Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 1:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autismus
PříspěvekNapsal: pon, 20 bře 2017, 15:16 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
Dobrý den, je to tady trochu mrtvé, přesto bych zkusila založit nové téma. Autismus. Vesměs alternativní léčitelé někteří doktoři jsou toho názoru, že je to poškození mozku po očkování. Doktoři to popírají, mají x jiných důvodů, to je na dlouho, tak rozepisovat nebudu. Pak čtu, že to jsou indigové, nebo křišťálové děti, který nám mají něco ukázat. Co si o tom myslíte, je to poškození, nebo ne? Máte někdo osobní zkušenosti? Případně dalo by se pomoci treba regresní terapií, v některých ohledech, třeba té socializace, z něčeho to musí pramenit, že se špatně začleňují, nechtějí ty lidi kolem, treba nějaký blok z min.života? Nebo by mohla pomoci překonat ten odpor k jidlu? Byla bych ráda, kdyby měla čas a mohla se k tomu vyjádřit i Teta Kateřina, má zkušenosti :blush: . Děkuji, přeji krásný den.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: úte, 21 bře 2017, 21:23 
Offline

Registrován: úte, 26 říj 2010, 23:24
Příspěvky: 85
Bydliště: Zahradni Mesto Praha10
Ahoj Pájo :) Tohle téma mě už dlouho velmi zajímá ,ani nevím proč. Jediná má zkušenost je s ADHD https://cs.wikipedia.org/wiki/ADHD. Rozpoznala jsem u své vnučky.No já osobně to neberu u ní jako nemoc,nebo poškození,jen je prostě jiná,vnímá svět jinak a prožívá ho jinak,a na nepochopení reaguje po svém ,chápu,že to nemá vubec jednoduché.
K autismu Ti mohu nabídnout ke shlednutí velmi zajímavá videa s Jaroslavem Duškem,povídáním o autismu a jeho hosty,která ti možná pomohou alespon něco pochopit .
https://youtu.be/M65yE3oRg7I
Když zadáš do You tube vyhledávače / Jaroslav Dušek autismus/,tak ti vyjede spousty povídání . Nechci to sem vkládat jednotlivě :)
K tomuhle tématu připíchnu ještě dva užasné filmy :ten první je o autistické dívce,ten druhý je o dívence která má Touretteův syndrom.
http://www.csfd.cz/film/253024-temple-grandinova/prehled/
http://www.csfd.cz/film/236115-phoebe-v-risi-divu/videa/?type=5&video=308791#play-video-308791 Pa :)

_________________
❤Kolem nás je nekonečný oceán možností:)
https://www.nadejecloveka.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: stř, 22 bře 2017, 16:21 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
Ahoj Ebbi :hi: , Adhd se také přisuzuje k očkování. Je dobře, že se podle potřeb vnučky chováš, musíš být úžasná babička. Děkuji za odkazy, na Duška už jsem koukala, mam ho ráda, tento díl bohužel ještě ne celý. Shlédla jsem celý díl s Annou Struneckou, to jsem byla zvědavá, Strunecka si myslí, že na to má vliv očkování, nebo i jiné škodlivé látky (tedy poškození), četla jsem od ní nějaké články. Dušek zas v nich vidí děti z jiné dimenze :). Ale nijak to tam víc tenhle rozdíl v jejich pohledu rozebírali, rozuměli si, hezky si notovali. Určitě jsou to zajímavý a přínosný díly, tam ukazují krásně, jak autisti, nebo i třeba Adhd svět vidí. Na filmy mrknu. Děkuji.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: čtv, 23 bře 2017, 11:04 
Offline

Registrován: úte, 26 říj 2010, 23:24
Příspěvky: 85
Bydliště: Zahradni Mesto Praha10
Ahoj Pájo :sunny: No úžasná babička ,věř,že s tím mám kolikrát co dělat :grin: .Ona je prostě taková škola pro všechny zúčastněné :).
Také jsem si ještě vzpomněla,že mi kdysi řekli,že mám autistickeho psa .On má problém,třeba přejít z plovoucí podlahy na dlažbu,to misto ,kde se jeden povrch mění v jiný je pro něj bariéra . Nemá rád zvuky počítače a také zvuk obracejících stránek v knize .Prosebně a někdy i důrazně :grin: , se dožaduje odstranění počítače ,knihy :) Nevim jestli to mohlo způsobit očkování,jen se snažím být v té chvili plně přitomná ,být s ním,což znamená přerušit činnost a třeba mu dopřát masáž, která uvolní jeho ztuhlé tělo :)
Měj se a hezké dny :hello:

_________________
❤Kolem nás je nekonečný oceán možností:)
https://www.nadejecloveka.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: čtv, 30 bře 2017, 9:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Ahoj Pájo,
netroufnu si posoudit, co je příčinou autismu u dětí,zda je ovlivňuje očkování nebo ne. Ale mám v rodině autistické dítě,a z osobních zkušeností jsem přesvědčená, že tyhle děti opravdu mají obrovskou šanci duchovně posunout své rodiče naprosto nevídaně. Pomáhají jim porovnat si hodnoty a pochopit spoustu souvislostí jejich života. A rozhodně se tedy těmto rodičům nenarodí malý autík náhodou...Jsou to úžasné bytosti, které zkrátka jen vnímají tenhle svět jinak a to si myslím, je v dnešní době nesmírně důležité pro nás všechny. Protože i my všichni se tu teď máme naučit, že staré modely už nefungují a na vše se lze dívat také z jiných úhlů. Autisté nám také ukazují, že i když mají často obrovskou inteligenci, mohou žít dokonale v přítomném okamžiku. Ukazují nám to v extrému, ale jinak bychom si to asi ani neuvědomili...
Jako nejlepší cestu vnímám prostě přijmout, že jsou, jací jsou a nevnímat to jako poškození, ale jistou výhodu pro ně i pro okolí. Pokusit se je pochopit a učit se od nich.

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: pon, 03 dub 2017, 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
A co jejich problémy se začleněním mezi ostatní lidi? A nebo jejich problémy, které mají sami se sebou, uvědomují si je a jsou z nich smutní? Agrese?

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: stř, 05 dub 2017, 20:27 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
Děkuji za odpovědi :). Když ono kdyby jsme to věděli, že třeba to očkování poškodí mozek, tak děti očkovat nedáme a máme zdravé děti. Jinak.ano, přijmout a pochopit, to je to nejlepší. Co zbývá. Zajímalo by mne, zda to někdo zkoušel řešit regresí, tou se dá hodně vyřešit, tak jestli autismus?
Lenka: Ano, často si to právě uvědomují, okolí chce po nich co největší začlenění, oni to nedávají (třeba ve škole) a i z toho můžou být agresivní, nebo i depresivní. To jsem se tedy tak různě dočetla.
Je i zajimavy web Zrzavá holka. Je to Asperger, hezky tam popisuje, jak co cítí, vidí a vnímá.
Ebbi, pes autista, to je zajímavý. Zrzavá holka píše, že kočky jsou autisti :), mám kocoura, ten se opravdu špatně socializuje :) a také jen tak něco nesní.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: stř, 05 dub 2017, 20:51 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
Gratuluji Kateřině k nové knize, ráda si ji přečtu, až mi čas dovolí :thumb: .


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: pát, 14 dub 2017, 16:04 
Offline

Registrován: čtv, 03 zář 2015, 0:35
Příspěvky: 7
Už nějakou dobu se chystám na tuhle knížku.
https://www.kosmas.cz/knihy/213610/a-proto-skacu/
A nejenom proto, že ji pro Evropu objevil David Mitchell, autor skvostného Atlasu mraků.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autismus
PříspěvekNapsal: ned, 30 dub 2017, 15:29 
Offline

Registrován: pát, 21 srp 2009, 16:12
Příspěvky: 16
To bude urcite dobra knizka, rada si ji nekdy prectu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz