímám, jak se snaží o změnu myšlení a vnímání. Jak se lidé snaží poskládat si hodnoty znovu a jinak… a najednou je také na všechno to nepříjemné víc vidět, protože to, co je na odchodu se brání tím, že je to pořád hlasitější. A to je dobrá zpráva. To znamená, že je to na odchodu. více »

Nová společnost

Při pohledu na dění u nás i ve světě se zdá, že svět se najednou obrovským tempem někam žene. Ale nikdo z nás nedokáže v tuhle chvíli říct kam, a co z toho ve výsledku bude. Je možné pouze sledovat spoustu názorů a vizí naší budoucnosti a přiklonit se vždy na některou stranu. Sledujeme zprávy a bouří se v nás emoce. Co z toho bude? více »

Tři „P“ pro dny transformace ( 23.11.2012)

Proces transformace světa je v běhu. Změny už se dějí a budou ještě pár let probíhat. 21. 12. 2012 je pouze lidmi určené datum. Je velice pravděpodobné, že ten den, se z materiálního pohledu nestane nic zásadního. více »

Co se bude dít?

Cítím a vnímám okolo sebe, jak se mezi lidmi šíří a stupňuje nervozita a strach z věcí budoucích. více »

Výklad Majského kalendáře a roku 2012

Co se odehraje v roce 2012
Výklad Majského kalendáře a roku 2012 (autor: Kateřina Pokorná 13.11.2010) více »

Nové informace o Transformaci (autor: Kateřina Pokorná 19.10.2011)

Transformace je v plném proudu a mně se stále častěji ozývají ti, jež jsem nazvala ve svém článku o Mayském kalendáři „převaděči“ a ptají se, co mají dělat. více »