Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 1:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: čtv, 17 bře 2011, 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Tohle davam do kupy uz par dni a doufam, ze Vam to bude prinosem :sun:

Svata trojice... :arrow:

Urcite jste jiz slyseli ci cetli mnohe poucky o tom, jak tvorit myslenkou, afirmaci ci kterak si pritahnout to po cem touzite. Ja se momentalne zamerim na onu "nauku", ktera tvrdi, ze chceme-li neceho dosahnout - treba zhubnout, byti bohati, uspesni, uzdraviti se a cokoliv jineho, staci se chovat v pritomnosti tak, jako bychom toho jiz dosahli, jako bychom to jiz meli a ono uz to "prijde" samo k nam... cili ze to takzvane "pritahneme".
Je to velice zajimava metoda, ja ji nikdy nechapal a chapal jsem mnohe co nemohli zkousnout onu "lez", ktere se tim padem vystavuji. Ale nezavrhoval jsem tento zpusob a jednoduse jsem si to nechal ve svem povedomi, ze se tato informace muze jednou objasnit. Myslim, ze se prave objasnuje.

Jeste nez se pokusim o vysvetleni, je dobre vedet, ze vse funguje v nejakem radu a dle nejakeho systemu, ktery je nasemu zraku skryty. To co se nam jevi jako chaos, je naproto genialne navrzeny "algoritmus". Kazdopadne, pokud nekdo umi programovat a chce dosahnout, aby jeho program udelal to ci ono, pak co takovy programator udela? Vubec nic! A to je prave onen klic. Jenze neni NIC jako NIC. Predpoklad je, ze programator VI moc dobre ceho chce dosahnout. Cili vi, ze to JE MOZNE. A zacne stavet, vubec netusi jak a proc, ale jde krok za krokem, planuje, programuje, spojuje, testuje, zkousi, upravuje atd... az je tu vysledek. Nestacilo mu se pouze chovat, jako ze uz ten program udelal, cili ze by jej mohl zacit "prodavat" s tim, ze se nejakym zazrakem objevi v jeho pocitaci??
Nikoliv, i kdyby neumel programovat, ma jasny cil a je schopen se dany programovaci jazyk naucit a dosahnout sveho cile. Ale vyzaduje to AKCI, CINOST, vyzaduje to ZIT a jednat. Nikoliv cekat! Tot na uvod.

Takze jak to tedy je?
Mame jasny cil, ten cil je v bode B pokud si budeme hrat na casovou linii. Cili nyni jsme v bode A. Az budete v bode B, bude to pro vas pritomnost. Zrovna tak bod A je pro vas nyni pritomnost, cili oba body uz maji neco spolecneho. Neco je spojuje a to takovym zpusobem, ze je to tvori vlastne identickymi.
V takovem pripade jsme uz vlastne v bode B, kde jsme jiz dosahli sveho-kde uz to, co je v bode A pouhou myslenkou a touhou, je pretvoreno v "realitu". Co v tom bode B tedy asi delate? Tady zase nastupuje bod "0", slovy nula. Narodili jste se a nemeli jste zadny cil, ktereho si jste nyni vedomi, ale vsechno fungovalo zcela perfektne a pochybuji, ze nejake dite resi sve kroky, co bude delat zitra ci jak dosahnout toho ci onoho. V tomto pocatku jste jednoduse vykrocili vpred a sbirali jste zkusenosti. A v jakemkoliv bode od pocatku jste se ocitli, uz jste za sebou meli potrebne zkusenosti, na kterych muzete postavit sve poznani... takze co tedy delate v bode B? Myslite si, ze si uzivate toho, ceho jste dosahli? Jelikoz se muzete ohlednout zpet na sve zkusenosti, muzete s klidem rici: "Asi ne." Proc? Protoze kdyz jdete po schodech vzhuru, davate si cile, na ktere "vidite"... jakmile dosahnete sveho cile, vidite dal a mate touhu poznavat, nikoliv jen koukat ze sveho mista do dalky, ci ano? Takze spise inspirovani svym uspechem a nadseni se vrhate do cile noveho. (Dite chce-li bonbon a dostane jej, jednoduse chce dalsi...strucne receno)
Takze jak to cele do sebe zapada?
Ten klic jsem hledal dlouho a neustale jej mam pred nosem, neustale na nej narazim a neustale se ke mne vraci (nekdy proste koukame moc daleko) – INTUICE! Nikdo ji nevyucuje na skolach, nikdo o ni moc nemluvi, ale ma ji kazdy. Kazdy se na ni velice casto spoleha, aniz si to uvedomujeme. Vychazi to z nas. Nemuze nam davat zadne "jasne" odpovedi z prosteho duvodu, je to pritomnost ve ktere se nase intuice pohybuje a pritomnost je ziva, stejne jako voda, sotva se stacite nadechnout, aby jste popsali treba jen nepatrnou cast vodni hladiny, uz je vse jinak. Je stale v pohybu a tedy nelze dat odpoved, po ktere touzime – fakta neexistuji. Existuje pouze cesta. Co tedy intuice dela? Je to nas pruvodce, vede nas zivotem, nechame-li se vest, ukazuje nam cestu v pritomnosti.
A to je presne to, co je mezi bodem A a bodem B. Cili dejte svemu pruvodci jasne indicie vaseho bodu B, a vas pruvodce uz vas povede neomylne i tehdy, ze se vam to muze zprvu zdat jako spatna cesta. Tady zase nastupuje VIRA. Vase vira hory prenasi – pamatujete? Ted uz to dava smysl ze? Mate-li pruvodce, treba na sve dovolene, take mu duverujete a on vas provadi misty, ktere jste chteli videt – sami jste si dali svuj cil a on vas k nemu dovedl. Kudy, je uz ciste na nem. Na te ceste se muze odehrat cokoliv. Protoze vas skutecny pruvodce, vase intuice, vas provadi pritomnosti – jejiz soucasti jsou vsichni a tedy kazdy je na nejake ceste a obcas je treba chvilku pockat, aby mohl pred vami projit nekdo dalsi, nekdy naopak je treba poskocit, aby druhy nemusel cekat prilis dlouho na vas. My ty cesty mnohdy nevidime a od toho je tu pruvodce, ktery nas mezi temi vsemi cestickami provede. Mnohdy se totiz stava, ze mate tendenci nasledovati cestu nekoho jineho, jen proto, ze po ni chvili kracite – budete-li ji nasledovat, uz nejdete po sve ceste, ale po ceste nekoho druheho, ktery mel jiny cil a tudiz neni mozne, aby jste dosli k cili svemu po ceste jinych. Vas pruvodce vam vsak vcas rekne, kdy je cas zase odbocit a pokracovat po ceste sve, jejiz soucasti obcas byvaji i cesty druhych.

Shrnu-li to, mate bod A (TED), vytvorte si cil, coz je bod B a uvedomte si, ze v tom bode B uz jste a tedy vite cestu, po ktere jste tam dosli. Timto se vytvori planek, ktery si bude vas pruvodce cist a ktery vas tam dovede. K tomu je treba abyste mu plne duverovali – cili Vira.

Bystrejsi oko si vsimne, ze vas pruvodce-ona intuice, vy v bode A a vy v bode B, jste neustale jeden a tentyz a tedy jediny komu se snazite plne verit jste vy sami sobe. Ale to uz je jiny pribeh, ktery uz taktez vsichni znate... :sunny: :love4:

_________________
... (o:
:o)


Naposledy upravil petros dne čtv, 24 bře 2011, 19:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: čtv, 17 bře 2011, 20:40 
Offline

Registrován: úte, 12 led 2010, 22:21
Příspěvky: 116
Bydliště: Olomoucko
Ok, a už jsi díky předstírání něco pozitivního získal? :hi:

_________________
Nevím kam jdu, ani co mě čeká, ale vím, že jsem na cestě a moc se těším na to co poznám...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: pát, 18 bře 2011, 0:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Ty jsi taky trubka :laughing: Prave ze mi nesedelo ono "predstirani" a proto jsem se to pokusil vysvetlit ... pokud to z textu neni zrejme tak se omlouvam, snazil jsem se to podat co nejsrozumitelneji :roll: KOukam jsem dosahl presne opacneho efektu...?
Kazdopadne nepopisuji "teorii" pouze me pochopeni toho co pozoruji ve svem zivote, cili vim ze to funguje temer neomylne - prave proto jsem napsal ze "to mam neustale pred nosem"... :arrow:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: pát, 18 bře 2011, 9:53 
Offline

Registrován: úte, 12 led 2010, 22:21
Příspěvky: 116
Bydliště: Olomoucko
Omluva je na mé straně. Pojednání jsen četl zběžně a asi mi při prvním čtení unikla pointa.. Pokud jsem správně pochopil.. intuic eje náš rádce a průvodce a mi mu máme jen jasně sdělit co chceme a on nás tam dovede...

_________________
Nevím kam jdu, ani co mě čeká, ale vím, že jsem na cestě a moc se těším na to co poznám...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: pát, 18 bře 2011, 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
:yahoo:
Tak nejak... plus pruvodci duverovat :o)
Jasne, da se to rozvest dal a dal... jako treba, ze lide si vetsinou kladou nejaky cil, ale nepocitaji s tim co jiz maji... to berou jako samozrejmost a zapominaji to zahrnout do svych "instrukci". A tak pruvodce zvoli nejkratsi cestu na ktere jednoduse muzeme "ztratit" to co jiz mame s tim, ze ziskame to, co chceme - v takovem momente lide vetsinou "ztroskotaji" ... chteji zpatky, ale mohou jit jen vpred... tomu se rika neco jako beznadej... atd atd atd... ucime se, neustale se ucime :sunny:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: pát, 18 bře 2011, 14:19 
Offline

Registrován: úte, 12 led 2010, 22:21
Příspěvky: 116
Bydliště: Olomoucko
To s vedením a důverou chápu, ale stále jsem zmaten..

Jak tedy formulovat přání aby bylo vyslyšeno a já přitom nelitoval toho co jsem si přál..

Třeba něco jako: "Ať mám XY, ale je při tom zohledněno to co už jsem dosáhl?" Jak budou vědět co mají zohledńovat...

Nemohl bys to prosím trochu rozvinout.

_________________
Nevím kam jdu, ani co mě čeká, ale vím, že jsem na cestě a moc se těším na to co poznám...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: pát, 18 bře 2011, 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Na to neni universalni navod, tady slo spise o myslenku - o urcite pochopeni principu, kde hlavni stavebni kamen je prave intuice a spoluprace s ni u kazdeho asi probiha jinak a je to prave ona intuice, ktera je pruvodcem ve vsem ... nehledejme v tom prilis velikou vedu, spise se naucme rozeznat jak s nami intuice komunikuje a vsechny ostatni odpovedi uz budou nasledovat :sun:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: stř, 30 bře 2011, 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Zivot knihou - kniha zivota

Precteme-li si knizku, musi se k nam nejak prvne dostat. Nekdo nam ji doporuci, nebo nas necim zaujme, popripade proste zname autora a radi se k nemu vracime. Toto nam vetsinou nabidnou desky, ktere vzdy ukazuji jmeno autora, nazev knizky, popripade vydavatele a mozna nejaky obrazek, aby pritahl nasi pozornost. Dnes lide ctou prilis mechanicky. Otevrou desky, zacnou listovat - doctou pribeh (libi/nelibi), zavrou desky, cili knizku, a jdou na dalsi. Maji tak potom policku plnou knih, ktere precetli a ono zvysujici se cislo davaji na odiv jako ze jsou secteli.
A podobne autori, pisou a pisou a pisou, mnohdy proto, ze jim to dava zivobyti a pak zrovna tak ukazuji svemu okoli ono cislo, kolik jiz knizek napsali coz povazuji opet za znamku sve "kvality".
A lide ziji presne takoveto zivoty. Uz jsou vlastne pro ne dulezite jen ty desky.
Kazdy clovek je svym zpusobem knizka. Kniha, kterou pisi jen tak mechanicky dle predepsaneho scenare, nesnazic se ji psat "kvalitne" - proc? Protoze se snazi ji psat tak, aby zaujala druhe, aby se ujala na "trhu", aby si ji kazdy chtel koupiti! A tak v ten moment je pro cloveka dulezity onen titul a hlavne, jejich "jmeno" na deskach. Co je uvnitr uz mnohdy neresi, hlavni je, ze to jmeno kouka z desek nekde na policce uznani. A tak jsme se stali spise "deskami", nezli knihou.
Ovsem nase knizka, cili nas zivot, se neda napsat a pak sledovat jeji oblibenost. Nebo snad ano? Zivot knizky je od stranky prvni az po stranku posledni. Posledni strankou zivot konci. Teprve pak se desky mohou zavrit a teprve pak se na desky muze napsat jmeno. Teprve pak je knizka dokoncena. Proto kazdy mel by se snazit psat co nejlepsi knizku, jinymi slovy zit kvalitni zivot. Co znamena kvalitni? To znamena takovy, ktery je prinosem zejmena pro nas samotne. Kazdy jsme vyborny autor, nejsme tu vsak proto, abychom psali pro druhe, cili jakysi "pritazlivy" pribeh v ocich "druhych". Druzi si nasi knizku jednou mohou precist a rici si, ze jde o hodnotnou, inspirujici... tak inspirujici, ze i druzi se zameri na psani sve vlastni knizky radeji nez na sve desky. Knizka je zivotni cesta, po ktere kracime kazdym okamzikem - cesta je kniha, do niz piseme svuj pribeh. Budeme-li se snazit, aby se ten pribeh libil ostatnim, pak se budeme zamerne vyhybati mnohym zkusenostem jen proto, ze z "marketingoveho" hlediska je to zcela sebeznicujici. Ale je? A neni to presne naopak?
Desky jsou jen jakousi "tvrdou" konvenci, ktera nas drzi jako ve veznici. Dulezity neni kdo knizku napsal, ale obsah a obsah je onou nasi skutecnou "svobodou" tak proc se dobrovolne veznit?
Nic neni psano - my pisme, nic neni dano - my tvorime.

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: sob, 02 dub 2011, 22:01 
.
Krásný text. :o)

Víš, docela si toho kolem sebe všímám, jak lidé jednají na základě vlivu a oblíbenosti s druhými a jak do toho zamotávají i mě. Poslední dobou se mi to hodně ukazuje a narážím na to. Je to jak jsi psal, buď budu "psát svou knihu" podle toho, aby se líbila i druhým lidem a budu pro ně jenom to "jméno na deskách", budu oblíbená a díky té oblíbenosti budu mít v jisté skupince lidí i určitý vliv (ne ovládání, ale určitý respekt by se dalo říci, nebudu vzduch) a nebo budu "psát svou knihu" podle sebe, podle toho, co mi dělá radost, ale zároveň s tím, že ani oblíbenost ani nějakou pozici mezi těmi lidmi mít nebudu. Vím, co je správně, jak "psát svou knihu", zároveň však mám ty lidičky ráda. Není to jednoduché "psát svou vlastní knihu". Někdy se dokonce i jiní lidé snaží "psát moji knihu" za mě.

Děkuju, Peťo. :heart:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Texty
PříspěvekNapsal: úte, 19 dub 2011, 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 25 úno 2009, 11:43
Příspěvky: 104
Bydliště: Guildford (temp)
Svitici lide
Hledame-li "svetlo", mnohdy kazdy zacne ve svete vnejsim. Casem dospejeme do sveta vnitrniho, neb tam nas dovedou stopy. Takze vetsinou lide poznaji, ze nikoliv z vnejsku prichazi svetlo ale z vnitrku na prvnim miste. A mnohdy kazdy se rozzari a tesi jej, kdyz to ostatni oceni, respektive kdyz jejich svetlo ma pozitivni vliv na ostatni a zpetne se dotycnemu dostava zurocena podoba jejich vyzareneho svetla. Jednou vsak shleda, ze at uz nekoho inspiroval ci nikoliv, nekdo nahle zari mnohem jasneji ci "zajimaveji". A co dal? Proc se snazit dal je-li tu nekdo lepsi? "Predejme zezlo!", muzeme si rici. V horsim pripade, ma-li dotycny pocit ze o neco prichazi, muze na zari druhych hazet spinu v podobe kritiky ci lzi a nebo muze svetlo znicit uplne a to jen proto, aby to jejich bylo stale nejjasnejsi. Ovsem je tu jeste jedna moznost, ktera mne napada: neprestavat zarit a nechat zarit i ty ostatni. Nase svetlo muze byt stale prijemnejsim pro nektere, ktere jasnejsi svetlo stale jeste prilis oslnuje a tedy oslepuje, nebo proste nase "frevence" muze byti pro nektere viditelna zatimco jina nikoliv. Nezalezi na tom, ze nase svetylko sviti mene ci jinak, ale ze sviti. Budeme-li tedy svitit dale i presto, ze kolem jsou mnozi zarici mnohem jasneji a zajimaveji - tim spise se rozzari celek, jehoz jasnosti budeme soucasti i my samotni... vlastne uz jsme, jen se nebat nebyt nejsilnejsi a nejjasnejsi, nebot tim se spolu stavame mnohem jasnejsimi a zarivejsimi nez nejjasnejsi jedinec ze vsech :sun: :sunny:
Stejne jako svetelne spektrum se sklada z ruznych frekvenci ktere dohromady pokryvaji naprosty celek svetelneho spektra... :color:

_________________
... (o:
:o)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz