Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 8:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: stř, 27 dub 2011, 13:47 
Offline

Registrován: pon, 11 dub 2011, 7:51
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc
Dobrý den,
chtěla bych se podělit o zkušenost,kterou zažívám se svou čtyř letou dcerou Elou,Posledních pár týdnů jsem ji několikrát přistihla,že si hraje s ,,vymyšleným,,kamarádem Pítem (jak mu říká) :lol: Nejdřív jsem si myslela,že si hraje jen tak ,,jako,, ale časem se ukázalo,že je s Pítem častěji a častěji.Máme ještě roční Julinku a naposledy si hráli všichni na terase a byla to veliká sranda.Ptala jsem se Elinky,jestli tam Pít zrovna je,ukázala mi kde stojí,řekla mi jak vypadá a že nás má prý všechny rád :thumbright:
Chtěla jsem se jen zeptat,jestli z vás někdo nemá podobnou zkušenost


moc děkuji Pavla


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: čtv, 28 dub 2011, 9:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon, 26 led 2009, 14:26
Příspěvky: 2
Je to absolutně v pořádku. Každý má svého duchovního rádce a u indigových dětí je to běžné. Je to radost a neměj strach. Spoustu příjemných zážitků vám všem. Tomula


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: čtv, 05 kvě 2011, 9:59 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Můj syn měl takovéhoto kamaráda Srandíka. Závodil s ním na kole, povídal si s ním před spaním, prostírali jsme mu k obědu, otevírali dveře.....dobře to znám. Je to fakt naprosto běžné. :lol:

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: ned, 08 kvě 2011, 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 23 úno 2010, 9:11
Příspěvky: 3
Nevím, jak kdo ovládá cizí jazyky, ale osobně mi ten 'Pít' přijde docela zajímavý.

V anglickém jazyce existuje Pete (vyslovuje se to Pít) a je to zkrácená verze pro Peter (Pítr), což je vlastně náš český Petr.

Ani nevím, proč to píšu, ale mám takové nutkání... :sunny:

_________________
Jest čas rození i čas umírání, čas sázení a čas vykopání, což vsazeno bývá, čas milování a čas nenávidění, čas boje a čas pokoje...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: ned, 22 kvě 2011, 15:56 
Offline

Registrován: ned, 22 kvě 2011, 13:10
Příspěvky: 10
No co jsem zatim cetl tak u deti je to opravdu zcela bezna vec...nezalezi zda je ci neni indigove, proste deti jsou vnimavejsi a jejich propojeni na duchovni svet zcela prirozene...casem vsak tuto schopnost ztracime protoze rodice nam tvrdi ze nic takoveho neexistuje a prestaneme to vnimat...treba napriklad znamy spisovatel Hans Christian Adersen mel tuto schopnost az do nejakych 13 let a pak o tom psal knizky :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: pát, 17 úno 2012, 13:20 
Offline

Registrován: pát, 17 úno 2012, 13:10
Příspěvky: 1
Taky jsem měla jako dítě imaginárního kamaráda Patrika, tak mi to aspoň vždy vypráví matka. Někde jsem četla, že prý děti, které mají v dětství imaginární přátelé, jsou v dospělosti inteligentnější, ale nevím, co je na tom pravdy..myslím, že každý v dětství někoho takového měl, jen se na to třeba zapomnělo..

_________________
Seznamka štěstí mi štestí opravdu přinesla, proto hned všechny seznamky nezavrhujte :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: pát, 17 úno 2012, 18:38 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
wireen píše:
Taky jsem měla jako dítě imaginárního kamaráda Patrika, tak mi to aspoň vždy vypráví matka. Někde jsem četla, že prý děti, které mají v dětství imaginární přátelé, jsou v dospělosti inteligentnější, ale nevím, co je na tom pravdy..myslím, že každý v dětství někoho takového měl, jen se na to třeba zapomnělo..

Úplně každý asi ne, aspoň myslím že znám dost dětí natolik, že vím, že ony nemají :smile: .
A pak máš i děcka, který nemají neviditelný kamarády, ale spíš ... nějaký ty bubáky apod.
Určitě je ale docela častý, že děcka vidí víc než my dospělí :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: imaginární kamarád mé dcery
PříspěvekNapsal: pon, 08 říj 2012, 22:59 
Offline

Registrován: sob, 21 úno 2009, 23:39
Příspěvky: 6
Moje neteř které je 4,5roku jich má víc :grin: . Nejdřív to byl Standa byl prý malý, zelený, všude chodil za námi a byl 2000 roků starý. Teď má Hezkýda, za kterým jezdí na Tančin to je nějaký jejich svět. Taky má přezdívky pro rodiče, na ty si teď nemůžu spolehnout.
Holčičky docela přesně předpovídá bouřky, nebo změny počasí a ve školce se kolikrát "zasekne" že jsou na ní krátké všechny učitelky.

Můj chlapeček 2,5r. má zatím "jen" imaginární zvířátka :love4: tak uvidíme jak to bude dál:-).


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz