Vaše dotazy

Láska ve Věku Vodnáře

Dotaz:
Preji krasny den vsem, kteří si budou číst tento můj dotaz. (a doufam, ze na vas neuvrhnu prilis depresivni nalady....to bych velmi nerada )
Moc se stydím, žádat o radu tak svým způsobem "malichernou" oproti jiným co zde čítám. Na druhou stranu jsem již v životě zjistila, že se dá vše snášet daleko jinak a snáze, pokud je nekdo kdo nás miluje a koho máme možnost milovat my.
Hodne jsem si cetla zde i na jiných stránkách o věku vodnáře a o postavení lásky v tomto novém věku, že přichází ke slovu láska pravá a nefalšovaná...Ale kde je? Co dělám špatně?
Strávila jsem 2,5 roku ve vztahu jenz me nenaplnoval a podle mého i nástupem nových energii jsem na podzim lonského roku ziskala silu a tento vztah ukoncila...velmi se mi ulevilo a ani jsem hned po dalsim vztahu netouzila. Hodne jsem zila a uzivala si.
Uz jsem zase v "normálu" a poslední dobou me velmi trápí myšlenka, jestli na mě vůbec ta pravá láska taky čeká a jestli to není ta co jsem ji vlastním pochybením nechala pred peti lety odejít....sice to jiz minuly mesic vypadalo, ze bych se mohla znovu zamilovat (po predchozim vztahu jsem si prisla jaksi vyhorela a neschopna lasky - tento stav v podstate trva jiz minimalne 3-4 roky....cely ten ukonceny vztah byl jen touha a snaha o lasku, nikoli laska sama ) ale pravdepodobne jsem jen naletela....medikovi...a nebo a to je mozna daleko horsi, jsem ji od sebe opet odehnala tim jaka jsem.....mam ted pomerne depresivni stavy ze sebe same, ze jsem osliva, tlusta a nesnesitelna a ze si lasku mozna ani nezaslouzim..... nevim co delat, moc se snazim myslet pozitivne a privolat si lasku a partnera.
Prosila jsem o pomoc andely...podle mych pocitu jsem si myslela, ze me privedli k onomu medikovi...vsechno bylo tak hrozne zvlastni, mela jsem pocit, ze nekdo vede me jednani za me...nicmeme ma vybusna povaha....a navic...naprosto na me jednani v te situaci sedi citat co se mi zde nekolikrat zjevil.....chceš-li jistotu na úkor stesti, prestne tolik te to bude stat. Prilis jsem tlacila a chtela vedet....az nemam ope nic....je mi hloupe porad zadat andely o pomoc, kdyz mi prijde ze jim nicim neoplacim.....
Chtela bych pozadat o radu kohokoli, kdo ma treba nejake podobne zkusenosti a podarilo se mu z obdobne situace s uspechem "vybruslit". Moc dekuji vsem za odpovedi a rady. Jste tu vsichni moc fajn a moc rada si tu procitam vase pribehy i rady ostatnich jak resit pripadne problemy.
Pa, Elví


Kateřina:
Milá Elví, vůbec to není malicherný dotaz. Naopak. Přijde mi v tuhle chvíli pro mnohé dost zásadní. Ano, ve Věku Vodnáře by skutečně lidé měli pochopit, že láska je o něčem jiném...jenže proč si pod pojmem "láska pravá a nefalšovaná" vždycky každý představuje ideálního partnera? Kde je vzít, když vy sami si taky ideální nepřipadáte?
Tvá slova: "mam ted pomerne depresivni stavy ze sebe same, ze jsem osliva, tlusta a nesnesitelna a ze si lasku mozna ani nezaslouzim....."
Ty máš pocit, že štěstí a lásku je možné najít jen v druhém člověku. Hledáš nějakou "jistotu", kterou ti má dát ten druhý a přitom si nejsi vůbec jistá ani sama sebou. Jak chceš k sobě přitáhnout něco dokonalého, když sama se taková být necítíš? Stále se ohlížíš do minulosti a hledáš, kde jsi udělala chybu....k čemu je to dobré? V čem to pomůže?
Cituji tě: "jestli na mě vůbec ta pravá láska taky čeká a jestli to není ta co jsem ji vlastním pochybením nechala pred peti lety odejít..."
Pořád máš pocit, že nejsi sama hodna lásky.
Tvá slova: "je mi hloupe porad zadat andely o pomoc, kdyz mi prijde ze jim nicim neoplacim....."
Myslíš si skutečně, že Andělé tě milují jen za něco?
To je právě o tom, že nechápeme, co je skutečná láska. Láska bez podmínek. Prostě jen proto, že jsi. Právě taková, jaká jsi. Tak jsou schopni milovat andělé. A tak bychom se to měli naučit i my. Jenže nejdříve musíš začít u sebe. Dělej jen to, co tě udělá šťastnou, co tě baví, užívej si sama sebe, dělej si radost, nauč se sama sebe milovat se vším všudy. Kdyby ses viděla tak, jak tě vidí andělé, milovala by ses! Jakmile se to naučíš, věř, že bude úplně fuk, jestli budeš mít nějaká kila navíc....budeš tu svou energii lásky vyzařovat do okolí a nebude možné ji přehlédnout a ty si budeš moci partnery vybírat. To mi věř.
 

« Zpět