Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 16:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: pát, 25 led 2013, 16:03 
Offline

Registrován: pon, 18 říj 2010, 9:23
Příspěvky: 7
Je magie nebezpečná?Napište sem prosím svoje zkušenosti. :cyclop: :roll: Já znám hodně lidí, kteří se zabývají magí, různými věšteckými technikami a vůbec si neuvědomují, jak tenký je to led, na kterém se pohybují.Nenapadne je, že by se jim mohlo něco nepříjemného nebo dokonce zlého stát a nejen jim.Teprve až se jim v životě začnou dít hodně divné věci, které se jim vůbec nelíbí, hledají pomoc. Já se na tomto tenkém ledě také pohybuji už celkem dlouho a život mě naučil, jak být ve střehu a opatrná. Vysvětluji lidem, jak se mohou chránit, jak správně a bezpečně používat kyvadlo, karty, věštění, komunikaci s duchy a pod.Učím je, jak mohou rozpoznat přivtělené duše a odvést je sobě i ostatním, jak rozpoznat kletbu a jak se chránit. Zkrátka nejrůznější ochrany.Také jak si samy mohou zharmonizovat čakry a mnoho dalšího. Pořádám pro zájemce i kurzy. Pokud by vás to zajímalo, tak můj email: aja.malkova@seznam.cz


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: pát, 14 lis 2014, 8:18 
Offline

Registrován: pát, 07 lis 2014, 12:39
Příspěvky: 4
jak se to vezme. Ona není magie jako magie. Jsou v tom veliké rozdíly.
Je magie myšlenková - kdy působíme pouze silou svojí vlastní mysli.
Příklad může být třeba Silvova metoda, spisy Perntice Mulforda a další

Je magie amuletů a talismannů.

Magie evokační - kdy se obrací mág na mocnosti onoho světa.
Viz dr. Faust, Magia innaturalis, Josef Durr, Experimentální démonologie, Arbatel Z magie starých....
Ta je opravdu často nebezpečná. Jinak většinou nikoliv.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: sob, 15 lis 2014, 13:53 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
kamillka0 píše:
jak se to vezme.
...
Jinak většinou nikoliv.

"Většinou nikoliv" znamená totéž, co "někdy ano" :-).

Všechny tebou citované druhy magie mají svá rizika, dokonce i ta Silvova metoda, ačkoliv by ji někdo ani nepokládal za magii :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: ned, 16 lis 2014, 10:33 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 20:05
Příspěvky: 59
Pokud magií myslíš jakoukoliv techniku, která omezuje svobodnou vůli druhé bytosti, pak ano, je tato nebezpečná.



Mirek

_________________
Vše je jen stav mysli.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: úte, 18 lis 2014, 13:51 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Znáš to, dítě potřebuje pomoct, žádá o to a rodiče mu rádi pomáhají. Jednou umřou a dítě zustane bez pomoci a neumí nic řešit...bylo to dobré? Když mužu pomoci, a nepomůžu..je to dobré?...vždy záleží na mně, jen na mně jak to chápu. Chci li negativně, pak je to negativní...a nebo pochopím, že vše je správně. Máme to napsané v knize osudu a má se to stát pro naše dobro. Vše co se stane je pto naše dobro, pro náš duchovní vývoj...nějak mi tu nezbývá místo pro magii, bílou černou, je jen karma neboli vývoj mnoha životy. Nejvíce tě naučí nepřítel, neboli tam nahoře je to tvuj největší přítel a z lásky k tobě ti slíbil, že bude ten nejhorší, kterého budeš nenávidět. Tak moc tě miluje, že to pro tebe udělá. Vytváříš si svou realitu svými myšlenkami, přáním byt podvědomím, pak magie pro tebe existuje a jen ty to mužeš změnit a vše přijmout přez lásku. Proto se všude uvídí, že láska vše přemuže. Miluj za to toho kdo to vysílá, neb neví co činí. Když mu pošleš lásku, nemuže ti uškodit, raději se odvrátí, než by ti ji vrátil. Čistou bez podmínek a hlavně beze strachu, bude to fungovat. Sama pochybuješ, nebude, chápeš. Najdi v sobě tu sílu, snaž se procítit své srdce, otevřít si svou 4 čakru a ostatní čakry se otevřou vlásce a proto pro tvoje dobro samy. To je má rada ted


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: pát, 21 lis 2014, 11:39 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Ono se to všechno nedá házet do jednoho pytle. V první řadě je třeba si ujasnit, co to je magie. Magie je práce s energií Země. Rozdíl v černé a bílé magii je pouze v tom, jestli porušujeme svobodnou vůli někoho a nebo ne. Pomocí magického obřadu , kde se ke spolupráci přizvou zemské živly, se napojujeme do astrální úrovně, odkud je možné přitáhnout si, to, o co požádáme. Ovšem protože v těchto úrovních existuje zákon zachování rovnováhy, vždy je při práci s magií něco za něco. Tj, něco dostaneme, něco odevzdáme. Pokud není formulace při obřadu naprosto přesná a jasná, často se může stát, že zaplatíme daleko víc, než by se nám líbilo. V tom je zásadní nebezpečí magie. Správně si objednat dokáže jen málokdo a vždy je to tanec na ostří nože.
Ovšem pokud pracujeme mentálními technikami, jako je Sylvova metoda, práce myšlenkou ap. , nebo pracujeme s kyvadlem, s vyššími bytostmi, pak nejde o magii.
Zde se napojujeme do té nejvyšší úrovně, kde je vše v dokonalé rovnováze. A nám je splněno pouze to, co už si svou úrovní vědomí už zasloužíme. V této úrovni tedy máme tím, co už máme za sebou a jaké chápeme souvislosti, předplaceno. Zde tedy nemusíme znovu vyměňovat něco za něco. Je dáno zkrátka pouze tolik, kolik si kdo si zaslouží.

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: pát, 21 lis 2014, 19:12 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
tetakaterina píše:
Ono se to všechno nedá házet do jednoho pytle. V první řadě je třeba si ujasnit, co to je magie. Magie je práce s energií Země. Rozdíl v černé a bílé magii je pouze v tom, jestli porušujeme svobodnou vůli někoho a nebo ne. Pomocí magického obřadu , kde se ke spolupráci přizvou zemské živly, se napojujeme do astrální úrovně, odkud je možné přitáhnout si, to, o co požádáme. Ovšem protože v těchto úrovních existuje zákon zachování rovnováhy, vždy je při práci s magií něco za něco. Tj, něco dostaneme, něco odevzdáme. Pokud není formulace při obřadu naprosto přesná a jasná, často se může stát, že zaplatíme daleko víc, než by se nám líbilo. V tom je zásadní nebezpečí magie. Správně si objednat dokáže jen málokdo a vždy je to tanec na ostří nože.
Ovšem pokud pracujeme mentálními technikami, jako je Sylvova metoda, práce myšlenkou ap. , nebo pracujeme s kyvadlem, s vyššími bytostmi, pak nejde o magii.
Zde se napojujeme do té nejvyšší úrovně, kde je vše v dokonalé rovnováze. A nám je splněno pouze to, co už si svou úrovní vědomí už zasloužíme. V této úrovni tedy máme tím, co už máme za sebou a jaké chápeme souvislosti, předplaceno. Zde tedy nemusíme znovu vyměňovat něco za něco. Je dáno zkrátka pouze tolik, kolik si kdo si zaslouží.

Kateřino, měl jsem vždy zato, že kam se kdo napojuje při práci s kyvadlem, je zcela individuální záležitost. Za jediný společný rys této techniky jsem měl skutečnost, že se obchází úroveň vědomé mysli a informace je načítána z nevědomých částí, z jakých, už záleží na individuální situaci dotyčného. Takže bych tady nepoužil pojem "vyšší" sféry, ale prostě jen "jiné", mimovědomé. Pak pochopitelně vidím zde riziko v napojení někam jinam, než do těch vyšších úrovní, se kterými vy počítáte.
V čem se podle vás mýlím?
(Podobnou námitku bych ostatně měl i k jiným mentálním technikám.)
A že dostat to, co si zasloužíme je bezpečné, bych taky netvrdil. Člověk může i při správném napojení "vzhůru" dostat, když něco žádá, i různé bolestivé negativní zkušenosti, které sice snad zasluhuje a možná i potřebuje k urychlení svého vývoje, ale které by, kdyby něco nežádal, mohl třeba projít daleko pozvolněji a méně obtížným či méně bolestivým způsobem. Možná tedy práce s mocnějšími, "vyššími" bytostmi není podle vaší definice magie, ale to myslím ještě neznamená, že to je bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: ned, 23 lis 2014, 0:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Souhlasím s Karlem. Také se mi nelíbí napojování kamsi. Když něco potřebuju, tak mi to život přihraje, ale "vynucovat" si něco napojením někam, abych to zjistila, mi nepřijde jako dobrá volba. Člověk je od přírody zvědavý a chce vědět věci, kterým nerozumí a nechápe je, takže ho to svádí zjišťovat všelicos všelijakými způsoby. Jenže, je tu pořád velká pravděpodobnost, že tyto informace nejsou pravdivé, a co víc, že jsou velmi zavádějící.
Největší přínos jakýchkoliv výkladů a napojování kamsi, podle mě, je v tom, že když máte problém, tak tu je někdo, kdo si s vámi o tom popovídá. Vyslechne vás, protože potřebuje informace, aby mohl adekvátně reagovat a vést citlivý rozhovor, a protože je to jeho práce. A vy se můžete vypovídat, ulevit si. Ale tady ten přínos končí. Nad tím, co poradí karty, kyvadlo, údajné vyšší bytosti, bych vzala pořádně rozum do hrsti a zamyslela se nad tím, a klidně si dovolila hodit to za hlavu. Ty informace nemusejí být pravdivé. Vlastně bych řekla, že pravdivé nejsou nikdy.
Když vám nějaký terapeut řekne na začátku sám od sebe něco, o čem vy víte, že je pravda, tak pak automaticky často berete jako pravdu i ty infomace, které si už ověřit nemůžete. Ale proč? Třeba jste se na začátku jen pěkně chytili a uvěřili. Jenže čemu nebo komu?

Mně se třeba ani moc nelíbí, co psala Ája. Nejdřív varuje před zlou magií, a vzápětí nabízí, že naučí, jak se před tou zlou magií chránit. Mně přijde, že je to jedno a to samé.
Prostě si s ničím nezahrávat, a je to vyřešeno. Vzít rozum do hrsti, vždyť se může i stát, že vás někdo přivede do pěkného průšvihu, jen proto, že mu důvěřujete (ani nemusí být vědomě záměrné vás do průšvihu přivést a přesto se tak stane). Proč lidé pořád věří, že jim někdo jiný o nich řekne víc?

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: ned, 23 lis 2014, 0:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
tetakaterina píše:
Ono se to všechno nedá házet do jednoho pytle. V první řadě je třeba si ujasnit, co to je magie. Magie je práce s energií Země. Rozdíl v černé a bílé magii je pouze v tom, jestli porušujeme svobodnou vůli někoho a nebo ne. Pomocí magického obřadu , kde se ke spolupráci přizvou zemské živly, se napojujeme do astrální úrovně, odkud je možné přitáhnout si, to, o co požádáme. Ovšem protože v těchto úrovních existuje zákon zachování rovnováhy, vždy je při práci s magií něco za něco. Tj, něco dostaneme, něco odevzdáme. Pokud není formulace při obřadu naprosto přesná a jasná, často se může stát, že zaplatíme daleko víc, než by se nám líbilo. V tom je zásadní nebezpečí magie. Správně si objednat dokáže jen málokdo a vždy je to tanec na ostří nože.
Ovšem pokud pracujeme mentálními technikami, jako je Sylvova metoda, práce myšlenkou ap. , nebo pracujeme s kyvadlem, s vyššími bytostmi, pak nejde o magii.
Zde se napojujeme do té nejvyšší úrovně, kde je vše v dokonalé rovnováze. A nám je splněno pouze to, co už si svou úrovní vědomí už zasloužíme. V této úrovni tedy máme tím, co už máme za sebou a jaké chápeme souvislosti, předplaceno. Zde tedy nemusíme znovu vyměňovat něco za něco. Je dáno zkrátka pouze tolik, kolik si kdo si zaslouží.

Je i otázkou, proč se někam vůbec napojujeme? Proč to potřebujeme?
Nezvládli bychom tu na Zemi žít aniž bychom se napojovali do astrálu nebo na vyšší bytosti? Teorie z astrálu nebo bytostí, která není odžitá, je stejně k ničemu.
K tomu, co je potřeba, nás vždycky "dokope" obyčejný materiální život. Když se někdo něco dozví, tak nad tím přemýšlí, čas utíká. Jakoby se pořád koukáme na nebe a přitom nám hoří Země u zadku.



nadotek píše:
Autobusem do Tel Avivu jede pan Löbl a čte arabské noviny. Vidí ho pan Kaplun a pohoršuje se:
„Löbl, co to vidím, proč čtou arabské noviny? Nestyděj se? Proč nečtou naše? Třebas Haarec, nebo The Jerusalem Post?“
Pan Löbl se ohradí:
„Jsem snad mešuge? Proč bych četl židovský noviny? Pořád je tam jenom o tom, jak máme hloupé a zkorumpované politiky, jak se u nás krade, jaký máme deficit státního rozpočtu, jak se bude zdražovat a že hrozí krize, nezaměstnanost a neúroda. V arabských novinách čtu, jak ovládáme celý svět, všechny banky, amerického prezidenta, ostatní prezidenty a krále, všechny zbrojní programy a průmysl, světový obchod a těžbu zlata a ropy, jak máme pod palcem Pentagon i Bílý dům, jak se každý den koupeme v šampaňským a souložíme s mladicemi. Tak se nedivěj, že si každý ráno čtu radši ty arabský noviny.“

V newyorském metru čte černoch noviny. Přisedne žid a vidí, že ty noviny jsou v hebrejštině. Zakroutí hlavou:
„Pane, to vám nestačí, že jste černoch?“

Tyhle dva vtipy, mi přijde, že to skvěle vystihují.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: pon, 24 lis 2014, 16:30 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Lenku vystihuje jiný vtip.
Při povodni na moravě jede policie po zaplavené cestě a volají na dědu v prvním patře, dědo pojdte odvezeme vás do bezpečí. Děda odpoví, děkuji chlapci, já se pomodlím a buh mne zachrání. Za pár hodin jedou na člunu kolem požárníci a volají na dědu, který je již na střeše, dědo pojedete s náma jsme poslední ale děda že se pomodlí a buh ho zachrýní. Večer letí kolem vrtulník a vojáci děfovi spouští žebřík ale děda odmítne se slovy, že se pomodllí a buh ho zachrání. V noci se děda utopil. První co udělá, když přijde do nebe běží za pánem bohem a stěžuje si, pane pože, modlil jsem se aby jsi mne zachránil a podívej se. A buh na to, co jsem měl dělat víc, poslal jsem ti policii, požárníky a helikoptéru na pomoc a ty nic.
Každá slepá důvěra v něco, nebo v nic je stejně vražedná. Od narození víme, že buj je. Nepřemýšlíme o tom dokud nám okolí nevysvětlí že není nebo že je a jak ho máme uctívat a tím stratíme napojení na něj.Sami jsme si utvořili realitu kolem sebe. A jakou jsme si ji utvořili, tak jen to, co je v souladu s ní se doní dostane. Život nám nic nepřihraje, je to jen alibismus neznalých, nebo bojácných. Když budu odmítat uvěřit, že svět je hodný, budu neustále potkávat hulváty. Když přijde někdo hodný s nabídkou, že nám pomuže, odmítneme to a ani nás nenapadne, že za to nic nechtěl. Vy přece nejlépe víte, že za to něco che, že by se na vás mohl napojit či by po vás chtěl horentní peníze a nebo vám vrtá hlavou, co my vlastně chce, co zamýšlí hnusnýho my udělat. Život nemá šanci až umřeme, pak se teprve jak ten děda dozvíme ty šance, co jsme promarnili. Přijali jsem realitu ,pohled na svět od rodiny, školy a zapomněli, pro co jsme se narodili.Žijeme jejich život, v souladu s tím, co nám řekli, co je a co není správné.I kdyby to bylo špatně, nepřipustíte to.Jen moudrý člověk přizná, vím že nic nevím.
Bojíte se napojování někam, a dobře děláte. Vy by jste narazili, já se nebojím a všichni my pomáhají. To je celá magie. Kyvadlo stejně jako automatická kresba je ovláddáno mýmy svaly, já jej vedu, ale nevědomky, podvědomně, automaticky a řídí ho moje podvědomí. Muže i jiný,ale v mé realitě, v mém očekávaní je to moje vyšší já a to má napojení na boha a dá mi jen to, co můžu vědět. Proč se napojovat. někdo změní svoji realitu a jde vstříct svému učení. měl dostat infarkt, rakovinu, ale já mu řeknu informaci že, třeba udělal něco špatně, nebo zastrčil svoje nezpracované emoce z tragické události a nezpracoval je a utvořil si blok, který ho zabije. Tím mu dám šanci nezemřít, a pokračovat ve svém vývoji.Proto napojení. On ještě neumí poslechnout svou intuici, tak mu buh pošle do cesty na pomoc mne. záleží jen na něm, zda to přije nebo zemře jako ten děda. Několikrát se mi stalo, že nezávisle na mne stejnou diagnozu mu řekl i jiný léčitel ale lékaři ještě nic nepoznají. Když mu řeknu proč, pro mne cizímu člověku, co se stalo před 5 lety a co nezpracoval, užasle řekne ano. Prostě tu informaci jsem dostal aby uvěřil a začal se vracet ke své intuici, k bohu. Povím vám tajeství. JEN VY ROZHODUJETE, KDO SMÍ STÁT VEDLE VÁS. Je jedno jestli člověk, duch či buh. A to je celá magie. Připomenu už vyslovené. Satan my řekl, při prvním rozhovoru s ním, že lidé ho nazývají pokušitel, ale že jim dává jen to, co chtějí( svým očekáváním to vysílám a proto to dostanu) a on jim nedá ani zrníčko navíc. Proto taky on má jako jediný duvěru od boha a po smrti kontroluje naši duši, zda smíme z kola ven či znovu se narodíme. Hodně lidí se na něj odvolává, hodně jej vyzývá a napojují se na buh ví co, ale s ním mluvíl málokdo a málo koho navštěvuje jako mne. Nevím nic o proradnosti, jen vím, že podle našeho přání je bud neskutečně zářivě bílý nebo strašně strašidelně temný. Ale on není nijaký. Jen nám pomáhá skrze největší zkoušky zažijeme největší posuny na duchovní cestě. nejvíce nás naučí nepřítel.Bu bu bu
U mne není místo pro černou nebo bílou magii, neexistuje je jen jedna, ta kterou si vyberu a dostanu. Já ji jen vidím pod ruzným uhlem pohledu. nedovolávejte se něčeho, je to ve vás.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz