Chat a fórum

Chat versus fórum

Prostřednictvím Sluníčkových stránek si můžete popovídat s lidmi, kteří mají podobné názory a zájmy jako Vy. K dispozici jsou Vám Sluníčkový chat a Diskusní fórum. Jaký je mezi nimi rozdíl?


CHAT

Chat je místo, kde si můžete popovídat "naživo". Po vstoupení do jakési virtuální 'místnosti' si můžete povídat se všemi uživateli, kteří jsou v tu samou chvíli na chatu přítomní. Princip je jednoduchý - napíšete vzkaz, odešlete, a během několika vteřin si ho mohou přečíst všichni, kdo jsou na chatu. Můžete si tak povídat i s několika lidmi zároveň. Pro vstup na chat je třeba se zaregistrovat.
Výhodou chatu je, že se s ostatními bavíte přímo - jste ve stejnou chvíli na stejném místě a okamžitě si můžete přečíst reakce těch, kdo jsou online.
Nevýhodou je, že na chatu se neuchovává historie, tzn. že zprávu, kterou napíšete, si již během několika minut nemůže nikdo přečíst. Jde opravdu jen o takové popovídání si 'tady a teď'. (Funguje to tak, že čitelné jsou pouze zprávy, které se 'vejdou' na monitor. Když přispějete do chatu, zpráva, která se na monitoru zobrazovala jako první, se posune o jedno místo nahoru a prakticky zmizí.)

>>> Vstupte na CHATFÓRUM

Fórum je na rozdíl od chatu místo, kde můžete nechat vzkaz i těm, kteří nejsou v daný okamžik na fóru přítomni. Jedná se prakticky o jakousi 'databázi' Vašich názorů, rad a tipů. Uchovává se zde historie, takže si můžete přečíst příspěvky, které byly přidány i před několika týdny či měsíci. Pro lepší orientaci je Sluníčkové fórum tematicky rozděleno na jednotlivé sekce, jejichž seznam je k dispozici na hlavní stránce fóra (např. "Kdo mi poradí?") a dále na jednotlivá témata (např. "Sháním Mistra Reiki v Praze"). Ve fóru je i funkce vyhledávání v případě, že hledáte něco konkrétního.
Mezi výhody fóra patří již zmíněné uchování historie, tzn. že Vám mohou poradit i ti, kteří zrovna nejsou online. Mohou si Váš příspěvek přečíst např. druhý den a nechat Vám vzkaz. Právě fórum je také místo, kam můžete směřovat i své dotazy na Tetu Kateřinu. Po registraci máte kromě přidávání příspěvků i možnost posílat soukromé zprávy jiným uživatelům (jakýsi zjednodušený e-mail v rámci fóra).

>>> Vstupte do FÓRA