Znamení a vztahy

Štír

Vodní znamení pod vlivem planety MARS a PLUTO.

JAK POZNÁTE 100% ŠTÍRA
Většina lidí narozených v tomto znamení je fyzicky silnými a zdatnými jedinci.
Štír má většinou bledou průsvitnou tvář, výraz-né oči a ostré rysy. Postavu má pevnou, střední až silnější, svalnatou zejména u mužů, ženy pak bývají dobře rostlé. Výraz má sebevědomý, vyrovnaný a vitální. V emocionálním vypětí se dokáže dokonale ovládat, jen oči mohou prozradit to, co se v nitru děje.

Projevuje se většinou extrémně, buď jedná v naprostém klidu, nebo v šíleném spěchu. Někde uprostřed, stejně tak jako Beran, neumí být. Postřeh, intuice, rychlá řeč jsou vlastnosti, které mu nechybí, a pro strach má uděláno. Všechno ho zajímá, nikde nesmí chybět a rád má hlavní slovo.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ
O Štírech se všeobecně traduje, že jsou to králové a královny sexu. Dokáží si získat partnera nevěřitelnou přitažlivostí, magickým pohledem, vášní a přitom postupují s neobyčejnou lehkostí k vytčenému cíli. Ke štěstí v lásce potřebují skutečně silné emotivní prožitky. Když milují, tak nesmírně silně, bývají žárliví, podezíraví a nedůvěřiví. Zásadně neuznávají nevěru a jejich případě platí rčení, že od lásky je jenom krůček k nenávisti. Neradím Štíra ranit a už vůbec ne podvést. Hluboce citově založený Štír, pokud je správně motivovaný, se snaží pro svého partnera udělat všechno na světě; v opačném případě se bouří, rozčiluje se, vymýšlí intriky, msty, až nakonec ochladne na bod mrazu.
Milujete-li Štíra a nemáte ve své přirozenosti ctít věrnost, raději se do vztahu s ním nepouštějte. Pokud hledáte stálost v lásce, pak jste u něho na správné adrese.

S KÝM SI ŠTÍR ROZUMÍ
Dobře si rozumí se svými vodními druhy, s Rakem, Rybou a jiným Štírem. Spojuje je velká citlivost a vnímavost a navzájem dovedou akceptovat partnerovo přání. Přizpůsobivost a láska přitom hraje velkou roli.
O ohnivým znamením Berana a Střelce se navzájem silně přitahují. Občas se sice mohou vyskytnout potíže v soužití, ale dají se zvládnout tolerancí a větší trpělivostí. Složité a velmi nebezpečné je soužití se Lvem. Tak moc po sobě touží, milují se, ale harmonického vztahu sotva kdy dosáhnou. Neustále bojují o prestiž.

Zemská znamení, Pannu a Kozoroha, uznává pro čestnost, upřímnost, pracovitost; méně však snáší jejich jistou pedanterii a neustálé kontrolování. S Býkem je to tak i tak. Zpočátku jsou si vzájemně sympatičtí, ale za čas si mohou lézt na nervy. Je třeba nalézat společné kompromisy, dopřát si dostatek volnosti a společně plánovat.

Vzdušná znamení, Blíženci a Vodnáři, dokáží na Štíra zapůsobit nejen v pozitivním, ale i v negativním smyslu. Jedněm to vyjde, druhým ne! S Váhou je velká naděje na vytvoření harmonického vztahu. Oba však musí uznávat pravidla, důvěřovat si a ctít věrnost! V opačném případě takové partnerství ztroskotá.

JAK VÉST DIALOG SE ŠTÍREM
Především na rovinu a čestně. Má totiž sklon k podezíravosti i nedůvěřivosti a vždy si více hledí vlastních výhod. Pokud ho urazíte, podvedete, nejenže si to bude dlouho pamatovat, ale až přijde jeho chvíle, tak vám to dvojnásobně a s chutí vrátí. Pozná-li, že jste férový člověk, nezklame vás a svěřený úkol dotáhne až do samého konce. Vždy je na něho spolehnutí a přidá i něco navíc. Nezapomeňte, planeta Pluto mu dala do vínku dar dovedně až mistrně skrývat své skutečné pocity.
 

« Zpět