Cesta k uzdravení

Vitaminy

Většina lidí staví zdraví na jedno z prvních míst ve svém žebříčku hodnot. Ale málokdo si uvědomuje, že jedna z nejdůležitějších věcí, která naše zdraví velmi ovlivňuje, jsou vitaminy.
Ale v dnešní době konzumujeme potraviny, které jsou vypěstovány na půdě s nadměrnou produkcí a i přes chemické hnojení jsou nutričně chudé. Bez dodávání vitaminových přípravků se tedy, chceme-li být zdraví, neobejdeme. Je však důležité obstarat si vitaminy pokud možno přírodní, ale takové, kde jsou minerály i vitaminy ve správném poměru, aby mohly účinkovat.
Například vápník vyžaduje vitamin D. Stejně tak vitaminy skupiny B je třeba užívat společně. Potřebuje-li vaše tělo zinek, je třeba užívat s ním také vitamin A. Také je dobré vědět, že vitaminy A, D, E a K jsou rozpustné v tucích. Budeme-li tedy např. jíst mrkev, tělu dodáme určité množství vitaminu A. Pokud ale chceme, aby se vitamin A přeměnil na tolik potřebný Beta-karoten, je třeba mrkev nejíst syrovou, ale např. si ji připravit na másle.

Nedostatek určitého vitaminu nebo minerálu může způsobovat různé nemoce, které se stále zhoršují a ani by vás nenapadlo, že všechny vaše potíže způsobila taková maličkost, jako je vitamin.
Panuje mylný názor, že pokud jíme dostatek zeleniny a ovoce, není třeba už další vitaminy a minerály tělu dodávat.
Pokud vám například chybí vitamin A, mohou vás trápit poruchy zraku, svědění a bolest očí, hrubá kůže, suché vlasy, opakovaná infekční onemocnění, akné, štítná žláza, alergie, pomáhá také proti rakovině, podporuje růst u dětí a prodlužuje život.

Pokud vám chybí vitaminy skupiny B, může to způsobovat nervové potíže, stres, deprese, migrény, premenstruální syndrom, epilepsii, kvasinkové infekce a spoustu dalších chorob.

Vitamin C chrání před toxickými látkami a znečištění, bojuje proti infekcím, cukrovce, žlučníkovým kamenům, potížím se zády, a je výbornou prevencí proti zvýšené hladině cholesterolu v krvi.

Při nedostatku vitaminu D hrozí osteoporóza, onemocnění kostí, zubů nebo kůže. Je také skvělou prevencí proti nachlazení.

Vitamin E napomáhá ozdravným procesům v těle, je prevencí proti samovolným potratům a křečím v nohách, a rakovině.

Takto bych mohla stále pokračovat, vitaminů a minerálů je hodně, ale vy byste je neměli podceňovat. Třeba je vyléčení vaší nemoci daleko jednodušší, než si dovedete představit.

Ty nejdůležitější
Vitamíny a prvky v těle jsou velice důležité. Pokud jich není v našem těle dostatek, může nás kdykoli překvapit nemoc. Podle mých zkušeností je tedy dobré vitamíny doplňovat, pokud se chcete udržet v trvalé kondici. Multivitaminové přípravky jsou ale naprosto nevhodné. Nedokáží doplnit vše v potřebném poměru.
Za nejdůležitější prvky považuji zinek a hořčík. Nedají se však doplňovat společně, proto jeden den se vždy věnujte zinku a druhý hořčíku. A to střídejte. Podle své váhy budete brát tedy jeden den 40-70mg zinku. Ten se nesmí zapíjet, ale pouze zajídat. Jinak se ho většina z organismu vyloučí. K němu ale je třeba brát 30tisíc m.j. vitamínu A, aby se zinek v organismu aktivoval. To máme jeden sen. Další den budeme zase doplňovat hořčík a vápník. Takže: ráno půl hod. před jídlem vezměte 200m.j. vitamínu E. Dopoledne 4kusy Dolomitu a 1 kus vitamínu AD. A po obědě si vezměte 1 kus B-komplexu forte. K tomu můžete občas podle potřeby přidat rutin nebo křemík ap. Další den zase budete podle tohoto návodu doplňovat zinek a tak pořád dokola. U dětí je dávkování poloviční. Budete tím chráněni proti všem nepříjemným nemocem.
 

« Zpět