Znamení a vztahy

Kozoroh

Zemské znamení pod vlivem planety SATURN.

JAK POZNÁTE 100% KOZOROHA
Jedinec narozený v tomto znamení působí velmi nenápadně, většinou se drží stranou a nepřitahuje zvláštní pozornost.
Postavu má spíše vyšší, hubenější, chodí vzpřímeně, pouze hlavu má skloněnou k zemi, jako by stále něco hledal. Vždy se bezpečně po-hybuje po zemi, dává si dobrý pozor na všelijaká klopýtnutí, proto se o něm říká, že nevzhlíží ke hvězdám. Kozoroh má většinou velké tmavé oči, jemné rysy ve tváři, mramorově bílou nebo snědou pleť. Jak muži, tak ženy v sobě skrývají určitou dávku jem-nosti a taktu, příjemně hovoří, vyzařuje z nich melancholie zvláštní chlad. Než Kozoroha rozehřeje, to chviličku potrvá, nesnaží se totiž mít za každou cenu navrch tak jako Beran, Blíženci, Váhy a Štír. Ovšem když už svůj jazyk rozváže, jeho ostrovtip ani nestačíte sledovat a on se stane zajímavým a vítaným společníkem.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ
Kozoroh pod vlivem planety Saturn je většinou stydlivý, zdrženlivý až ostýchavý, jako by se bál dát najevo svoje city, svoji horlivost a ctižádostivost. Nepatří zrovna do kategorie nejvášnivějších milenců, i když pár výjimek se taky najde, ale ty mají většinou ohnivý nebo vzdušný ascendent. I když je dostatečně smyslný, stále zůstává chladný a zdrženlivý. Je to proto, že nikdy nad sebou neztrácí kontrolu; přestože svého partnera vroucně miluje, vždy si kousíček citu nechává pro sebe. V milostném vztahu se vždy snaží zaujmout dominantní pozici, nesnáší se podřizovat a už vůbec ne soutěžit. Pokud ho milujete, nikdy se nesnažte zranit jeho hrdost, být k němu hrubí – moc dlouho by trvalo, než by vám odpustil. Váží si spravedlnosti, chytrých a pracovitých lidí, slušného a skromného jednání.

Kdo hledá dominantního, rozumného, chladnějšího a domácky založeného partnera, který své emoce spíše skrývá v hloubi duše, ten je u Kozoroha na správné adrese.

S KÝM SI KOZOROH ROZUMÍ
Nejlépe si rozumí se svými zemskými druhy, s Pannou a Býkem. dvě zemská znamení mohou vytvořit ideální pár. Oba budují domov, milují rodinu a potrpí si na pořádek. S dalším Kozorohem většinou uzavírá manželství z rozumu. Tato příbuzná znamení si také vystačí, navzájem si důvěřují, mají společné plány, snaží se o sociální vzestup, dokáží budovat a spořit.

S ohnivými znameními, Lvem a Střelcem, se přitahují, zpočátku se milují, ale později mají rozdílné názory a stále se o něčem dohadují. Mnohem zdařilejší vztah vzniká v pozdějším věku, kdy jsou oba partneři mnohem vyzrálejší, vstřícnější a ochotní ke kompromisům. S Beranem je spojuje obdobná energie a pracovitost. Mohou prožít nezapomenutelná dobrodružství, ovšem společný život bývá nad jejich síly. Beran usiluje o dominantní postavení a Kozoroh zase nesnáší podřízenost a ponižování. Pouze za předpokladu větší vstřícnosti a tolerantnosti může přetrvat přijatelný vztah; v opačném případě se Kozoroh velmi trápí.

Vzdušnými znameními, Blížencem a Vodnářem, je zpočátku doslova fascinován. Především ho přitahuje jejich nenucené chování a spontánnost, což Kozorohu není příliš vlastní. Později to popouzí jeho vzdorovitost a jistotu neústupnost, příliš se uzemní a začnou neshody v partnerském soužití. Největší problém nastává s Váhou. Ta jednak nestačí kozorožímu tempu, a jednak se cítí příliš omezována. Váha potřebuje cit a něhu, což jí poněkud chladný partner může dát. Vznikne pouze průměrný vztah, který nemusí mít dlouhého trvání.

S vodními znameními, zejména s Rakem, nevytvoří zrovna nejšťastnější spojení. Citlivost a náladovost Raka k tomu přispívá. Se Štírem si rozumí hlavně pracovně, prostřednictvím podobné energie a stejného úsilí; ctižádostivostí pak oplývají oba. Štír si ale přeje pevně třímat v ruce otěže lásky, na Kozoroha začne žárlit a bude ho omezovat. Záleží pak na hloubce vztahu a schopnosti se domluvit. Kozorohovi se nejvíce dokáže přizpůsobit Ryba, ta dokáže trpělivě čekat a žít jenom pro něho. Ovšem přílišná útlocitnost něžné Rybičky mu zase vadí... Oba jedinci by si měli dopřát dostatek času, aby se vzájemně dobře poznali. Vychází to jedině tehdy, pokud Ryba mlčí, podřizuje se a Kozoroh je pánem.

JAK VÉST DIALOG SE KOZOROHEM
Nanejvýš opatrně, věcně a rozhodně přímo k věci. Žádné zemské znamení nesnáší dlouhé okolky, stejně tak jako hlučné prostředí. Nesmíme zapomínat také na to, že on sice dokáže naslouchat, ale jeho čas je drahý; už už se zase vidí v plné práci, proto nesnáší dlouhé řečnění. Je také účinné na úvod nastínit zjevný užitek, materiální zisky, případný postup v zaměstnání, aby se pro věc opravdově nadchnul. Kozoroh umí plánovat na dlouhá léta dopředu, přeje si mít zajištěnou budoucnost co nejlépe a také co nejdéle. Potřebuje však čas na rozmyšlenou, podumat nad novým projektem, pomůže v tom i projev nezbytné důvěry. Kozoroh není hloupý, pouze opatrný, dokáže tnout do živého slovy, jasnou myslí, chladnou kalkulací i svým neotřelým způsobem jednání. Pokud se mu váš plán zalíbí, je váš a přímo vám to řekne. Pokud ne, zvedne se a odejde s tím, že vám zavolá, že se brzy ozve. Většinou budete čekat marně. Nepřesvědčili jste ho, takže nemá zájem.
 

« Zpět