Ověřování informací

Saské hůlky

Poradím vám, jak si vyrobit výbornou pomůcku, pokud si přejete spolehlivou jasnou a přímou odpověď na jakoukoli otázku. Doporučuji si vše pečlivě zapsat. Naše věštecká pomůcka se jmenuje Saské hůlky.
Budete potřebovat sedm hůlek, vyrobených ze dřeva. Takové tyčky se dají koupit v železářství nebo papírnictví. Upravte si je tak, aby tři byly dlouhé 23cm, a čtyři 30cm. Jedna z oněch třiceticentimetrových bude tzv. Witan a je třeba ji barevně odlišit od ostatních. Vymalovat si můžete podle přání všechny, ale Witan musí být spolehlivě rozeznatelný od ostatních. Saské hůlky jsou tak hotovy.

Nyní poklekněte na zem a položte Witan před sebe tak, aby směřoval kolmo proti vám. Vezměte ostatních šest hůlek a držte je oběma rukama nad Witanem. Zavřete oči, míchejte hůlky a soustřeďte se na svou otázku. Musíte ji položit přesně. Se stále zavřenýma očima uchopte hůlky do té ruky, kterou píšete. Druhou rukou chyťte mezi prsty konec jedné z hůlek a stále se soustřeďte na otázku. Potom ruku s ostatními hůlkami rozevřete. Jedna hůlka tedy zůstane ve vaší druhé ruce a ostatní spadnou na podlahu. Nyní otevřete oči.

Jestliže je na podlaze víc dlouhých hůlek (Witan se do toho nepočítá), pak je odpověď na vaši otázku ANO. Když je na zemi víc krátkých hůlek, je odpověď NE. Jestliže se některá hůlka nedotýká podlahy, protože leží na jiných hůlkách, okolnosti jsou takové, že síly ještě pracují a nelze dosud dát konečnou odpověď. Pokud všechny hůlky ukazují k Witanu, pak konečnou úlohu v rozhodování otázky budete mít vy. Jestliže žádná neukazuje k Witanu, pak bude záležitost vyřešena bez vašeho zásahu.
 

« Zpět