Tipy

Vliv barev na zdraví člověka

Barvy mají na člověka větší vliv, než si dokážeme uvědomit.
Podstatou léčení pomocí barev, tzv. chromoterapie, je dát chorému dávku chybějící barvy. Vaše tělo si totiž vybírá ze slunečního světla ty barvy, které potřebuje. Protože každá z nich má jinou vlnovou délku, působí rozdílně.

Nejlepší způsob léčby je nalepit na okno, kterým prochází slunce, fólii příslušné barvy tak, aby přes ní sluneční paprsky dopadaly na postižené místo nejméně 30 minut denně, nejlepší jsou ale dvě dávky po 30 minutách denně.

Červená - je výborná k léčbě chorob krve a jater, zahřívá a oživuje.
Oranžová- je dobrá pro dýchací sytém a pro ty, kdo trpí astmatem.
Žlutá barva - pomáhá na střeva a vnitřní orgány. Působí jako sedativum. Pomáhá odstraňovat strach všeho druhu a duševně povzbuzuje. Je vhodná při zažívacích potížích, pálení žáhy, zácpě, hemeroidech a pomáhá při menstruačních problémech.
Zelená barva - je skvělý léčitel. Vůči ostatním barvám je neutrální a může být proto celkovým posilujícím prostředkem. Když máte pochybnosti, použijte zelenou. Je skvělá na srdeční potíže, bolesti hlavy, vředy a nachlazení hlavy.
Modrá barva - je antiseptická a ochlazující. Je výborná na všechny záněty, včetně vnitřních orgánů. Také na rány, spáleniny a revmatické bolesti.
Barva indigo - je mírné narkotikum. Odstraňuje obavy a uklidňuje ty, kdo se bojí tmy. Je vhodná na emocionální poruchy, hluchotu, prospívá očím, pomáhá na šedý zákal oční čočky.
Fialová barva - působí dobře při duševních poruchách, oslabení nervového systému, plešatosti a ženských potížích.
 

« Zpět