Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 18:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 8:32 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Ptáte se, zda je možné něco vrátit zpět, vrátit zasvěcení, zapomenout na duchovní cestu a vrátit se k normálnímu životu. TO CO PRÁVĚ PROŽÍVÁŠ JE NORMÁLNÍ ŽIVOT. I kdyby jsi byl jediný na celém světě, ostatní jsou divný, ty jsi normální. Příklad? Začnete zde žít na světě a jste na začátku vývoje. berete si vše právem silnějšího, bojíte se všeho kolem sebe, vše je nepřítel, bud ho zničíte nebo utečete. jste zvíře, máte instinkty, naplnujete pudy...Znám i takové lidi, a mnohdy mají i saka a kravaty. ještě nepoznaly soucit, lásku, empatii, klid, mír, harmonii..kolik z vás nevěří že jsou. A co třeba žárlivec, žena chce vlastnit partnera či obráceně. raději ho zabije, než by ji dal jinému, raději ji dožene k sebevraždě a ještě si myslí, že to je jediná skutečná láska. bojí se všeho, má nízké seběvědomí, utočí na soky nebo utíká před nimi..A co třeba manažer z wolstrýtu, co třeba ..okrade babičku o jediný peníze, vezme ti obživu..Dobrá zpráva, vše to budeš zažívat na každé rovině, na každém stupni vývoje. A pak jednou se posuneš dál, o krůček, nebo několik životu spálíš najednou..a pak se ti zasteskne po tom nevědomí, kdy jsi nemusela přemýšlet, kdy jsi si mohl dělat co jsi chtěl bezohledně, bez soucitu. Dobrá zpráva MŮŽEŠ, ale ještě lepší zráva NEJDE TO. Můžeš si hrát na co cheš, třeba kašpárkovo divadlo pro ostatní, ty to víš, cítíš, UŽ TO NEJDE, JSI UŽ UVNITŘ JINÁ,UŽ JSI POCÍTIL NĚCO... co tě změnilo. Nejde vstoupit touž nohou do stejné řeky, jak říkali řekové. Ta noha je už mokrá, ta voda už odtekla, sluníčko na obloze už jinak prosvětluje tu vodu...Mužete se obelhávat, nás už neobelžete. Dokazujte si na jiných, tím že je dokážete zvyklat, nebo jen zasít semínko pochyb do vědomí. nebo..ani oni už nejsou stejní, stejně jako vy. Jen se ještě bojíte a potřebujete si jen najít dukaz, že to jde, že to lze...PRÁVĚ TED JE TO NORMÁLNÍ.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 10:18 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Jožko, svůj kus pravdy máš.
Ale slovo normální není o jedinci, ale o zařazení jedince do společnosti. Z tohoto pohledu je to pak ještě zas jiný.
Je (naštěstí) stále ještě nenormální (tj není to většinové) zažívat duchovní cestu, jinak by svět zkolaboval, neměl by kdo v blázincích udržovat pořádek. A protože spoustě lidí se daří lépe než těm, kteří se trápí "du(c)hovními problémy, je i legitimní otázka, jestli by se to nějak dalo léčit a jestli je to fér vůči těm, kterým se to děje.
Možná jde léčit následky některých "zasvěcení", možná jde vrátit některé "energie". Ale pokdu vím, nejde léčit a vrátit duchovní cestu jako takovou. Občas mě to je dost líto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Kájo, co když duchovní cesta jako taková vůbec není?

Spousta lidí hledá a ptá se na svojí duchovní cestu a tak jdou i za duchovními rádci a platí. Bez toho by nebylo za co duchovním rádcům platit. Jen forma obchodu, hrajeme si na duchovní cesty, hledáme je a platíme lidem, kteří nám k nim "údajně" pomáhají.

Myslím si, že je pro člověka to nejhorší přiznat si, že duchovní cesty nejsou a život člověka má jen ten smysl, který mu sám dá, což může udělat jen každý člověk sám. Čili nám se smyslem života nikdo druhý moc pomoc nemůže ani nám říct, co je naše duchovní cesta.
Když se zeptáš duchovních poradců na svoji duchovní cestu, dozvíš se jen obecná klišé, ale nic přesného, jasného, srozumitelného přímo k Tobě. Kdyby ses zeptal svého přítele, dostaneš podobnou odpověď nebo i lepší, aniž by Tvůj kamarád měl zasvěcení do kdoví čeho a komunikoval s kdovím čím a chtěl po Tobě zaplatit.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Šamane nejde o to se vracet zpět k něčemu vnějšímu, co už není. Ale vrátit se k sobě a brát život tak, že to důležité vidíme, cítíme, slyšíme, dotýkáme se toho. Ne hledat něco skrytého, senzace, co nevidíme, a nevšímat si, co stojí před námi.

Lidi odjakživa fascinují senzace, senzace z rodiného života známých lidí, senzace z říše zvířat, senzace z duchovního světa. Senzace lákají, ne rutina normálního života. Dáš-li někomu možnost zažít, nakouknout nebo stát se součástí senzace, jistě neodmítne, je to příliš lákavé. Každá senzace ale jednou skončí. Co lidem pak zbyde? Buď to nedokáží unést, ten konec senzace, a nebo si uvědomí, že senzaci ke svému životu nepotřebují, že i ta senzace nejen dává, ale i bere ... ztráta času. Že senzace je příliš málo, život může nabídnout víc.

Kým jsi bez energií, čarování, šamanismu? Bez učení "duchovních guruů"?

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 13:42 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Lenka. píše:
Kájo, co když duchovní cesta jako taková vůbec není?

Spousta lidí hledá a ptá se na svojí duchovní cestu a tak jdou i za duchovními rádci a platí. Bez toho by nebylo za co duchovním rádcům platit. Jen forma obchodu, hrajeme si na duchovní cesty, hledáme je a platíme lidem, kteří nám k nim "údajně" pomáhají.

Myslím si, že je pro člověka to nejhorší přiznat si, že duchovní cesty nejsou a život člověka má jen ten smysl, který mu sám dá, což může udělat jen každý člověk sám. Čili nám se smyslem života nikdo druhý moc pomoc nemůže ani nám říct, co je naše duchovní cesta.
Když se zeptáš duchovních poradců na svoji duchovní cestu, dozvíš se jen obecná klišé, ale nic přesného, jasného, srozumitelného přímo k Tobě. Kdyby ses zeptal svého přítele, dostaneš podobnou odpověď nebo i lepší, aniž by Tvůj kamarád měl zasvěcení do kdoví čeho a komunikoval s kdovím čím a chtěl po Tobě zaplatit.

Jiný smysl než ten o kterým Lenko mluvíš, jsem nikdy nehledal :-).
Snad jen, já si to frázuju slovy, že za vším tím konzumním pozlátkem, církvemi, kursy a zasvěceními, je něco skutečnýho, čemu z nedostatku lepších slov říkám taky duchovní cesta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: ned, 08 čer 2014, 15:33 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Lenka napsala:Šamane nejde o to se vracet zpět k něčemu vnějšímu, co už není. Ale vrátit se k sobě a brát život tak, že to důležité vidíme, cítíme, slyšíme, dotýkáme se toho. Ne hledat něco skrytého, senzace, co nevidíme, a nevšímat si, co stojí před námi.
Všichni víte, že mám rád a učím se na moudrosti předku, protože to co oni upllně stejně prožívám i já. Ale právě tím se vracímm k sobě, když neaeznu kořeny a odpovědi na to, co prožívám. Ale vždy budu dál než oni. Vždy se vracaíme k sobě, ale moudřejší. Nikdy už nemužu být bezcitný, když jsem zažil lásku. Mužu ji rpoklínat, ale už dokáži cítit cit ...nelze se vrátit k sobě a být stejný jako drív. Pouze si mohu něco nalhávat, ale to už jsem tu psal. Nalhávat a zavírat oči...pak ale skutečně neuvidím co mám před sebou, neucítím to, neuslyším to...nebojte. jednou i vy ucítíte a otevřete oči. Nebo snad chcete tvrdit a zavírat oči před fotografickou metodou kirilenka, která fotí pomocí speciální foto desky auru, nebo chtet-li biopole. Nebo fotografii emota a jeho krystalu vody ovlivněných emocí, nebo vliv pyramidy postavené v moskvě a dokazující, např. že učinost antibiotik na viri se 2,5 tisíckrát zvýší jsou li vystaveny tomuto záření...já jen vidím před sebe a daleko před sebe kam mi to dovoluje fantazie...nevidím jen to, co mi nalinkujou a řeknou tohle je pravda...někdo mne nazval kdysi sektářem, jenže příslušnící sekty nemohou svobodně přemýšlet, jinak jsou stejně jako já napadeni za kacířství. Oproti nim, já nikdy neříkám o druhých co smí či nesmí. Ale když mám jít přez místo, kde se stalo něco zlého, vidím ho před sebou a vyhnu se mu. Že je někdo slepý a hluchý k varování, už není moje chyba. Pan emota už dokázal, že negativní emoce změní strukturu vody a že se to do matriálu vody obtiskne a zustane to tam netrvalo, dokud to někdo nepřepíše, dokud tu vodu někdo pozitivně neovlivní a nenabije. My jsme z většiny z vody, nás to místo nabije enrgii co má, a fotografie je dukaz. To už není o víře, já nepoopírám, že ty fotografie nejsou. Voda je pro mne materiál jako každý jiný, třeba jako panenka z hadru a její pusobení při vudu. Jak mužete mluvit o něčem, aniž vás zajímá názor odborníku na danou problematiku. Odborníku se tím zabývajících. stejně jako je homeopatika, akupunktura, reflexní body...to vše stejně jako většinu emergie našeho slunce nemužeme vidět ani cítit, já ale netvrdím, že není. Ale člověk nejdříve musí otevřít oči, ucítit a vidět aslyšet aby mohl říct, nevěřím, ale vím. A pak muže říct, i vy jednou procitnete, a říkejte si co chcete. Proto mohu být v klidu, a vědět, že skutečný návrat k ssobě vede jen do vlastního nitra ke své duši. Nbeo vy cítíte nebo chápete, proč máte některé nnemoci..někteří lékaři už sami přichází na to, že to není jen virem či bacillem, ale třeba oslabenou imunitou, dědičnými předpoklady a ejhle, oni existujou, přesto že nejsou v genech, tak kde.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: úte, 10 čer 2014, 2:32 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Matka tereza asi nehledala senzaci, já vím, díky tomu že trochu znám její příběh, vím, že její duvody byli v rozporu s tím, že by hledala senzaci. A přesto obyčejní lidé, kteří jdou jen za pravdou ověřitelnou, věřící na to, že je jen to, co si mohou osahat napsali a uvěřili tomu, že to jen hrála. i mne přišel přeposílaný imeil a jindy odkaz na její bohatství, kolik měla peněz na svých účtech. Aby jsi poznala člověka, musíš poznat jeho duši. Jak přemýšlí, jak se rozhoduje, jaké hodnoty uznává...nic, co se dá změřit..poznat,, jinak toho člověka měříš pouze svým metrem a nebo metrem, který ti předloží jiní. vidíš jeho skutky a nedokážeš říci, jaký skutečně je, protože nechápeš jeho duvody. Nemáš vlastní názor a nedokážeš nehodnotit ho a jeho skutky, vždy ho jen poměřuješ. I mne podsouváte své vlastní názory, nebo, co je ještě horší, názory druhých na mne. A kdo skutečně zná mou duši. Jen jedinkrát jsem se ohradil ještě před lety ale jen pro ochranu mé přítelkyně, a jen proto, aby viděla...ten metr...Kolikrát jsem slyšel, raději zustanu u svého života, u svých zvyků, návyků, raději budu jíst co mi chutná, oni přece nemužou nám dávat jedy..., jen vy stále něco vidíte, člověk by nemohl nic...A co mužete vy, co zmůžete vy...Vy právoplatní občané tohoto státu, vy voliči, odsuzující vrahy, válečné zvěrstva, lynčování...a přitom se za stejné situace budete chovat stejně jak oni, protože nejdete, nehledáte smysl života, nezajímáte se, vědomně ignorujete jinou, než oficiální hmatatelnou pravdu. Dokud nepujdete k sobě, nepochopíte sami sebe jakou součást celku, nezjistíte, že nemáte žádnou svobodnou vuli, nedokážete čelit masám, manipulaci,svému vrozenému vývopji, vývojovým tendencím...NEMÚŽETE, PROTOŽE NEJSOU A CO NENÍ, NEMOHU ZMENIT. SLYŠÍM JAK SE ČERTÍTE, ŽE VY MÁTE SVOBODNOU VULI, ale já ne, protože se řídím něčím nesmyslným, musím dodržovat boží přikázání,..Nemohu to změnit, ale aspon o tom vím, že i díky vám, protože vy jste mi vzali možnost se rozhodnout svobodně, že díky vám nedávno zvolení poslanci do eu, nebo nedávno naši poslanci, si se mnou mohou dělat co chtějí. Třeba mne i zabít a nebo donutit zabít. Ale oproti vám, já už to aspon vidím, napadlo vás, že když budou chtít vyhlásí válku slovensku a vy mate jedinou možnost, bud budete vrah a střílet ve snaze zachránit si kuži a nebo se necháte zabít.Když budte jako voják na cizím uzemí, budte dělat zvěrstva na nepřátelých stejně jako druzí, a ti, kteří se ted ohrazují, pokud neví proč to mužu napsat, si jen nalhávají, že jsou jiní než ostatní. Pravdu mám já, viz válka v iráku a vojáci usa, nebo a to je jedno vojáci čr, Když vyhlásí mobilizaci, musíte odejít do války. Jak to chete změnit. Nemáte žádnou možnost volby. Nebo se stanete doživotně dezertérem, upustíte svou rodinu, vlast a i když se jednou vrátíte pro ostatní budete dezertér. Já ale už mám jinou možnost...kolikrát jste omýlali, že když pomáháš druhým ve velkém, je to jen o spaitelským syndromu ( i já to napíšu, ale vždy ke konkrétní osobě a vycházím z toho, proč to dělá), ale já už můžu, protože...ten kdo chápe, proč..už ví...ale oficiální bulváry těžko pochopí. Mnoho z nás si stále ty bulváry nese v sobě. Řekni my co čteš a já ti povím co jsi..a stále se čtou noviny a poslouchají zprávy...budtet se divit, mnoho z vás si myslí, že ted píšu o vás...nikoliv, není to o jedinci. je to o lidech...ale i to je jedno


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: MOHU SE VRÁTIT,ZAPOMENOUT
PříspěvekNapsal: čtv, 09 zář 2021, 4:02 
Offline

Registrován: stř, 12 kvě 2021, 13:19
Příspěvky: 267
Travis Scott Jordan 1

Air Jordans

Jordan 11s
Jordan 11

Jordans Shoes

Retro Jordans

Moncler Jackets

Nike Air Jordan

Moncler Outlet

Off-White

Off White Shoes

NFL Jerseys

Jordan Shoes

Jordans Shoes

Yeezy 350 V2

Adidas Yeezy

Yeezy

Yeezy 700

Yeezy

Nike Outlet

Yeezy Shoes

UNC Jordan 1

Jordan 13

Jordan AJ 1

Yeezy Foam Runner

Nike Outlet

Nike Outlet

AJ1

Yeezy Supply

Yeezy Zebra

Jordan 1 Low

Air Jordans

Pandora Charms

Adidas UK

Nike Store

Adidas Yeezy Official Website

Yeezy 350

Jordan 1

Nike Outlet

YEEZY SUPPLY

Pandora Charms

Nike Shoes

Nike Outlet

Pandora Outlet

Jordan Shoes

Air Jordan 4

Pandora Jewelry

Pandora Rings

Pandora Bracelets

Adidas Yeezy

Yeezy

Pandora Charms

Nike Outlet

Adidas Yeezy

Air Max 720

Nike Air Max 270

Air Jordan 11

Air Force 1

Air Jordan 1

Nike Jordans

Jordan 1s

Pandora UK

Nike Jordan 1

Jordan 1

Yeezy Slides

Nike Air VaporMax

Nike Vapormax Flyknit

Air Jordan 1 Mid

Adidas yeezy

Yeezy Shoes

Adidas Yeezy

Yeezy 350

Nike Shoes

Nike Outlet

Yeezy

NFL Shop Official Online Store

Nike UK

Yeezy

Yeezy 350

_________________
https://www.pandoracharms.uk.com/ Pandora Charms
https://www.adidasuk.uk.com/ Adidas UK
https://www.jordan1.uk.com/ Jordan 1
https://www.supplyyeezys.us/ YEEZY SUPPLY
https://www.pandoracharms.cc/ Pandora Charms


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz