Moje názory

O Osudu

Věčná otázka: Nakolik je vše předem dáno a co můžeme ovlivnit sami?
Já si představuji naši existenci jako velikou divadelní hru. Jsou v ní předem napsány všechny liské osudy do posledního detailu.Každý život je jedna divadelní role. Před svým narozením si vybereme roli, na které se můžeme nejlépe naučit to, co právě potřebujeme. Výběr role záleží na nás samotných. My sami se do ní obsadíme. Ale potom už průběh námi vybraného života je dán. Veškeré události "náhody", okolnosti, i smrt proběhne podle námi předem vybraného plánu. To nezměníme. na nás však záleží, jak tu roli zahrajeme. Jak se nás která situace dotkne a nebo ne. jestli budeme propadat depresi a nebo brát každou situaci jako příležitost k růstu.
Představte si to jako představení Hamleta. Když do hůavní role by byl obsazen třeba pan Hrušínský, bude to docela jiný Hamlet, než kdyby ho hrál například pan Kemr. Bude reagovat jinak na situace, bude mít jiný humor, každého z nich se dotkne jiná věc a přístup k problémům bude také jiný. A přesto se v té hře budou říkat tatáž slova, děj i každá scéna zůstane stejná a také její konec. A přitom každý z těch dvou si z ní vezme právě to, čeho je schopen a čeho je mu třeba.

Takovým právě "svým" přístupem k dané roli- tedy životu si pak můžeme ovlivnit i svou další budoucnost. pokud totiž správně pochopíme vše, co jsme měli, v dalším životě nebude třeba podobnou lekci opakovat, ale budeme se moci vrhnout na další úkol, který potřebujeme pochopit.
 

« Zpět