Tipy

Jak najít ztracenou věc

Každý z vás ve svém životě už strávil minuty, hodiny a možná dokonce i dny zoufalým hledáním ztracené věci.
Ať už jste ji z roztržitosti někam položili, nebo ji někdo bez vašeho vědomí někam založil. Není však třeba ztrácet čas a energii jejím hledáním.
Je samozřejmě možné systematicky obrátit celý byt vzhůru nohama a tak hledaný předmět najít. Ovšem za předpokladu, že se opravdu nachází v bytě. Ale my, kteří dokážeme ovládat sami sebe a požádat o pomoc své podvědomí, to můžeme zkusit jinak. I když vědomá mysl nedokáže věc najít, jsou jiné aspekty vaší osobnosti, které to dokáží. Je jen třeba jim naslouchat.
Především se uklidněte. Zavřete vědomou mysl, zbavte se emocí. Až se zcela uklidníte, jednoduše sledujte svá vnitřní nutkání. Hlavně nemyslete! Pohybujte se, choďte, nechte se řídit z nitra. Vaše podvědomí vás samo k hledané věci zavede. Dalším výborným pomocníkem pro nalezení tracené věci je kyvadélko. Chce to ovšem trochu zkušenosti.
Někdy se však stane, že ztracené zůstane ztraceným. V takových chvílích je určitě třeba vyvodit si z toho ponaučení. Naše Vyšší Já někdy volí tuto metodu, aby nás přimělo zvážit náš žebříček hodnot, nebo uvést do pohybu určitou sérii zkušeností. Zkrátka vytvoří se tak podmínky pro velmi potřebnou duchovní lekci.
 

« Zpět