Moje názory

O správném a nesprávném

Jeden člověk, který se ocitl na prahu smrti, po svém návratu vyprávěl tam zažil. Po svém průchodu světelným tunelem se ocitl v místech, kde se na vahách hodnotily jeho dobré a špatné skutky.
Zarazilo ho, že na váhy označené jako plus se vkládaly některé situace v jeho životě, za které ho na zemi lidé odsoudili. A naopak na váhu mínus byly kladeny skutky, za které byl zde chválen. Přemýšlel tedy, podle jakého klíče se jeho život hodnotí. A záhy pochopil. Všechny situace, ze kterých měl dobrý pocit byly položeny na váhu dobra a činy, ze kterých on sám dobrý pocit neměl byly položeny na váhu zla.

A to je myslím ten pravý klíč k našemu jednání tady na zemi. Duše každého z nás má určité morální hodnoty, podle úrovně svého poznání. Proto když budeme poslouchat své pocity, uslyšíme hlas své duše. A to je dalším úkolem naší duchovní posilovny. Vnímejte své pocity a řiďte se jimi. Pokaždé, když zjistíte, že z něčeho nemáte dobrý pocit, znamená to, že jdete jinudy, než vás vede vaše duše. Že nejste na správné cestě. V okamžiku, kdy budete mít dobrý pocit, jste se svou vlastní duší v souladu a všechno vám najednou půjde daleko snadněji.
 

« Zpět