Moje názory

O náboženstvích

Já to vnímám tak: Ať si každý věří čemu chce. Není mým úkolem posuzovat, kdo by měl jak smýšlet. Věřím, že každý dělá, co považuje za nejlepší. A já nemohu posoudit, zda je to pro něj cesta dobrá nebo ne.
Nejsme všichni stejní a ať naše cesta vede kudy chce, cíl máme všichni stejný a dříve nebo později k němu dojdem, ať jdem kudy chcem.
Já sama si mohu vybrat, co pro sebe vnímám a cítím jako správné, ale co je dobré pro mne, nemusí být pro druhého. Pravda je jen o úhlu pohledu.
Pokud tě zajímá tedy ten můj pohled, vnímám všechny sekty i náboženství tak, že jsou stvořeny pro ty, kdo se bojí vzít zodpovědnost za svůj život a za své názory a postoje sám na sebe. Proto potřebují organizaci, která jim nadiktuje, co je třeba jak vnímat, čím se mají řídit. Já cítím ale pravdu uvnitř sebe. Myslím, že Bůh je v každém z nás. A proto všichni uvnitř všechny odpovědi již máme. jen to připustit. Není tedy třeba mít jakéhokoli překladatele, který mi poví, jak mám co vnímat a co dělat a jak co chápat. Ovšem převzít tuhle zodpovědnost za svůj život se většině lidí zatím nechce. A nebo je to pro něj příliš těžké.
 

« Zpět