Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 22:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: čtv, 26 črc 2012, 11:48 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Zdravím všechny "sluníčka" a prosím o radu,jak bych mohla doplnit přírodní cestou VITAMIN D 3.Byla mi totiž zjištěna osteoporoza a odběr krve prokázal velký deficit vitaminu D3.Lékařka doporučila vitamin D - VIGANTOL v kapkách-ale dle přiloženého letáčku je to přece jen "chemie".Můžete mi prosím poradit,jak jinak by bylo možné tento chybějící vitamin D tělu dodat/myslím,že slunění tak velký deficit nevyrovná/.Děkuji za každou radu. :wink:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: čtv, 26 črc 2012, 14:14 
Offline

Registrován: ned, 05 úno 2012, 19:46
Příspěvky: 5
:sunny: V rybím mase je ceněný především obsah vitamínu A a D a vitamínů B komplexu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: čtv, 26 črc 2012, 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Slunění je základ a snad by mohly pomoci nějaké tobolky s rybím olejem..omega 3, ryby... a nebo mrkni do shopu na Osudu, jestli se Ti to otevře bez registrace...
http://shop.osud.cz/osud/0/0/3/0/9/0/?h ... C3%ADn%20D

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 8:45 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Děkuji moc za doporučení a radu a přeji hezký den. :hi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 9:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
TOMUTO VITAMINU S NEGDY ŽÍKA "VITAMIN DODÁNÝ SLUNCEM"I PŘI MINIMÁLNÍM VYSTAVENÍ KŮŽE ULTRAFIALOVÉMU ZÁŘENÍ DOKAŽE TĚLO TENTO VITAMIN ZÍSKAT. NAJBOHATŠÍ ZDROJE:SLED,TRESČÍ JÁTRA,ŽLOUTEK,LOSOS,TUŇAK,MLÉKO,SARDINKY,MAKRELA,MÁSLO,SÝRY,SMETANA, HOUBY,JÁTRA,MLÉKO. :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 12:04 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D
Dal bych tomu vigantolu pro začátek šanci, aby se deficit vyrovnal ihned. Osobně bych vybral jedno balení vigantolu aby došlo k rychlé nápravě a pak teprve se soustředil na přírodní zdroje.
Jinak je otázka proč k tomu vůbec došlo a zda by se neměl řešit nějaký další problém. Třeba dlouhodobý deficit vápníku, nebo chronický stress, nějaká vleklá, i třeba mírná ale dlouhodobě neřešená emoční zátěž.
Anebo jen opravdu žijete tak, že se nedostanete vůbec na sluníčko?
:sunny:
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 13:19 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Přeji hezké odpoledne a děkuji za zaslané rady.KARLOVI-sděluji, že nevím,co mohlo způsobit takový deficit vitaminu D.Když mi po odběru krve při zjištěné osteoporoze-toto sdělila lékařka, byla jsem tím dosti zaskočena,nebot jsem ani netušila,že mám takový nedostatek "D".Je pravdou - že poslední roky jsem se přímo neopalovala/někde u vody či pláži/,ale chodím ven na procházky,sluníčku se nijak nevyhýbám.Občas si dám na balkon křesílko a slunečník a takto sedím třeba 2-3 hodiny a nechám sluníčko "působit" - ovšem hlavu mám pod zmíněným slunečníkem.Před rokem mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy,trápí mne i kolísavý krevní tlak a rovněž i zažívací potíže - a tak nevím,zda toto vše nějak spolu nesouvisí.Asi budu muset pro začátek opravdu zkusit užívat lékařkou předepsaný Vigantol - vitamin D - v kapkách,abych zmíněný deficit aspon trochu srovnala.Ještě jednou moc děkuji za Vaši odpověd i odkaz. :hi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 16:27 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
majolenka píše:
Přeji hezké odpoledne a děkuji za zaslané rady.KARLOVI-sděluji, že nevím,co mohlo způsobit takový deficit vitaminu D.Když mi po odběru krve při zjištěné osteoporoze-toto sdělila lékařka, byla jsem tím dosti zaskočena,nebot jsem ani netušila,že mám takový nedostatek "D".Je pravdou - že poslední roky jsem se přímo neopalovala/někde u vody či pláži/,ale chodím ven na procházky,sluníčku se nijak nevyhýbám.Občas si dám na balkon křesílko a slunečník a takto sedím třeba 2-3 hodiny a nechám sluníčko "působit" - ovšem hlavu mám pod zmíněným slunečníkem.Před rokem mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy,trápí mne i kolísavý krevní tlak a rovněž i zažívací potíže - a tak nevím,zda toto vše nějak spolu nesouvisí.Asi budu muset pro začátek opravdu zkusit užívat lékařkou předepsaný Vigantol - vitamin D - v kapkách,abych zmíněný deficit aspon trochu srovnala.Ještě jednou moc děkuji za Vaši odpověd i odkaz. :hi:

Zdravím.
Vystopovat příčinu nerovnováhy v těle by bylo skvělé, ovšem ne vždy se to podaří. Existuje souvislost nedostatku D vitamínu s funkcí štítné žlázy i s krevním tlakem, bohužel pokud vím, ne úplně jednoduchá a jasná. I tak ale je pravděpodobné, že se tyhle potíže dodáním D vitamínu zlepší. Ještě upozorním, že tvorba D vitamínu při opalování se použitím opalovacích krémů velmi silně omezuje, takže skutečný užitek z takového opalování co se vitamínu D týká skoro není. Údajně i důkladné umytí těla po opalování mýdlem může z povrchové vrstvy kůže smýt látky, z nichž by si tělo vitamín později tvořilo. Takže zbývá hledat i u opalování nějakou rozumnou rovnováhu, jako nakonec u všeho :smile: . Chránit se před spálením raději pojídáním rajčat a mrkve, anebo pilulek beta katorenu (ne ale vitamínem A).
Pokud by byl jakýkoli zdravotní problém v oblasti ledvin (bolesti zad v té části, nachlazení močových cest apod.), doporučuji ho řešit pečlivě, přednostně a s láskou k sobě :smile: Správná funkce ledvin je v pozadí správné práce těla s D vitamínem.

Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
K opalování správně Karel uvedl, že opalovací krémy blokují tvorbu vit. D takže to s těmi krémy nepřehánět :lol: . Mimochodem jsou to chemikálie, které nám neprospívají :confused: Ochrana kůže jde zevnitř, takže správná strava a když mazat, tak přírodními oleji...kokosový a olivový je dobrý :wink:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 18:38 
El, olivový - ten čo sa používa na varenie :shock: :grin: ?


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz