Moje názory

O snech

Dotazy na vaše sny patří k těm nejčastějším, které dostávám. Zvláště vás vyděsí ty, ve kterých se setkáváte s ďáblem, různými příšerami a jinými hrůzami.

Důležité je vědět, že ne všechny sny mají nějaký hlubší význam a zdaleka nemusí znamenat do budoucna něco strašného, jak se často obáváte. Možná vám pomůže objasnit vaše výklady snů, když budete vědět, odkud k nám vlastně sny přicházejí.

Když spíme, může naše snění ovlivnit například vnější smyslový podnět. Jako je vůně, bolest, náš hlad, nemoc, teplo nebo zima. Další skupinou snů mohou být ty, které k nám přicházejí z našeho podvědomí. Tam se můžeme setkat se svými traumaty z dětství, ale také se nám mohou zdát díky našemu podvědomí věci, které jsou náhražkou toho, co bylo citově zanedbáno. Abychom správně pochopili další skupinu snů, je třeba vědět, že když usneme, oddělí se od našeho fyzického těla naše tělo astrální a to potom spolu s naší duší cestuje do té nejvyšší sféry, kde nabírá energii. Ale na této trase musí nejprve projít sférou astrální. Astrální sféra je místo, kde se zhmotňují veškeré myšlenky, které kdy lidé mysleli. Myšlenka je totiž energie a energie nikdy nemizí. Astrální sféra je takové shromaždiště této myšlenkové energie. A pokud člověk, který spí, není v souladu sám se sebou a v pohodě, může se stát, že zkrátka uvízne v této astrální sféře, kde se může setkat s jakýmikoli příšerami a hrůzami, které byly lidskou fantazií a myšlenkami stvořeny. jestli je ale naše duše v harmonii a klidná, pravděpodobně se nám to nestane a zcela volně projdeme až do té nejvyšší sféry, kde můžeme nahlédnout do míst, kde jsou uloženy veškeré informace universa. Takže se tam můžeme setkat s jinými bytostmi, můžeme také nahlédnout do svých minulých životů, ale také uvidět něco z budoucnosti, nebo se dozvědět důležité informace. Takové sny patří k těm nejlepším. Protože vyložit si jejich pravý význam pak bývá pro nás velkým přínosem. Ale nikdy nezapomínejte, že všechno, co ve snech uvidíte je řečeno v symbolech. Symbolika hraje tady tu nejdůležitější úlohu. Proto spíše hledejte asociace k tomu, co ve snu uvidíte a srovnávejte se svou současnou životní situací. Jen tak se doberete k nějakému poselství, které vám sen chtěl předat.
 

« Zpět