Znamení a vztahy

Blíženec

Vzdušné znamení pod vlivem planety MERKUR.

JAK POZNÁTE 100% BLÍŽENCE
Člověk narozený v tomto znamení je v neustálém spěchu. Pohyby má rychlé, ale vcelku ladné.
Celkový neklid a dychtivost po nových zážitcích vyzařuje z celé jeho osobnosti. Většinou má střední, drobnější postavu, malou hlavu, malé ruce, nohy a velmi něžný pohled. Rychlá úsečná řeč a netrpělivost naslouchat patří k jeho charakteristice. Těkavý pohled očí zaznamená všechno, má výbornou fotografickou paměť a úžasný pozorovací talent. Svým chováním připomíná malého skalního ještěra chameleona, který rychle mění svoji barvu, dokonale se maskuje, aby se ubránil a přežil.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ
První vzdušné znamení zvěrokruhu potřebuje ke svému životu mnoho volnosti. Přirozený půvab a vlídnost mu umožňuje snad-ný kontakt s lidmi. Dokáže flirtovat bez zábran, okouzlí váš šarmem, neotřelým vtipem i sexuální fantazií. Z vdavek a ženění má stoprocentní Blíženec doslova hrůzu. Řídí se více rozumem než city. Když se zamiluje, tak totálně, vznáší se vysoko… Pády pak bývají ošklivé. Blížence to však neodradí, znovu se snaží, toká, vznáší se a zase padá k zemi. V mládí to bývá jinoch – ve stáří mudrc.

S KÝM SI BLÍŽENCI ROZUMÍ
Nejvíce se svými vzdušnými druhy: Váhou, Vodnářem a jiným Blížencem. Máte mnoho společného – myšlení, názory, záliby i hobby. Nic pro vás není překážkou, když máte jeden druhého.

Nesmírnou přitažlivost cítí k ohnivým znamením: Beranu a Lvu. Naleznete společný rytmus života. Soužití je to velmi zajíma-vé, takové po italsku. Rozhodně se společně nudit nebudete. Se Střelcem to bývá často až na hranici únosnosti. Společný sva-zek bývá velmi riskantní, protože nedokážete hovořit stejnou řečí. Zemská znamení Býk a Kozoroh, vás příliš svazují. Stabi-lita, řád a jistota je sic e fajn, ale mnohdy chybí romantika. Panna, ačkoli máte společnou planetu Merkur, vás dokáže nad-chnout, ale za čas se stává soužití vězením ve zlaté kleci. Jedněm to vychází, druhým ne. Vodní znamení, Rak a Štír, je pro vás spojením neutrálním. Vykročí-li každý na půl cesty, máte vyhráno. Společně můžete vytvořit šťastný, harmonický pár.

Problém soužití bývá s Rybou. S emocemi to příliš přehání, což Blíženci neimponuje. Jako by každý hovořil jinou řečí, nedoká-ží se shodnout. Snažte se o kompromisy.

JAK VÉST DIALOG S BLÍŽENCEM
Na dialog s Blížencem je nutné se připravit. Má totiž nejenom bystrý rozum, ale i bystrého ducha. Prokoukne přetvářku, neče-stnost a lež . Je třeba umět hovořit, stejně tak jako naslouchat. Zkrátka 1:1. Jedině tak si ho získáte a nebude se nudit. V opačném případě srazí podpatky, vysekne vám uctivou poklonu a zmizí. Budete-li mlčet, vyjde to nastejno. Proč? Protože mu spousta příjemných věcí uniká a s vámi tráví příšerně nezáživný čas.
 

« Zpět