Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 21:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DÁŠA
PříspěvekNapsal: pát, 21 říj 2011, 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Obrázek


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: pát, 28 říj 2011, 3:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Ahoj Michale, řekněme, že byl :roll: , ale já ty smutky nedávno poslala do pryč.... :littlean: :skippy:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: stř, 09 lis 2011, 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Marcelko děkuji, to zdraví si fakt moc přeji :love3:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: čtv, 10 lis 2011, 8:51 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
Dášo jé ty se zajímáš o tyhle nauky, to je první reálný člověk koho znám.

A co se týče tvojeho přemítání. Já mám teď období toho přemítání o individuálním sebepoškozování. A jedním z čelních sebepoškozování je samovolné nevynucené zužování toho kudy můžu jít, žít, jednat myslet - zužování ve prospěch či v souladu s "naší" myslí-uvědoměním.


Já to napíšu ještě jednou....a leží přede mnou knížka od Balsekara-Hřích a vina.....my někde nabereme do mysli, že se věci mají dít tímto způsobem, touto cestou, že tam třeba má být nějaký náš princip, jenže to už dávno nejsme my...to jen něco schroupala naše mysl.

Napsala mi Šechina...."nedovol, aby si ego bralo víc než ti dává".

----------------------------------
ještě jinak pořád o tom samém..........mám pocit, že jsme jako kultura nebo společnost hrozně "zjájovaný", že ten trend, že konáme "MY", že sebevědomí je to co se nosí, prosadit se (se myšleno sebe), že úsilí přináší úspěch............to se nosí. Pak se ten zjájovanej člověk někde sesype kůli relativní prkotině, přijde k nějakému východnímu učení a tam se ho někdo zeptát:"A kdo jsi ty? kdo nebo co je to to já? ve jménu koho jdeš životem .......a je vymalováno

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: pát, 11 lis 2011, 0:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Já se spíš Michale řídím srdcem. Já o těch naukach moc nevím, ale je pravda, že mě zajímá božstvo - Lakšmí, Ganéša, Šiva, Durga.... občas si o tom čtu a pak zjistím , že jsem to zase zapomněla ....zda patří Parashváti k Višnovi..., nebo k Šivovi... :skippy: to jsou ty vztahy.... :upside: (jsem to trochu zlehčila...), ale je fakt, že i mantry jsou léčivé...doma si je pouštím, dokážou měnit věci ... ted nedávno jsem si celý den zpívala mantru na uzdravení a druhý den, jsem v bolestech proseděla na záchodě :blush: :smile: , trochu jsem se toho lekla, ale asi jsem se čistila.....

Nedávno tady byl také Indický guru Šri Brahmam, byl v Dejvicích ve škole- měsíc! Nevěřil bys , ale každý den měl nabitý sál....nejenže povídal zajímavě, ale už jak sis tam sedl, on byl jen tak dvacet minut potichu, cítili jsme tak nádhernou energii klidu, probíhali tam vysoce léčivé energie a snad poprvě jsem pochopila co to je být v tom zdroji.... :angel1: :sunny: , procítila jsem to a poznala, jelikož já to vlastně doposud nebyla schopna vlastně moc pobrat... :confused2:

A právě tam mluvil Brahmam jak jsme neustále ve svých myšlenkách, pořád dokola si tím zamořujeme existenci...a najednou nám ukázal a já si to tam zkoušela jak mluvil, jak mít ten klid....ten vnitřní klid.... to je taková síla, že větší není....ale to víš kdo v tom dokáže být z nás pořád....ale učím se to...je to totiž nádhera a nic kolem tě nerozhodí, ani kdyby trakaře padaly, prostě ...tak ať padají!.... :grin: "co se mi může stát?" Nic.... :angel2:

"Být tady a teď" je důležité, my žijeme buď v minulosti nebo budoucností....(a já jsem toho svědkem!).....zakže vlastně nežijem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: pát, 11 lis 2011, 8:54 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
Dášo tak to Ti závadím, že to dokážeš rozlišit co je od srdce a co je ego v převleku za srdce.

Obrázek

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: ned, 13 lis 2011, 0:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Michale, ty jsi ale číslo ...... :laughing2: :flower:
To víš, že to vždy nepoznám.... :color:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: ned, 13 lis 2011, 0:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Přijela jsem z ašrámu..... taková nádhera a síla a tolik uvědomění, cítím se vyrovnaná, trochu bez mozku :upside: , ale uzemněná..... :angel3: :love5: :sunny: Nedá se to popisovat slovy, chce to zahodit strach a udělat si svůj prožitek, jinak to nejde chápat....Daršan od Svámího, to je taková síla, pohledem do očí cítíš jak proráží přes jakékoliv bloky a pomáhá ti odblokovat staleté bloky a nastartovat do života. Probrečela jsem tam všechny kapesníky.....Spoustu věcí chtělo ven...Cítím, že se mi změnil a bude měnit od základů život. Bůh Šiva zničí vše co je nepotřebné a nastolí pořádek. Moje ego samozřejmě dostalo na prdel... :blush: A řešila jsem si tam hodně pokoru. Tam v ašrámu všechno jakoby svítí a meditace jdou lehce a můžeš se ptát na co chceš....a také dostaneš ťafku, když ti vylézají růžky. :angel1: Vishvananda , to je prostě neskutečná energie, která jen když vejde, tě srazí na kolena. Je plný lásky, ale i přísný!....Zažila jsem si obojí a děkuji za to. :bend: Určitě jsem tam nebyla naposledy :sun:

Ležela jsem pod ostatky svatých a léčila se tam. Je mi dobře, nic mě nebolí, nic mi není!!!!....tak doufám, že to bude platit i v této realitě :roll: :cyclop: Cítím to tak, že se nám dostalo velké pomoci a milosti a všechno to máme používat v běžném životě, tak abychom se cítili šťastní a duše byla spokojená. :bend: :love3:

Daršany se dávají každému osobně - asi 150 lidí!!!! Byli jsme tam do dvou do rána :-) Celou dobu se zpívají mantry , občas se to zvrhlo i v tanec a všude srší radost,radost, radost :sunny: , takže únava neúnava..... ta radost to všechno přehluší....duše to tak moc potřebovala .... :love5:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: ned, 13 lis 2011, 0:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned, 01 srp 2010, 9:19
Příspěvky: 53
Michale ještě k tomu egonovi. Nikdo není perfektní a i lidem co používají srdce, jakoby občas vyleze, zazlobí, není třeba se ho zbavit jen nás nesmí ovládat, mělo by vědět kde je jeho místo...Ale někdy to lidé nepoznají, že je to ego. Lidem vědomým to většinou rychle dojde a tak to mohou změnit ihned....Řeknou si aha!!! "Bingo"... a pošlou ho na svoje místo.... :green: Každý dělá chyby :wink:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DÁŠA
PříspěvekNapsal: ned, 13 lis 2011, 0:56 
Krásný písání o ašrámu, Dáši. :love5: :bend: Až se mi chce nepokorně říct, že chci taky. :lol: :hi:


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz