Znamení a vztahy

Střelec

Ohnivé znamení pod vlivem planety JUPITER.

JAK POZNÁTE 100% STŘELCE
Střelec je temperamentní a neposedný. Dělá mu obrovské potíže vydržet v klidu jen tak sedět nebo stát a ničím se nezabývat.
Aktivita a pohyb, to je jeho život, grimasy a živě gestikulující ruce... Z celé jeho osobnosti vyzařuje nesmírný elán a energie. Postavu má střední až vyšší, většinou štíhlou až plnoštíhlou, je dobře rostlý, souměrný, mívá větší kulatou hlavu. Ve tváři má spokojený výraz a je stále usměvavý, byť by prožíval Tantalova muka. Vcelku působí sebejistě, mile a srdečně. Jeho oči září upřímností i tisícerým šibalstvím, přesto nezáludně a tolik podmanivě, až se jednomu z toho zatočí hlava. Jedno je jisté, během několika málo minut vám zcela jistě poví celý svůj nezkreslený životopis. Hovořit dokáže o všem, statečně, bojovně i dojemně. Má citlivé srdce, rád obdarovává všechny ty, které má rád. Vždy je ochoten vám pomoci.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ
Střelec je v milostném vztahu romantický, vstřícný, otevřený a upřímný. Celý život věnuje hledání opravdové a čisté lásky, a když ji konečně najde, na partnera se silně upne. Vyvolená/ý/ se stává téměř Bohem a dokonalým idolem. Lásce se dokáže zcela podřídit, ledaco si odepřít, jen aby byl miláček spokojen. Žárlivost určitá podezíravost a malé srážení k zemi ke Střelci neodmyslitelně patří. Je to jakási prevence udržet si jeho pozornost, srazit mu hřebínek z hlavy, aby příliš nezpychl. Není lakomý, naopak dobrosrdečný, rozdal by s a báječně umí vařit. Moc dobře ví, že láska prochází žaludkem. Eventuální rozchod či rozvod příliš prožívá a dlouho se z něho nemůže vzpamatovat. navenek se tváří tak, jako by se nic tak překotného nestalo, ale uvnitř pláče. Je to skvělý partner, společník se zlatým srdcem a bujnou fantazií. Když miluje, tak silně, ohnivě a náruživě, celou svoji bytostí.
Kdo hledá tichého klidného partnera, ten by si neměl nic začínat s ohnivým, upovídaným a společenským Střelcem.

S KÝM SI STŘELEC ROZUMÍ
Samozřejmě si rozumí nejvíce se svými ohnivými druhy: Beranem, Lvem a jiným Střelcem. Spojuje je stejná energie, nápady i plány. I když zpočátku mohou bojovat o prestiž, kdo z koho, většinou to nějak vyjde.
Přitahují ho i vzdušná znamení. Z nich si nejvíce rozumí s Váhou, vcelku slušně s Vodnářem (pokud najdou společný cíl), nejméně pak s Blížencem (jako přátelé – bezvadné, jako milenci – zajímaví, jako manželé – krušné).
Ze zemských znamení si nejlépe rozumí s Býkem, i když jeden je do světa, a druhý by nejraději seděl doma. Tady je potřeba vyjít si vstříc. Pečlivá Panna je ze Střelce jako u vytření, ale to jen na samém počátku, později jí jde ne nervy s tím věčným optimismem. Ona přece ví, že život má i stinné stránky. S Kozorohem si rozumí, pokud si nešlapou na paty. V mládí bývá toto spojení složité, v pozdějším věku celkem dobré.

Vodní znamení: s Rakem mají zcela odlišnou energii i temperament. Oba mají zato měkké a poddajné srdce, a tak hrozí, že by se rozdali, proto je jejich soužití dost těžké. Se Štírem je spojuje zájem prozkoumat jeden druhého, velice se přitahují, občas si jdou na nervy a jen silnější nátury to vydrží. Střední cesta neexistuje, buď spolu nebo bez sebe. Společně mohou dokázat mnoho. Ryba na Střelce zpočátku reaguje velmi pozitivně, ale později mu nerozumí. Je příliš přecitlivělá a není stavěná na neustálé životní zvraty, které jí Střelce připravuje. Většinou to vzdá; pouze ryba dravec a nikoli mírumilovný vodní tvor takové soužití vítá.

JAK VÉST DIALOG SE STŘELCEM
Jak jinak než roztomile, vtipně a s patřičným šarmem. Vhodné čisté prostředí, milé pohoštění a otevřená štědrá dlaň, jinak si Střelce nezískáte. Nesnáší škudlily, škarohlídy a přílišné rozpitvání věcí. Má bystrý rozum, rychlé reakce a nepostrádá intuici. Dokonce ti praví Střelci bývají i jasnovidní a dokáží vidět nejen do vás, ale také skrze vás. Zrentgenují vás pohledem a sami vám poví, co od nich skutečně očekáváte. Pokud se nebudete VY do nich strefovat, ani oni vás neurazí; v opačném případě vám poví od plic všechno to, co si o vás myslí. Střelce je srdečný, milý, ale také velký řečník a buřič. Nikdy se ho nesnažte zahnat do kouta, protože ON si to nezaslouží. Jednejte s ním čestně a spravedlivě, on vám to jednou vrátí a nepochybuji o tom, že v daleko větší míře. Nikdy totiž nezapomíná na dobré, ale ani na zlé.
 

« Zpět