Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 0:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 17 črc 2012, 11:26 
Offline

Registrován: úte, 20 říj 2009, 21:13
Příspěvky: 76
http://ona.idnes.cz/minule-zivoty-0fs-/ ... 8_styl_jup

Zajímavá zkušenost. Osobně si nejsem jista, jestli bych tam šla. Do takového množství lidí, energií, osudů...

Docela hezké vyjádření:
Při poslouchání Weisse si vzpomenu, jak mi Jaroslav Dušek nedávno v rozhovoru vysvětloval, podle čeho se pozná manipulátor: "Jakmile někdo tvrdí, že jeho cesta je lepší než jiná cesta, odděluje vás od celku a manipuluje vámi, aby vás mohl ovládat. Ti, kteří vás nechtějí oddělit od celku, říkají, že vy jste ten celek a že člověk je vším."


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 17 črc 2012, 14:31 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Gemi píše:
http://ona.idnes.cz/minule-zivoty-0fs-/styl.aspx?c=A120716_143738_styl_jup

Zajímavá zkušenost. Osobně si nejsem jista, jestli bych tam šla. Do takového množství lidí, energií, osudů...
[/i]

Určitě zajímavý počtení, dík za tip. :sunny:
Na knížku se taky podívám.
Já bych tam nešel, necítím osobně minulé životy jako důležité a jen ze zvědavosti se vrhat do takových zážitků mi není blízké.
A jen úplně bokem, žena která se do něčeho takového vrhne během těhotenství jako autorka článku (pokud jsem to správně pochopil) by podle mě zasloužila pořádných pár pohlavků od někoho, kdo ji má rád.
Gemi píše:
Docela hezké vyjádření:
Při poslouchání Weisse si vzpomenu, jak mi Jaroslav Dušek nedávno v rozhovoru vysvětloval, podle čeho se pozná manipulátor: "Jakmile někdo tvrdí, že jeho cesta je lepší než jiná cesta, odděluje vás od celku a manipuluje vámi, aby vás mohl ovládat. Ti, kteří vás nechtějí oddělit od celku, říkají, že vy jste ten celek a že člověk je vším."

Jo, zní to hezky. Jen, nevím, ten obsah nějak necítím. Pokud nevěřím že má cesta je lepší, proč pak po ní jdu? A pak taky, Ježíš byl manipulátor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 17 črc 2012, 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Díky za tip na knihu...vypadá to zajímavě..Když jsem četla Foučkovou Já a Já jsem, tak se to četlo jako detektivka, jak to bylo napínavé a zajímavé :razz:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: úte, 17 črc 2012, 21:57 
Offline

Registrován: úte, 20 říj 2009, 21:13
Příspěvky: 76
Karle, to těhotenství mě velmi zarazilo... Jinak jsme na tom s tím Duškem svým způsobem podobně, já o tom musím moc přemýšlet, čili to ještě necítím na 100 %. Možná mám Duška tak ráda a je mi tak milej, že mnou manipuluje, aniž by si to přál. Já vůbec v poslední době nic moc neřeším až tak do hloubky, ani to přemýšlení mě vlastně moc nebaví. A jen tak mj. - už se manželka smířila s mrazákem plným okvětních lístků? :razz:

Lído, přesně. Paní Foučkovou jsem četla taky jako detektivku, někdy její knihy zkusím znovu otevřít znovu, jak to budu vnímat. Možná jinak. To je jako s Matrixem. Musím zde na duchovním fóru přiznat, že když jsem ten film viděla poprvé, vnímala jsem především krásného Keanu Reevese (chápej) a na můj vkus lítali všichni moc často vzduchem :green: . Jak film ale naposledy opakovali, tak jsem se musela smát, každý okamžik jsem viděla úplně jinak. :hi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 0:24 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Gemi píše:
Karle, to těhotenství mě velmi zarazilo... Jinak jsme na tom s tím Duškem svým způsobem podobně, já o tom musím moc přemýšlet, čili to ještě necítím na 100 %. Možná mám Duška tak ráda a je mi tak milej, že mnou manipuluje, aniž by si to přál. Já vůbec v poslední době nic moc neřeším až tak do hloubky, ani to přemýšlení mě vlastně moc nebaví. A jen tak mj. - už se manželka smířila s mrazákem plným okvětních lístků? :razz:

Tak, někdy to je prostě tak, že domýšlení třeba i obecně důležitých a hlubokých věcí je momentálně zbytečné, protože jsi zkrátka vnitřně někde jinde.
Jo a mrazák plný okvětních lístků nakonec nenastal :smile: . Jednak je beztak plný jiných věcí a druhak se mi do toho nakonec nechtělo. Růže stolístka s ohromnou záplavou květů mi kvete jen poměrně krátce, zamrazení si zkusím jindy, letos možná jen růžový sirup na kašel, na ten mám ještě času i růží dost, ale mrazák už letos nenaplním :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 11:43 
Offline

Registrován: čtv, 19 úno 2009, 21:00
Příspěvky: 61
Karel píše:
Gemi píše:
Karle, to těhotenství mě velmi zarazilo... Jinak jsme na tom s tím Duškem svým způsobem podobně, já o tom musím moc přemýšlet, čili to ještě necítím na 100 %. Možná mám Duška tak ráda a je mi tak milej, že mnou manipuluje, aniž by si to přál.

Tak, někdy to je prostě tak, že domýšlení třeba i obecně důležitých a hlubokých věcí je momentálně zbytečné, protože jsi zkrátka vnitřně někde jinde.

To je zároveň můj komentář k minulým životům - za předpokladu jejich existence - ony jsou minulost, nejen že my jsme byli jiní, ale i vnější okolí a prostředí bylo zcela jiné.

Připomínám skeptický článek Martina Kolára :)
http://www.duchovnisetkani.cz/phoenix/m ... eklam.aspx


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 13:52 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Jan píše:
To je zároveň můj komentář k minulým životům - za předpokladu jejich existence - ony jsou minulost, nejen že my jsme byli jiní, ale i vnější okolí a prostředí bylo zcela jiné.

Připomínám skeptický článek Martina Kolára :)
http://www.duchovnisetkani.cz/phoenix/m ... eklam.aspx

Vidíš, tohle mě nenapadlo. Běžně je snaha, pomocí minulých životů řešit potíže nebo situaci současné osobnosti. Je-li ale naše osobnost jen jakousi maskou vnitřního Já, kterou toto Já převléká při každém znovuvtělení, tak je snaha naroubovat zkušenosti minulé masky na život masky aktuální přinejmenším podivná :-).
Na druhý straně můžou být "minulé životy" taky docela jednoduše podvědomou fabulací mysli, nebo načítáním skutečných událostí z minulosti tak, aby danému člověku dávaly ty sny nebo události nějaký smysl i když je sám neprožil ... Zkrátka, i kdyby to nebyla vůbec pravda, ještě stále to teoreticky může být zajímavá terapeutická metoda ... Možná, pro někoho ...
Aha - přesně tohle se vlastně píše v tom tebou odkazovaným článku :smile: .

Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 14:16 
Offline

Registrován: čtv, 19 úno 2009, 21:00
Příspěvky: 61
Karel píše:
Jan píše:
To je zároveň můj komentář k minulým životům - za předpokladu jejich existence - ony jsou minulost, nejen že my jsme byli jiní, ale i vnější okolí a prostředí bylo zcela jiné.

Připomínám skeptický článek Martina Kolára :)
http://www.duchovnisetkani.cz/phoenix/m ... eklam.aspx

Aha - přesně tohle se vlastně píše v tom tebou odkazovaným článku :smile: .
Karel

No vidíš, jaký jsi "channeler" :thumbleft: :laughing2:.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 15:54 
Ta žena v článku píše:

...Subtilní Weiss je mi překvapivě sympatický. Ani ne od pohledu, je to takový ten klasický Američan v oblečení o číslo větším a s teniskami na běhání k oblekovým kalhotám. Ale projevem: mluví přirozeně a bez papíru, přesto má naprosto vypointované historky, ve kterých si dělá legraci ze sebe, ze svých pacientů, ze své profese i z celé regrese. Díky tomu se celý sál často směje. Považuju za dobré znamení, když se někdo nebere moc vážně. Weiss zároveň nedává návody na jasné štěstí, které by spočívaly v následování výhradně jeho učení a zbavování se majetku v jeho prospěch. Lístek stál něco přes třicet liber, tedy asi tisícovku za šestihodinovou přednášku. Leckterý rocker si to samé žádá za šedesát minut.

Přesto na sobě vnímám nečekané uvolnění, které vyplývá z racionální rozvahy: Když už jsem v sedmém měsíci těhotenství sedla do letadla, opustila na čtyři dny svého syna, zaplatila letenky, hotel a tenhle kurz, mohla bych to přece jen zkusit.


Nikdy dříve jsem nic takového nezažila. Neumím meditovat, jsem roztržitá, mám krátkou schopnost pozornosti. A teď jsem se na necelou hodinu úplně celá zastavila. Byl to pocit hlubokého odpočinku a zároveň nesmírně silného zážitku. Už jen pro tenhle pocit pojedu na podobný workshop znovu, Brian Weiss slíbil, že příští rok přijede do Evropy zase a bude pořádat tří- a pětidenní kurzy. To teprve bude síla!

Zdroj: http://ona.idnes.cz/minule-zivoty-0fs-/ ... 8_styl_jup

Nemůže mi být nesympatická... :sunny: Pocítila silné volání a jela na přednášku svého milého autora po zralé úvaze a po zorganizování řady praktických záležitostí. Silná to žena... Vůbec se nedivím jejímu nadšení. Poprvé tam zakusila stav meditace a je odhodlaná pokračovat..... :sunny: Dokázala si udělat radost a z cesta radosti je i cestou svobody a z té se jen tak neodchází...
Jo a těhotenství přece není žádná nemoc, pokud probíhá fyziologicky, je to ten nejúžasnější a nejpřirozenější stav ženského těla...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cesta do minulého života
PříspěvekNapsal: stř, 18 črc 2012, 23:14 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Ahoj Nikky. Jedna věc aspoň pro mě je, že ta žena opravdu je i mě sympatická. To ale nijak nesouvisí s tím, jestli se mi zdá její chování správné a rozumné.
A ano, těhotenství není nemoc, úplně souhlasím a takhle jsem to nemyslel. Pokud je natolik v pohodě, že nemá problém sednout v 7. měsíci do letadla a letět si udělat radost, jen jí to přeju. Sama musí vědět zda může či nemůže povozit mimčo letadlem.
Problém vidím jinde - vystavit nenarozené dítě experimentům s meditací a působením cizích energií se mi zdá buď hloupé, nebo velmi nezodpovědné. Copak asi to dítě zažívá spolu s matkou, když matka experimentuje s regresí a podobnými věcmi? Možná nic, možná ... Já bych tomu dítě na kterým mi záleží nevystavil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz