Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 14:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: stř, 21 led 2009, 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:54
Příspěvky: 101
Bydliště: Hrusice, osada Vlčí halíř
Moji milí,
tohle téma tady už bylo, děkuji Večerce, EL+ a také Katce. Chtěl bych se podělit a praktickou zkušenost s použitím této metody. Když byl u mě diagnostikován maligní melanom ( rakovina kůže ) v pokročilejším stavu, musel jsem po operaci absolvovat standardní postup léčení, vycházející z tohoto stavu. Operace a následná imunoterapie. Imunoterapie je dlouhodobá zaležitost ( min. 12 měsíců ) a má mnoho vedlejších účinků. U mě se to projevilo, kromě hodně nepříjemných účinků na začátku léčby, také účinky dlouhodobými. Chronické záněty v kloubech, zhoršení lupénky, úbytek svalové hmoty, oběhové problémy. Když mě přišel poprvé tenhle recept, ( dík Večerko ! ), moc velkou důvěru to u mě nevyvolávalo, zdálo se to příliš jednoduché. Jenže, pak se tahle věc objevila opakovaně. Přišlo mě to slučitelné s mojí současnou léčbou a tak jsem lektvárek uvařil a začal užívat. Dnes je desátý den, bolesti kloubů ustupují, zlepšil se mě krevní oběh, zdá se že i lupénka ustupuje. Cítím se opravdu o hodně lépe. Začátkem února jdu na kontrolu, kromě jiného i nádorové markery, tak uvidíme...
Z hlediska účinků této směsi se domnívám, že rozhodující je snížení kyselosti tělních tekutin. Myslím, že lze užívat i preventivně, také dávat pozor na složení stravy, jsou potraviny které náš organismus překyselují, následkem pak není jen rakovina, ale i mnoho jiných potíží.
Až budu vědět víc zas sem něco připíšu.
Závěrem bych chtěl poděkovat také všem, kteří mě posílali energie, motlidby a pozitivní myšlenky...to mě zajistilo naprostou psychickou pohodu a to, si myslím je velmi důležité. Díky Sluníčka :sunny: :sunny: :sunny: :love5: :hi:

Ještě pár odkazů :



http://www.tetakaterina.cz/38-lecitelske-tipy/740-lecba-rakoviny--prirodni-chemoterapie.html
http://janoch.borec.cz/p_lecba.html
http://candida.inetcz.com/view.php?cisloclanku=2005122302

_________________
Netrap se tím co si o tobě myslí druzí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty !
Miluji, tedy jsem...


Naposledy upravil Marcel dne čtv, 22 led 2009, 12:49, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: stř, 21 led 2009, 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
:love1: :thumbright:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: čtv, 22 led 2009, 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:54
Příspěvky: 101
Bydliště: Hrusice, osada Vlčí halíř
Kyselost v organizmu lze taky ovlivňovat stravou, v Meduňce 07/2008 je taková tabulka od Mgr. Čehovského s příklady potravin a jejich vlivu na pH tělních tekutin.

Potraviny zvyšující pH, tedy zásaditost organizmu, od nejzásaditějších k těm méně zásaditým

40-35 ředkev, ředkvička, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, cibule, citron
35-30 čistý lecitin, houby, květák, meloun, mango
30-25 sušené fíky, rajčata, mrkev
25-20 celer, řepa, sójové boby, zeleninová nať, pampelišky
20-15 hlávkový salát, kapusta, černá melasa,, olivy, jablečný ocet
15-10 fazole, rozinky, pomeranče
10-5 banány, hrušky, jablka, mrkev, maliny, meruňky,zelený a bylinný čaj, mandle
5-0 brambory, nejlépe vařené ve slupce, proso (jáhly), pohanka, kokosový ořech


Potraviny snižujícíjící pH, tedy zvyšující kyselost organizmu, od nejkyselejších k těm méně kyselým

40-35 vepřové, telecí, hamburgery, bílá rýže, hovězí, ústřice, uzeniny, cukr
35-30 krabi, humr, mořští raci, krocan, kuře, káva, černý čaj, perlivé nápoje
30-25 ryby, jiné maso, vajíčka, likéry, čokoláda, tvrdé sýry
25-20 přírodní a divoká rýže, čočka, oves
20-15 pivo, víno, těstoviny, chleba
15-10 celozrnný chleba, margarín, ořechy
10-5 máslo a smetana, ječmen
5-0 tvaroh a měkký sýr, švestky


Neutrální

0 syrovátka, kravské a kozí mléko


Určitě zajímavé a stojí za zamyšlení :wink:

_________________
Netrap se tím co si o tobě myslí druzí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty !
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: čtv, 22 led 2009, 13:56 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 30 pro 2008, 14:27
Příspěvky: 204
Tyjo paráda! :blob2:
Tys to vzal z gruntu!!! :thumb:

_________________
Vždycky všechno může být taky úplně jinak.
web: www.tetakaterina.cz
e-mail: tetakurzy@seznam.cz
facebook: Teta Kateřina- Kateřina Pokorná


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: čtv, 22 led 2009, 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 14:14
Příspěvky: 69
Bydliště: Tábor
Pěkně jsem si početla (na starém i novém foru),prostudovala jsem i odkazy a jen by mne zajímalo,jak lze tuto směs užívat preventivně či jako očistnou kůru třeba jednorázově.Pokud javorový sirup dovede sodu k nádoru a ta jej zlikviduje,tak pokud nádor v těle není,tak to žádný účinek nemá? Nebo to reguluje překyselení organismu:Jen asi přemýšlím nahlas :laughing2:

_________________
,,Když něco chceš,celý Vesmír se spojí,abys své přání uskutečnil...!"

http://www.susila.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: pát, 23 led 2009, 9:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:54
Příspěvky: 101
Bydliště: Hrusice, osada Vlčí halíř
Susilo, myslím si o tom tohle, zda dojde k navázání sody na cukry v sirupu, to je právě ta věc o které jsem ze začátku pochyboval. Trochu se vyznám v chemii, tak proto. Fakt je ten, že směs funguje. Javorový sirup obsahuje ještě další látky a tak vlastně nelze vyloučit nic. Je spousta postupů, které jsou oficiálně v klasické medicíně používané a nikdo přesně nezná mechanismus působení, fungují a tak je lékaři používají. I ta imunoterapie kterou teď absolvuji, není z hlediska působení proti nádorům úplně objasněná. A to se tím zabývají celé vědecké týmy :smile: .
Moje doměnka jak ta javorová směs funguje je, jde o účinek kombinovaný. V určité fázi to funguje tak jak píše na svých stránkách např. Katka. Druhý a velmi významný je účinek regulace kyselosti tělních tekutin. Možná jsou ještě další účinky ale to zatím nevím, třeba někdo také přispěje.
Takže, závěrem, směs lze užívat i preventivně, třeba jako regulátor kyselosti, určitě jedna lžička denně neublíží. Ale, zamyslel bych se taky nad těmi potravinami, pokud se nebudu krmit jen těmi kyselinotvornými, nemusím pH regulovat sirupem se sodou.
Omlouvám se, pokud sem zavádím nějaké vědecké pojmy, snažím se o to co nejméně aby to bylo pokud možno srozumitelné všem. Jsem v základu trochu badatel takže se v tom trochu víc vrtám :wink:

:alien: :hi:

_________________
Netrap se tím co si o tobě myslí druzí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty !
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: pát, 23 led 2009, 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 14:14
Příspěvky: 69
Bydliště: Tábor
Díky Marceli za vysvětlení,já chemik nejsem,takže těmhle věcem naslouchám spíše přes intuici.Ale jsem trochu detailistka,tak mne zajímají právě i ty detaily.Také se přikláním k tomu,že účinek je kombinací obojího a navíc jsou věci mezi nebem a zemí... :sunny:

Co se týče těch potravin,v tom máš také pravdu.Jenže-když se kouknu na doporučené potraviny dle kyselosti,dle toho co preferuje čínská medicína,ajurvéda atd.,tak jsou tam někdy dost velké neshody.Snažím se jíst zdravě,většinou kombinuji vše dohromady,spíš podle toho co vyhovuje mně...ale jak jsem psala,detailistka jsem.

Na prventivní užívání jsem se ptala proto,že občasná detoxikace i při zdravém způsobu života je žádoucí.To,co dýchám apod.není až tolik v mé moci ovlinit.A vzhledem k tomu,že kojím,nějaká razantní detoxikace není vhodná,proto pátrám i po dalších možnostech.

Tobě držím palce!!! :love3:

_________________
,,Když něco chceš,celý Vesmír se spojí,abys své přání uskutečnil...!"

http://www.susila.webgarden.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: pát, 23 led 2009, 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 12:06
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Ahoj,
uvařila jsem si lektvárek přesně podle receptu od Kateřiny a po schladnutí je dole v lahvi světlá usazenina - znamená to, že se soda se sirupem nespojila, nebo je to takto v pořádku?

Díky

Di. :hello:

_________________

Malinkaté něco je lepší než velikánské nic.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: pon, 26 led 2009, 7:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:54
Příspěvky: 101
Bydliště: Hrusice, osada Vlčí halíř
Usazeninu tam mám taky, zřejmě se vše nerozpustí. Řeším to tak, že to občas promíchám a užívám i s tou usazeninou :smile:

_________________
Netrap se tím co si o tobě myslí druzí, ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty !
Miluji, tedy jsem...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Javorový sirup se sodou
PříspěvekNapsal: pon, 26 led 2009, 9:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 19:55
Příspěvky: 5
Prosím, doporučíte javorový sirup, od jaké firmy použít, nebo je to jedno? J.

_________________
Když mluvíš, Tvá slova by měla být lepší než Tvé mlčení...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz