Moje názory

O Ježíši

Možná , že nebýt vánočních koled, jen málokdo by si dnes uvědomil, proč vlastně slavíme vánoční svátky. Proč si vzájemně nadělujeme radost a lásku právě v této době.
Vánoce jsou vlastně každoroční oslavou narozenin Ježíše Krista. Většina z nás ale slaví vánoce i přesto, že vůbec věřící nejsou. Kde se bere ta úžasná síla této tradice?

Ať už jste věřící nebo ne, myslím, že cítíte, že kouzlo, které je v těchto svátcích ukryto je kouzlo lásky. A láska je kouzlem nejúčinnějším. A to je také myšlenka, kterou kdysi Ježíš na zem přinesl a to mělo být jeho poselstvím pro všechny lidi světa. Myslím si ale, že církve, které jeho učení přijaly za své, začaly časem jeho slova přizpůsobovat svým potřebám a jeho poselství bylo často pochopeno trochu jinak, než si on sám přál. Ježíš přece neukazoval Boha jako trestajícího a mstivého. Tak proč bychom se tedy měli podle některých církví Boha bát? Ježíš se nesnažil v nikom vyvolávat pocit viny. Proč bychom si tedy měli neustále sypat popel na hlavu a opakovat, jak moc j hřešíme? Myslím, že všechno je jen o úhlu pohledu. Bibli lze vyložit na tisíc způsobů. Kde je tedy jistota, že to, co káží církve je to pravé, co Ježíš svým učením myslel? Jde o to, že pro mnohé lidi, bylo a stále je jednodušší nechat si takové učení vyložit a přijmout tak, jak jim ho někdo druhý předloží. Ale ti, kteří hledají pravdu, by si měli tvořit vlastní názor. Přece pro to, aby lidé pochopili a přijali to, co Ježíš učil, nemusí být jen stádem poslušných oveček. Mohou mít svůj rozum a své myšlenky. A jen vlastními zkušenostmi zjistí, zda je jejich cesta správná. A Ježíš jim svým příkladem může při tomto hledání ukazovat cestu. Vždyť to byl právě on, kdo se snažil vysvětlit, že lidé můžou dokázat cokoli, jen musí absolutně věřit. Pak dokážou totéž co on. Dokáží tvořit vše, na co pomyslí. Protože stejně jako on, jsou součástí samotného Boha stvořitele. Je jen třeba si to uvědomit a vážit si sebe samého. Protože pokud nás stvořil Bůh, jsme všichni dokonalí. Takovou víru nemůže získat nikdo, kdo se cítí maličký a špatný. Věřte proto více sobě a svému rozumu než tomu, co vám vyprávějí druzí , třebaže to tak povídají už dlouho. Všechno může být také jinak. Bible je úžasná kniha, ale psaná lidmi s určitým názorem. Oslavte Ježíšovy narozeniny třeba tak, že do ní nahlédnete. Ale čtěte i mezi řádky a tvořte si svůj názor. Vždyť ho můžete kdykoli změnit. Ale budete mít jistotu, že je to názor váš. Pak získáte i víru v sebe, lásku a tak i Boha.
 

« Zpět