Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 0:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: sob, 11 led 2014, 21:45 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
topaz píše:
Je velmi těžké nedat reiki svému blízkému, když je to vážné. :sad: Já jsem dávala reiki své sestřenici, která spadla ze 4 metrů, aniž by si toho nějak extra vážila. Spadla na paty a nemohla chodit. Prostě jsem o ni měla takový strach, že se z toho nevyhrabe bez následků, že mi její úšklebky, že je to hloupost, fakticky nevadily. Reiki sice nevěřila, ale ošetřovat se nechala. Vzala jsem si to na svou zodpovědnost. Sestřenka se "zázračně" uzdravila a stouplo jí sebevědomí, jak se umí hezky sama uzdravit, reiki nevěřila dál. Znova jsem to neudělala, abych někoho přemlouvala nebo dala někomu, kdo by si toho nevážil. Nabyla jsem dojmu, že si sestřenka myslí, že může spadnout ze 4 metrů a nic se jí nemůže stát. A navíc jsem pro ní dál blázen, když používám reiki.

Ano, tohle úplně chápu, taky bych možná v podobný situaci nevydržel :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: sob, 11 led 2014, 21:55 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
saman píše:
Proč si myslíte, že jsme lepší než příroda a zvířata kolem nás.Třeba sépie při fotbalových zápasech vidí dopředu výsledky, ale to jsem tu už psal o pokusech ještě v minulém století,. Poto karle, vlk múže, člověk taktéž.
Jste pokritci.Někoho ovlivnovat reikim je manipulace, protože nevíte, nechápete co se děje. Ale když někomu pošlete lásku, to je dobré. Pro koho, pro vás, ale co když jak píše karel, to druhý nechce. Přitom reiki je energie lásky.
Stále používáte metody totalitních vládcú. Strach. Strach z trestu vyšší mocí, nebo že vás v příštím životě, nebo z magie(co to je ), nebo teroristů. Já vím, terosristi je jiná věc. Jste pokritci, protože tím že neznáte, nevíte...Jen kdyby vám některý stát zabil rodiče či dítě a vy jste neměli jinou možnost, jak se domoci nápravy. Stáli by jste v první řadě mezi nimy. Jen prosím vás nekřičte já né, zabíjí neviné a nebo podobné nesmysly. Copak jeho dítě se něčím provinilo. Vy jste to zažili, aby jste mohli křičet, já jsem lepší. Já to zažil!! Jste moc moc velký pokrytci a nebo si sami něco nalháváte. O to huře pro vás.Ale abych se vrátil.Strach. kdo vás potrestá. Buh, souhlasím, je to i mé poznání, že buh u toho soudu k knize u čapka je jen svědek, sám říká, že nemuže soudit, protože zná všechny duvody a chápe to. Neboli neposuzuje. Soudli svatý petr, možná archanděl gabriel s plameným mečem. Tak nějak je pro mne směšná představa, že si buh najímá na souzení a nota bene na tresty cizí firmu. Nějaký anděli atd. Pěkně se bavím při představě výběrového řízení, vyhlášce visící na nebeské bráně.
tak kdo potom seílá trasty na ty nehodné. Nebo nehodní nejsou žádní. Víte, do té povídky čapek vložil svou předtstavu o bohu. Jak ho vnímá, jako hodného a laskavého otce. Tam v té povídce to byl zločinec a těsně před smrtí ještě stačil zabít četníka. A přesto s ním buh mluví laskavě, usmívá se na něj a miluje ho jaký je. Jenom vy jste zase papežovatější než sám papež. A víte, je zvláštní, že po okupaci i přest to, že už byl pan čapek pár měsícu po smrti si gestapo pro něj přišlo se zatykačem. Totalitní systém pronásleduje své odpurce, čapky, teroristy. prostě VŠECHNY KTEŘÍ MAJÍ ODLIŠNÝ NEBO NEPOVOLENÝ NÁZOR. jAK ŘÍKÁM, JSTE POKRITCI.

Jožko tady přece nejde o to, zda někoho odsoudím či neodsoudím, já, Bůh nebo nějakej nebeskej četník ( "andílek" :green: ). Nepotřebuju aby mě někdo soudil, když šlápnu do h..., šlápl jsem kam jsem neměl a budu smrdět. Není třeba, aby mě za to ještě někdo odsoudil, tak či tak tu je ten smrad. Tím co jsem udělal sklidím nějaký ovoce svýho skutku a to ovoce mi bude, anebo nebude chutnat. Soudy a úvahy o nich jsou (aspoň podle mě :smile: ) přebytečný. Ale má smysl přemýšlet, jestli máme chuť na ovoce, které zaséváme a pěstujeme, má smysl přemýšlet co leží tam, kam se chystáme šlápnout, abychom si pak nesmrděli :wink:
A jen tak naokraj, vlk sklidí jiné ovoce, než člověk a z těch dvou většinou mi připadá lepší, bližší své podstatě a moudrosti ten vlk :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: sob, 11 led 2014, 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
A to má být prý Reiki dobrá věc, ale jak kvůli ní na sebe lidé dokáží být škaredí.

Nenech si tím zkazit náladu, Evi. :sunny:

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: sob, 11 led 2014, 23:35 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
karle máš pravdu.co se týká mne. Evaš, ted je to správné. ted máš dobrý pocit. A o to jde. Je to v souladu s tvým svědomím. Před tím jsi byla utrápená, nevěřila jsi si. Nedej na druhé, svědomí je tvé, nikdo ho za tebe nebude nosit. I já mám radost.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 10:41 
Offline

Registrován: pon, 01 bře 2010, 16:06
Příspěvky: 22
Souhlasím s Karlovou odpovědí Evaš. Já mám zasvěcení do reiki . Je mi dívné, že mistr, který reiki předává, nevysvětlí jak s touto energií pracovat. Nikdy se nesmí předávat, když druhá strana nesouhlasí, nebo o tom ani neví. Ta energie je léčivá, ale přichází z univerza , ne z mojí osoby, tedy hovořit o předávání mojí lásky je nesmysl. Moje rodina i když je někdy nemocná a trpí, si reiki nepřeje a i když vím, že bych jim mohla pomoci, neudělám to. Je to jejich svobodná vůle, kterou nemám právo porušit.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Evaš píše:
Super-rozebíračka jak hrom.......cítím se fajn...po hromadě životních karambolů....pomoc-nepomoc,prostě je mi :sunny: ...Bůh je i ve mě ,ve Vás,je naší součástí....proč to tak strašně natvrdo řešíte? mám chuť si napsat seznam lidí,kterým nesmím posílat nic,vůbec nic?...před pár měsíci bych se zhrozila,co strašného jsem to udělala..napsala bych na fórum o radu,jak to odvolat....ale já Vás všechny miluji...miluji zvířata...miluji rostliny...i to Vaše NESMÍŠ proti vůli...NESMÍŠ když ten druhý nechce...jó...to je ono...a jsem teď malá holka s culíkama,to zakřiknutý dítě ve mě-a kříčím-já chci....abyste všichni pocítili lásku,aby ji pocítil i ten kdo zatím nechce...reiki=láska...proč jinak bychom přijímali tato zasvěcení....nepíši monotóně..profesionálně nebo věděcky...buďte láskou...neposílala jsem energii abych ovlivnila,ale aby ten chlapec i mamka pocítili,byť jen na moment-tu jemnost i sílu lásky...zřejmě i ta holčina,která i přes (jakoby)nesouhlas chtěla pomoc...PÁNI,já ji obdivuji ...a fandím...(bezdomovec Honza mi stále říkal-nic nedělej,nic nechci,nic neposílej,jsem zbytečnej,nezdržuj se se mnou-pamatujete??? a kde je teď...jsem pyšná-tedy-učím se být pyšná i na to,že jsem ho neposlechla...jsem pyšná i teď,když Vám tohle píšu a tuším,co se objeví v odpověď:
no to bych nesnesl/a abys pracovala proti mé vůli,to je špatnéééé-a ještě je za to pyšná-jak opovrhující) Tenhle rok si udělejte lepší...třeba jen pro sebe....ale já už nebudu cítit bezmoc nebo pochybnosti...už ne
Krásný rozporuplný večer
Evaš


Evi, řešíme to proto, že se kouzelnice ptala na naše názory.. :razz: Jinak to nemám potřebu řešit ve svém praktickém životě...reiki nikomu neposílám leda by si o něj řekl a koho mám ráda, na to ho s láskou myslím :wink: nebo mu pomůžu v praktickém životě, pokud to potřebuje a stojí o to...nebo taky používám motlitbu pokud mám třeba nějaké obavy o někoho..Takže tohle je spíš taková teoretická názorová polemika..a že se cítíš skvěle, je fajn anikdo Ti to nebere :razz: :hello: .

_________________
Tady a teď...


Naposledy upravil EL+ dne ned, 12 led 2014, 13:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 12:09 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Tabu. Slovo které samotné je podzřelé a vyvolává pocit tajemnosti. Někdo něco zakázal, nebo společnost si sama vyzkoušela, žE tudy cesta nevede. Třeba tabu bylo přemýšlet, nebo jen pomyslet, že nebe není statický výtvor Boha. Že hvězdy... Tabu bylo přemýšlet o tom, zda krále dosadil Buh..Tabu bylo mluvit o darwinově teorii, v usa dokonce v 60 letech některé státy výrokem soudu toto zakázali vyučovat na školách. Tabu- je jen slovo pro něco co si myslíme, že..V dnešní době už je čas staré opouštět a otevřít se novému zdenko. Je čas pro boření všech zákazu a podrobení se vesmírným zákonum. Veškerá tabu nás od nich odvádí.Jeden ze zákonu je, že nelze mi nic udělat, dokud sám nedám souhlas. Tak čeho se zase bojíte. Můžete namítat co chete, jedině praxe ověřuje teorie. Já už mnoho let mám přesně vymezeno co chci a co už ne. Proto nepotřebuji žádnou ochranu, není nikdo, ani buh, jsem jen já a moje vule. To je neotřesitelný zákon. Už mnohokrát jsem to zažil, nikdo a nic nezmuže, když muj strach neotevře vrátka do mé duše. Nejsem jiný než vy, jen už se nenechávám zastrašit jako malé dítě nějakým tabu.Kde jsem já, už nikdo jiný bez mého souhlasu nemuže být.Proto někdy lidí negativně naladění, aniž bych na to pomyslel se mi vyhýbají a opouští místnost. To není moje vule, moje přání aby odešli. Jen nechtějí tolerovat moje přání, aby negativní energie ke mně nešla.Lásku nelze vysílat, někomu, do nějaké situace. Je to vědomá agrese, ty vědomně na někoho pusobíš, někoho něčím k něčemu nutíš. Lásku musíš nechat vzniknout v sobě a taky si ji tam podržet. Nevysílat a každý, kdo ji v tobě uvidí, tak bud se nechá přítáhnout(on sám) a nebo odejde. Kde není tlak, nemuže být protitlak. Když někdo na mne utočí, nevracím nic, nic nenastavuji. Stále cítim jen lásku a ta negativita taje mizí, ale nevrací se dotyčnému. V praxi, zažili jste to, někdo se chtěl pohádat, ale vy jste mlčeli, usmívali jste se ,ale jen mírně pro sebe, né jemu do očí, a on se zklidní a po chvíli se omluví. Proto kolem sebe nemám potřebu nic měnit. Jsem vlásce. Přece vám všem mistr při zasvěcení musel říct KDO NECHCE ENERGII, TAK MU ANI NEPŘIJDE.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Šamane, mně Mistr reiki říkal, že nemám posílat tomu, kdo o to nemá zájem :smile: ...ono někdy i navenek projeví člověk zájem nebo to "ošetření" připustí, ale vnitřně tomu nevěří, takže mu to třeba ani ve finále nijak nepomůže.Vždy pomáhá to, čemu věříme, že nám pomůže a to je tak se vším...s léky, bylinkami apod. Víra a myšlenka jsou velmi silné hybné síly..

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 16:55 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
saman píše:
... Přece vám všem mistr při zasvěcení musel říct KDO NECHCE ENERGII, TAK MU ANI NEPŘIJDE.

Hm, žeby? :wink:
Ať už to je či není pravda, celá ta věc má ještě jeden, velmi jednoduchý a zcela netajemný rozměr a to docela obyčejné lidské slušnosti a respektu k druhým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svobodnutá vůle
PříspěvekNapsal: ned, 12 led 2014, 19:58 
Offline

Registrován: čtv, 08 říj 2009, 14:50
Příspěvky: 26
Tak jo-budu slušná a vychovaná a respektující,nebudu pít alkohol před jízdou vozidlem a nebudu posílat energie nikomu,kdo mne vysloveně nepožádá a o totéž prosím i druhé...alooóóóó´ha :laughing: :laughing2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz