Znamení a vztahy

Vodnář

Vzdušné znamení pod vlivem planety SATURN a URAN.

JAK POZNÁTE 100% VODNÁŘE
Tvář Vodnáře je velmi ušlechtilá a jemná, má vyvážené rysy – připomíná tvář anděla s hedvábnou pletí a mladistvým výrazem.
Výraz očí bývá odtažitý, ale přitom srdečný a příjemný. V jistých vážných situacích mívá prázdný pohled a jakoby byl zahalen neproniknutelným a záhadným tajemstvím. Postavu mívá ztepilou, až na širší boky, může vypadat jak útlý jinoch stejně jako mužný člověk se širokými rameny. Vodnář působí velmi solidně, dokáže být vnímavým a dobrým společníkem, nechybí mu inte-ligence, kultivovaný projev, vkus a dozajista slušné chování.

Vodnář je vzdušné a nesmírně zajímavé znamení. Vyznačuje se klidem, volnomyšlenkářstvím a povětšinou je všestranně nadaný. Své protějšky přitahuje inteligencí, duchaplností a milým přátelským projevem. Ve svých citech se chová poněkud zdrženlivě, nerad dává najevo své niterné pocity. Zdobí ho hrdost, sebeovládání, věrnosti i oddanost. Chápavý a idealistický Vodnář se snaží korigovat svoje nálady a žije více zítřkem a budoucností. Má vrozenou citlivou vnímavost, nechybí mu intuice, která je vzrušující, hlubší a zvídavější než u ostatních znamení. Neláká ho přemrštěný blahobyt, nestaví na první místo materiální hodnoty, ba naopak, preferuje dobré vztahy, lásku, domov, zázemí a přírodu. Vodnáři šíleně rádi cestují, lákají je nejenom dálky, ale i výšky, nekonečný prostor a vesmír. Své ideály, kterých má každý Vodnář nadmíru, by nejraději okamžitě realizovali. Občas jim chybí trpělivost a přesnost. Zapeklitý problém spočívá v tom, aby všechno stihnul, aby pracoval současně na několika úkolech najednou, aby přelétal z rozmanitých činností na další, ještě rozličnější.

Vodnář je vždy originální, na kterémkoli pracovišti může přispět svými novými nápady a zlepšováky. Neodkazujte ho do říše pohádek, on už tam byl a právě z tohoto světa vám přináší poselství, stejně jako ze vzdálené budoucnosti, kam má schopnost nahlédnout.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ
Vodnář přitahuje své protějšky báječným vzezřením a duchaplností. V lásce se chová zpočátku zdrženlivěji, nerad dává najevo city. Vyznačuje se sebeovládáním, hrdostí a svobodomyslností. Raději dává přednost přátelství než pevnému partnerskému vztahu. Dokáže se zamilovávat často, ale nepřestává hledat stále dokonalejší lásku. V manželství bývá věrný a oddaný. Do manželství vstupuje do dlouhém váhání a většinou v něm setrvá celý život. Taková je jeho představa štěstí, i když ho vzrušuje všechno nové a neznámé.
Kdo touží po záplavě proklamovaných citů a romantické vášnivé lásce, ten by se měl Vodnářům raději vyhýbat.

S KÝM SI VODNÁŘ ROZUMÍ
Nejlépe se vzdušnými druhy, Blížencem a Váhou. Toto spojení je velmi perspektivní. Složitější je to s jiným Vodnářem, po milostném dobrodružství totiž vášeň ochabne a nakonec mohou být jen dobrými přáteli.

Ohnivá znamení, Beran, Lev a Střelec, ho přitahují a vzrušují. Společně dokáží vytvořit poměrně kvalitní vztah, ale záleží na míře tolerance a nezávislosti. Jedni se v názorech shodují, druzí mají ke společnému životu výhrady. Je třeba si od začátku ujasnit pravidla hry a nebýt k partnerovi až tak přehnaně náročný. Jedině tak partnerství může vycházet.

Spojení se zemskými znameními, Býkem a Pannou, bývá velmi časté. I když se Vodnář mnohdy chová lehkomyslně, tito mají šanci vytvořit perspektivní vztah. Je třeba, aby partner vždy respektoval zvyklosti, určitý řád a nesnažil se za každou cenu vnucovat své názory. Složitější spojení bývá s Kozorohem, ačkoli se nesmírně přitahují, partnerské soužití postrádá vstřícnost a toleranci. Většinou se tento vztah po určité době rozpadne. Zde záleží na každém z vás.
Z vodních znamení je nejpřijatelnější a nejmilejší spojení s Rakem, většinou mezi nimi zavládne duševní harmonie, protože mají mnoho společných zájmů. Komplikovaný vztah nastává se Štírem, i když si zpočátku rozumí a velmi se milují, Vodnář je stále více a více vystavován nátlaku a cítí se ve vztahu omezovaný a nespokojený. Pro Rybu je Vodnář partnerem zajímavým, ale je na její gusto více zahleděný do sebe, a Ryba potřebuje vnímavého a stále obletujícího služebníčka. Pro oba bývá velmi těžké nalézt společnou řeč. Přátelství jim více svědčí než partnerský vztah.

JAK VÉST DIALOG SE VODNÁŘEM
Duchaplně a pokud možno originálně. V žádném případě ho nesmíte příliš dlouho unavovat, zejména omíláním stejné věci pořád dokola jako na flašinetu. Vodnář je vzdušné znamení, vždy proto vítá vzletné myšlenky, novátorské a pokrokové nápady. Rád se zasměje, uznává jiskrný humor na úrovni a je příjemným posluchačem. Žije budoucností, odmítá omezení minulostí. Většinou mívá vysoké IQ a snadno a rád přelétá z jednoho tématu do druhého. Určitě vás neurazí, pokud ho budete nudit, zdrží se však ve vaší společnosti jen chvíli, neboť v jeho hlavě právě dozrává myšlenka, nový nápad, který si přeje co nejdříve uskutečnit.
 

« Zpět