Dotazy a dopisy

Milá Kateřino. Děkuji za pochopení toho co jsem stále nechápala

a to kde se v mé dceři vzaly ty zralé názory apod. Velmi často mam pocit, že ví lépe.
Když ji bylo půl roku, kartářka mi řekla, že já jsem tu byla již mockrát, ale na ní nemam-její duše, že je již téměř u konce-cesty v těle.

Myslím, že nemusí být vzpurní, buřičští jak jsem četla na stránkách doktorka. cz. Má dcera nar. 14. 3. 2000 taková není, je vstřícná, čestná, moudrá. Od 2 let mi šokuje jasnými postoji, názory, má jasno víc než kterýkoliv dospělý kterého znám v mezilidských vztazích, vidí do hloubky, podstaty problému, který dospělým kolikrát ani nedojde. S obrovským smyslem pro pravdu, čestnost, spravedlnost. Pokud dospělí řekne nějakou hloupost nebo něco zkreslí apod. hned to odhalí, má v tom jasno jak to je-nedá se oblafnout, pokud se o to někdo chce pokusit hned hlásim ať mluví pravdu, protože chci předejít, že se mi pak bude ptát proč ten a ten jednal hloupě apod. -mě je pak stydno za dospělé-to se děje třeba i u doktorů apod. Brzy mluvila-hned velmi čistě a s velkou slovní zásobou-komunikativní, kamarádská. Nikdy se nebála-neprošla fází(kolem 7 měs. věku)bání o maminku apod. Pokud Často mluví o létání, vílách. takže jednou stranou moudrá, naprosto se orientující v tomto světě a na druhou stran u sní, povídá s neživými předměty(spíše dříve)s obrovskou fantazií. Má umělecké sklony-od 1 maluje(nikdy neměla fázi hlavonožce)hned malovala veškeré detaily-ale zvláštní bylo, že většina dětí co hlavonožce maluje-což značí, že je pro ně důležitý obličej a ne tělo-moje dcera někdy klidně vynechala oči, nos nebo pusu, tělo mělo ale vše do posl. detailu. Později postava měla a má vždy vše a vždy má pohyb(jakoby duši). Také často maluji létající víly a pokud maluje zvíře, tak i takové, které nikdy ve skutečnosti neviděla, má vše co má mít. Také má dcera absolutní hudební sluch. Máme výborný vztah, překvapovalo mi, že jsem se s ní mohla již v útlém věku jakoby bavit o čemkoliv, dokáže mi i poradit-jen mam někdy pocit, že je to nebezpečné, je to přece jen dítě a lidé co jí znaj s ní jednaj jak s dospělou a mam na ni třeba vyšší nároky nebo nevim jak bych to vyjádřila-prostě tím jak je moudrá se někdy zapomíná, že je dítě. Každopádně ji moc miluju-i ona mi říká, že jsem nejlepší maminka na světě :-)a vážím si jí moc. Její bratr(nar. 87)má Downův syndrom-není již doma pořád, ale když ano-je s ním ráda a i když občas řekne-proč nemám normálního bráchu, když pro něj jedeme-dívá se pak na něj jak na obrázek a je šťastná. Pak zas klidně řekne, že je blbej-má v sobě jakoby velkou dávku moudrosti, citlivosti, něhy s viděním do duchovní hloubky a na druhou věcnosti, vnímání tvrdé reality nebo nevím jak bych to správně vyjádřila. Atd. -pro to vše si tedy myslím, že je to indigové dítě-co vy?Ivana

Kateřina:
Stoprocentně je indigové dítě. To, co píšete, j epro ně naprosto tyické. Vůbec nemějte nepříjemné pocity, že na ní kladete větší nároky. Oni tohle potřebují. Nesnáší, když se s nimi mluví jako s dětmi. Indigáčci bývají agresivní jen když jsou svým okolím nepochopeni a špatně vedeni. Máte doma velkého učitele. Važte si toho.
 

« Zpět