Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 2:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 25 úno 2011, 15:02 
.
Asi konečně rozumím tomu, nemýlím-li se, proč Mistři, často namluví hodně slov a na závěř řeknou větu: "Ale nevěř mi". Bývá to i v knihách. Mně to vždycky rozčilovalo, protože tomu člověk věnuje tolik času a soustředění se, snaží se porozumnět, a pak je to všechno tou jednou větou smeteno. A následuje tápání, pochyby a další hledání na jehož konci stojí často tatáž věta.

Je třeba se na to dívat svýma očima, pak platí věta "Nevěř mi", protože i když poslouchám druhého člověka, věřím sobě, a tím, že naslouchám sobě, se mi dostává té největší pravdy. Protože pravda Mistra jde přeze mně, přes moje vnímání, pocity, zkušenosti, a může se tak stát mou pravdou, pokud jí je, a pochopením.
Když víc naslouchám slovům Mistra a nerozumím větě "Nevěř mi", soustředím se na něj moc, věřím mu, ale nevěřím sobě, protože to, co říká, neznám. Přes veškerou snahu mu stejně nerozumím, protože já nejsem on, a navíc jeho pravda, pokud neprojde mnou nemůže nikdy být zažitá a být mojí skutečnou pravdou. A proto pak mohu jen vzhlížet, opakovat jeho věty, ale nemohu to žít.
Ta prostá věta "Nevěř mi" je asi klíč k pochopení spousty věcí. Tolikrát je na ní poukazováno a přesto není brána v potaz nebo není správně pochopena. Je v ní prostor, prostor pro každého, který je důležitý k poznávání sebe a pravdy. Proto jsou Mistři Mistry. Ví to a pracují tak se svými žáky. Pracují v obrovském prostoru a přitom ten prostor vypadá a zdá se tak omezený a zúžený.

Je to mimo téma, ale ...

... děkuju, Ren. :sunny:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pát, 25 úno 2011, 23:32 
Offline

Registrován: pát, 14 led 2011, 23:27
Příspěvky: 16
Ren píše:
Zdravím, já mám úplně jinou zkušenost. :lol: Byla jsem řádně zasvěcená člověkem, kterého velice dobře znám a věděla jsem, že je všechno v pořádku :love3: Probíhalo to v komorním prostředí /byli jsem 4/. Těch 21 dní očisty probíhalo jako podle učebnice...celou tu dobu mě mravenčily dlaně. Bylo mi krásně, cítila jsem proudění a děti! ty se uklidnily. :tongue: Pak mi jeden člověk na netu sdělil že žádnou reiki nemám..a jako na co si to hraju. :neutral: Vůbec nevim, co si o tom mám myslet.

Už jsem zase tam, kde jsem byla...Už zase nevěřím vlastním pocitům, intuici už zase o sobě pochybuji :dunno: :bang:


Ahojky Ren,
podle mě si měla už silnou vlastní energii před zasvěcením do R, a teď máš nějaký mix těch energií. Zavoláš si reiki - a ono přijde - ale zároveň tím, že jsi do toho osobně vložená a vědomě chceš pomoci, tak k tomu přibalíš ještě svoji léčivou energii, kterou jsi byla zvyklá používat a kterou v sobě prostě máš/nebo se na ni umíš napojit. Pokud nejsi typ léčitele, jako já - (pošlu vlastní energii a padnu za vlast, protože si úplně vybiju ledviny) - tak super, ne? Třeba někdy v portfoliu převáží reiki, třeba ne - ale když dáváš energii s dobrým úmyslem, tak je to jedno, ne? Je to tak, jak má teď být.
PS. poslala jsem ti SZ


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: sob, 26 úno 2011, 21:31 
Offline

Registrován: sob, 04 pro 2010, 19:05
Příspěvky: 1
Dobry vecer.Já si myslím že by léčitel v žádnem případě neměl říkat takové věci.To znamená že mu jde jen o peníze.Určitě z toho ted´máte strach ale nemusite hlavně se nesmite bát budte silná.Ukažte mu že na to máte.a.neříkejte mu nic o tom že necítíte nic v rukou silu máte ale musite to pořat používat.a hlavně si věřit.REIKI je krasná energie která pomáhá lidem i nám.REIKI 2 je lepší proto abyste mohla posílat na dálku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: stř, 02 bře 2011, 8:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 26 lis 2010, 9:13
Příspěvky: 16
Díky za pěkné čtení Eleno :sunny: , díky i za další odpovědi :sunny:

Danielko :hello:

_________________
Nic v mém životě se neděje náhodu


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: ned, 17 srp 2014, 14:22 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
[color=#0000BF]Smutná zkušenost je to,když narazíš na někoho,kdo něco učí,ale sám podle toho třeba nežije.Z tvého vyprávění bych pána nenazýval mistrem,ale spíše hledačem zlaté žíly..Strašení má udržovat druhé pod jeho kontrolou,jakožto dělávala celé věky kupříkladu církev a přesto ne každý duchovní je ok,ale některý dokáže zprostředkovat to,co člověk potřebuje,stejně tak je to i u tzv.mistrů reiki(nebo čehokoliv).
Podle toho co z každého jde,poznáš jeslti je pto tebe vhodný a stejně jako partnera i msitra si máš právo zvolit či vyměnit dle svého uvážení :thumbright: /color]


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: REIKI- SMUTNÁ ZKUŠENOST
PříspěvekNapsal: pon, 15 lis 2021, 6:33 
Offline

Registrován: stř, 12 kvě 2021, 13:19
Příspěvky: 267
Jordans 4
Jordan Retro 4
Jordan Shoes
Travis Scott Jordan 1
Yeezy Shoes
Yeezy Supply
Air Jordans
Jordan 11s
Jordan 11
Jordans Shoes
Moncler Outlet
Off-White
Yeezy 450
Yeezy 500
Yeezy
Yeezy 700
Yeezy Supply
Off White Shoes
NFL Jerseys
Retro Jordans
Moncler Jackets
Nike Air Jordan
Jordan Shoes
Jordans Shoes
Yeezy 350 V2
Adidas Yeezy
Yeezy
Yeezy 700
Yeezy
Nike Outlet
Yeezy Shoes
Yeezy Foam Runner
Nike Outlet
Nike Outlet
AJ1
UNC Jordan 1
Jordan 13
Jordan AJ 1
Yeezy Supply
Yeezy Zebra
Jordan 5
Jordan 1 Low
Air Jordans
Pandora Charms
Adidas UK
Nike Store
Adidas Yeezy Official Website
Yeezy 350
Jordan 1
Nike Outlet
YEEZY SUPPLY
Nike Shoes
Nike Outlet
Pandora Outlet
Jordan Shoes
Air Jordan 4
Pandora Jewelry
Pandora Bracelets
Adidas Yeezy
Yeezy
Pandora Charms
Nike Outlet
Adidas Yeezy
Air Max 720
Air Jordan 1
Nike Jordans
Jordan 1s
Pandora UK
Nike Jordan 1
Jordan 1
Yeezy Slides
Nike Air VaporMax
Nike Vapormax Flyknit
Air Jordan 1 Mid
Adidas yeezy
Yeezy 350
Nike Shoes
Nike Outlet
Yeezy
NFL Shop Official Online Store
Nike UK
Yeezy
Yeezy 350

_________________
https://www.pandoracharms.uk.com/ Pandora Charms
https://www.adidasuk.uk.com/ Adidas UK
https://www.jordan1.uk.com/ Jordan 1
https://www.supplyyeezys.us/ YEEZY SUPPLY
https://www.pandoracharms.cc/ Pandora Charms


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz