Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 16:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: stř, 22 čer 2011, 7:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 23 led 2009, 8:52
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
L.Hay
Kostrč - nevyrovnanost, sebeobviňování, vysedávání na starých bolestech
někde jsem také četla, že to může být strach z nedostatku...
Občas to poslední dobou také mívám a vím, jaké to je...M.

_________________
S láskou Monika


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: stř, 22 čer 2011, 8:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 24 úno 2009, 18:44
Příspěvky: 25
...treba tam muzes mit i ulozene nejake emoce :confused1: prijde mi, ze tam mas ulozene nejake velke zklamani ze zivota :bang: :sun: :smile:

_________________
... nejvetsim dukazem lasky je svoboda ...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: stř, 22 čer 2011, 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 22 led 2010, 14:05
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava
Nikísku, ragujem pretože ja som zažila niečo takmer identické pred pár rokmi. Zrazu ma začala výrazne pobolievať kostrč, skôr akoby oblasť vovnútri kde sa kostrč nachádza, prešla som radou vyšetrení, dokonca aj gynekologických aby sa vylúčili iné príčiny, no a nakoniec ortopéd v rámci bežného rontgentu zistil že som si niekedy dávnejšie nalomila kostrč. Spýtal sa, či som nepadla asi pred cca 10 rokmi (po takom čase sa zlomenina kostrče zvykne opätovne hlásiť) čo sedelo, ako dieťa som sa šmýkala na zľadovatelom snehu a riadne si narazila kostrč.. Tá ma potom pobolievala (zle sa mi sedelo) asi pol roka, ale nebola to intenzívna bolesť ako pri zlomenine, a keďže som bola také obúchané dieťa ktoré furt niekde padalo, nepripisoval tomu nikto doležitosť..

Riešenie: ortopéd mi predpísal rehabilitačné cvičenia na oblasť panvy, spodnej časti chrbáta a brucha ktoré by som mala cvičiť denne pol hodinu (čo po rokoch samozrejme zanedbávam ale keď sa ozvú bolesti tak sa zase chvíľu snažím :lol: ) pretože nalomenú kosť nenapravia ani masáže, ani parafínové kúry či elektroliečba. Existuje možnosť dať si ju napraviť, neviem presne ako sa volá odborník ktorý tento úkon vykonáva, vraj cez konečník proste tú nalomenú kosť vráti na správne miesto... keďže toto nie som ochotná absolvovať lebo už tá predstava bolí (aj keď tvrdia že nebolí, ale zdravý selský rozum - ako môže nebolieť keď ti lámu kostrč?? :nono: ) ale píšem ti aby si vedela o všetkých možnostiach o ktorých som sa dozvedela... Vraj je podstatné udržiavať pevné svalstvo v tej oblasti, to podporuje správne držanie chrbtice a tým pádom ani kostrč toľko nehnevá... :thumbleft: vraj je to dôležité nielen pre celkovú pohodu, ale aj do budúcnosti, zle položená kostrč vraj môže spôsobovať problémy aj pri pôrode..


Držím palce nech rýchlo zistíš čo ti je a kostrč dá pokoj :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: stř, 22 čer 2011, 12:52 
Offline

Registrován: úte, 21 čer 2011, 20:23
Příspěvky: 10
Velmi pekne dakujem za odpoved, Lobita :sunny:

Jen mi přijde trochu zvláštní, že by magnetická rezonance neodhalila zlomeninu? Co si o tom myslíte?
Jinak s tím posílením svalstav naprosto souhlasím a porodu se bojím, nevím, co by se díky té kostrči mohlo přihodit za komplikace, ale vím o tom, že může být nesnadné otěhotnění, možné potraty...Ráda bych měla zdravé děti a sama byla také v pořádku, chtělo by to řešit před otěhotněním, ale jak říkám, už s tím pěkných pár let žiju. Četla jsem dokonce o pánovi, který měl problémy 20 let :nono:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: pát, 24 čer 2011, 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 22 led 2010, 14:05
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava
Rádo se stalo, Nikísku :sunny: .

No čo odhalí magnetická rezonancia presne neviem, ale vychádzam z toho že si písala o neobvyklom tvare kostrče. Tak som to mala presne aj ja - ten chvostík na konci chrbtice bol vytočený smerom von a tochu doprava.. Môže to byť zlomenina, môže byť že sa kostrč vykrivila ako sa zvykne kriviť iná časť chrbtice, fakt nebudem hádzať neodborné hypotézy, lebo nie som lekár. :dunno:

Ale čo rozhodne doporučujem je nájsť dobrého rehabilitačného lekára a nechať si vysvetliť to vykrivenie. veď vysvetlenie byť musí.. A zároveň by som sa ho spýtala čo odporúča na nápravu. Kľudne povedz že by ťa zaujímala rehabilitácia panvovej oblasti, cvičenie ktoré som spomínala. Veľmi dobrý je aj pilates alebo joga, tiež spevňuje chrbtové svalstvo.

Lebo čo si spomínala - komplikácie pri pôrode, potraty a ťažkosti pri tehotenstve, to bolo spomínané aj mne v rámci mojej diagnózy.. takže by som to nezanedbala, psychické príčiny sú fajn ale keď je raz kostrč obrátená smerom von a bolí, chce to aj fyzickú nápravu :wink:

držím palce a všetko dobré :hello:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: pát, 24 čer 2011, 13:31 
Offline

Registrován: úte, 21 čer 2011, 20:23
Příspěvky: 10
Ahoj Lobito,

moc děkuji za odpověď. Podle mého názoru mám vytočenou kostrč směrem ven a nalevo. Protože na té levé straně mě to bolí mnohem víc.

Už jsem několik doktorů obešla, ale bohužel mi zatím nikdo nepomohl a to ani fyzioterapeuti. Velmi ráda bych někoho kvalitního, kdo by se mému problému věnoval a snažil najít řešení, našla.

Pokud by někdo věděl o dobrém ortopedovi v Praze, případně okolí, uvítám jakýkoliv tip.

Lobita velmi pekne dakujem, doufám, že to všechno dobře dopadne a sednu si zase jednou bez bolesti :sunny: :hello:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: pon, 20 úno 2012, 15:51 
Offline

Registrován: pon, 20 úno 2012, 15:34
Příspěvky: 2
Zrovna toto je tema, o kterem bych mohla mluvit a mluvit, mam s nim bohate zkusenosti - bohuzel jen ty bolestne zkusenosti a radu zadnou...
Pred cca 9 lety jsem si po padu zlomila kostrc, bolest silena. Po nejakem case nejhorsi ustoupilo a se zbytkem omezeni jsem se naucila zit. ted, po tolika letech se mi stav prisernym zpusobem zhorsil, temer rok obiham vsechny mozne doktory, zkousim veskere zpusoby lecby, rehabilitace, fyzioterapie, Dornovu metodu atd. Nic nepomaha, ani klasicka medicina, ani alternativni. Bolest se mi naopak rozleza do cele krizove a bederni oblasti, do kycli a uz mam zasazenou i jednu nohu - krece a brneni. Neni ulevova poloha, veskera energie, co jsem mela je za ty mesice pryc. Mam k tomu zablokovane i SI skloubeni.
Citim, ze vse vychazi z toho urazu a take kolikrat premyslim, proc se mi to stalo a co mi to melo v zivote dat...Zatim jsme na nic neprisla :sad:

Co se tyka mobilizace kostrce pres konecnik, tak bych to klidne podstoupila, nekomu to opravdu pomuze. Mne to zkouseli, ale pry to nema smysl, ze by to bylo prilis bolestive a kostrc je natolik vpacena dovnitr, ze by se to stejne samovolne vratilo nazpet. Jediny, kdo mi s ni trochu hnul byla prave pani na Dornove metode. Ja si te bolesi zazila uz tolik, ze zrovna toho se nebojim. Kazdopadne efekt to zadny nemelo. BTW: Pokud je ti tolik neprijemna predstava mobilizace pres konecnik, nekdo ji dela take pres stydkou kost - tedy jen vnejsim tlakem na panev.
Na kostrc, ac se obecne ma za nepotrebny ocasek, je navazano strasne moc vazu atd., takze muze zpusobit opravdu velike problemy v nekolika oblastech. Mne kdysi lekari v Motole navrhli zaver i poslednich 4 nebo 5 obratlu, cili cele kostrce. To je snad jedina vec, na kterou bych v lecbe nepristoupila a radim to i tobe, protoze verim, ze casem ti to treba take nekdo navrhne. Myslim, ze takovym zasahem se da hodne zkazit a pak uz neni cesta zpet.

Takze ja dal hledam. Tvuj dotaz je starsiho data, ale zajimalo by me, jak jsi pokrocila...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: pon, 20 úno 2012, 16:09 
Offline

Registrován: pát, 10 črc 2009, 20:19
Příspěvky: 9
Neublížil ti někdo?
Nezažila jsi od někoho zradu?
Kamarádky či přítele?
Bolest?
Ponížení?
Neopětovanou lásku?
Dluhy - finanční problémy?
Nedorozumění s někým blízkým?
Možná by pomohla taková životní inventura sama v sobě.
Jaký vztah máš sama k sobě?
Jak se máš ráda?
Zapracovat na sebevědomí.
Přeji ti, aby bylo lépe. Pomůže fyzioterapeut - rehabilitace.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: sob, 25 úno 2012, 16:42 
Offline

Registrován: pon, 20 úno 2012, 15:34
Příspěvky: 2
Terezicka:
I nad tim jsem uz premyslela, skrz tyto myslenky jsem se prave dostala na tyhle stranky a k Reiki.
Pravda je, ze zrovna ten posledni rok, nez se mi bolesti natolik zhorsily, byl psychicky extremne vypjaty - rozvod, soudy o dite, navic obrovske problemy s dluhy po ex a exekucema a ty zada to je dodelaly, to bylo nakonec to nejvetsi zlo. Takze spokojena se svym zivotem opravdu nejsem, naopak. Prijde mi, ze horsi byt muze, ale uz jen asi o malo, ale asi se to vse ted odviji od tech silenych bolesti. Kdyz mam nahodou svetly den, kdy bolest trochu ustoupi, jsem uplne jiny clovek.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest kostrče
PříspěvekNapsal: sob, 25 úno 2012, 17:02 
Offline

Registrován: pát, 10 črc 2009, 20:19
Příspěvky: 9
:sunny: Nikiseku, přeji ti, aby tě i to bolavé vnitřně posílilo a posunulo tě dál. To ošklivé a bolavé máš už za sebou. Teď mysli sama na sebe. Zkusila bych rehabilitace a někoho, komu bych se mohla vypovídat, svěřit, důvěřovat - abych na sobě zapracovala hl. na sebedůvěře, mít se ráda, odpustit si i tomu, kdo mi způsobil bolest, časem. To pozitivní, nevím, jak dopadl soud o dítě, ale pokud to dopadlo dobře a dítě máš u sebe, tak dítě ti dává sílu a lásku, motivaci k životu. Dej sama sobě šanci, zasloužíš si to. Našla bych si něco ve svém životě, koníček, něco co by mně bavilo a dělala bych si malé radosti, sama pro sebe, aby mně to pozitivně nabíjelo. A našla nějaké dobré přátelé, kteří stojí při tobě a pozitivně tě naladí. Drž se. Objímám tě. Pa
:littlean: :littlean: :littlean:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz