Čakry

Co to jsou čakry

Čakry jsou energetická centra v našem těle.
Můžeme si je představit jako energetické víry, kterými doplňují energii jednolivé části těla.
Čaker máme po těle několik tisíc. Ale hlavních energetických center -čaker má každý člověk sedm. Mají zásadní vliv nejen na naše fyzické zraví ale i na náš psychický stav a na kvalitu našeho života vůbec. Ideální stav je, pokud všechny naše čakry pracují na 100%. Ovšem protože odrážejí náš okamžitý psychický a zdravotní stav, mohou kdykoli svůj průtok energie změnit. Mohou se stáhnout, vibraci svého otáčení zrychlit, zpomalit, mohou začít rotovat opačným směrem, může jimi energie proudit více a anebo také méně, než je optimální atd. To vše má vliv na kvalitu života člověka a jeho fyzický nebo psychický stav.
Žádná z čaker však nemůže být u živého člověka docela nefunkční a zavřená. -Jediná zavřená čakra a člověk je mrtvý.
Základní čakry mají u dospělého člověka v půměru asi 10cm.
U žen se točí čakry naopak než u mužů. Proto také většinu postojů v životě máme opačných. Například homosexualita je způsobena právě opačným prouděním energie čakrami, než je přirozené. Činnost čaker je možné ověřovat např. Kyvadélkem a nebo kyneziologickým testem.
Tvrdím, že pokud bychom byli schopni si sami denně harmonizovat čakry, nikdy bychom neměli vážnější psychické nebo fyzické problémy.
Čakry lze harmonizovat či vitalizovat vhodně zvolenou hudbou, barvami, bilolampou a velice snadno též působením energie Reiki.
 

« Zpět