Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 0:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: stř, 04 lis 2009, 23:32 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:23
Příspěvky: 79
Narazila jsem na minipublikaci o Tea Tree Oil (A.J.Akopov: Olej čajovníku, poslední kniha zde: http://www.dragomirecky.cz/novy/index.p ... &Itemid=37 ), autor doporučuje TTO na velké množství problémů. Jde o velmi účinný prostředek proti bakteriím, plísním, alergiím.
Pro zevní použití ho lze přidávat do gelů, mastí, krémů, olejů (slunečnicového, kukuřičného nebo olivového) - 2-3 kapky na 10 ml základu, šamponů (30 kapek na 200 ml), výplachy úst (2-3 kapky do sklenice vody), 2-3x denně, na léčbu povrchových poranění (40% olej), opar rtů (15%), akné, bradavice, štípnutí hmyzem.
Dále pak na zápach těla (použít jako deodorant), ve směsi k odpuzování hmyzu (30 kapek TTO + 5 kapek hřebíčkového oleje + 50 ml rostlinného oleje) a spoustu dalších věcí.
Kniha stojí 10 Kč a má 16 stran, jestli vás to zaujalo, tak doporučuji pořídit do knihovničky :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: čtv, 05 lis 2009, 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Knížečku sice nemám, ale olejíček mám už mnoho let stále po ruce a používám ho na různé ranky, bolístky, ke kloktání a prostě jako desinfekci a nedám na něj dopustit, sice zrovna nevoní, ale to nevadí, hlavně je přírodní... :thumbleft:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: čtv, 05 lis 2009, 11:09 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:23
Příspěvky: 79
Taky ho používám snad už 10 let :)
Vůně pravda nic moc, ale zase kdo kdy viděl voňavou dezinfekci :grin:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: čtv, 05 lis 2009, 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 10:00
Příspěvky: 62
Mně i voní :skippy: :sun: :hi: .


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: čtv, 05 lis 2009, 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:31
Příspěvky: 12
Bydliště: Děčínsko
Také ho používám už hodně dlouho a jsem sním spokojená...... :sunny:

_________________
Krása je světlo v duši ..........


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: čtv, 05 lis 2009, 22:16 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:23
Příspěvky: 79
Já ho teď začala brát 2 kapky denně do lžíce olivového oleje na vnitřní desinfekci, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá :smile:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: pát, 06 lis 2009, 9:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 14 črc 2009, 18:15
Příspěvky: 30
:thumb: Tak ja ho používam cca 1rok a je naozaj vynikajúci.Dcéra Monika ho používa ako výplach v puse- na afty.Mne zubár vytrhol zub a dávala som si tiež výplach(do štamperlíka 2-3kvapky) priamo na ranu :thumbright: no super-za dva dni som mala ranu krásne zatvorenú.....Vnučke 4 ročnej dávam na rôzne odreniny (do obyčajnej červenej indulony dám tiež tak 2 kvapky)za pár dní jej už i chrasta odpadne :laughing2: uštipne nás komár-potriem (tétrečkom)....Skrátka na vela,vela (diagnoz :yahoo: )Dokonca,dávam do šamponu pre psíka pár kvapiek-likviduje blechy,odpudzuje kliešte.Ak má náš kocúrik kliešta dám priamo na kliešta 1 - 2 kvapky-za pár sekúnd sám vylezie....čo mu to smrdí.... :laughing2: :laughing2: je dobrý i na vši-do obyčajného šamponu dat 5-8 kvapiek a pre istotu i do vody, v ktorej oplachujeme hlavu :blob2: Tétrečko-ako my doma povieme-skrátka nemôže v domácnosti chýbat.....len vidím,že už sa míňa...šup do lekárne..... :walk:
:wave: :wave: :wave:

_________________
To,čo sa minulo,už ku mne nepatrí,to,čo bude potom,ma ešte nezaujíma.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: pon, 09 lis 2009, 0:30 
Offline

Registrován: úte, 30 pro 2008, 13:11
Příspěvky: 29
TeaTree Oil používám taky léta, na kde co, především jako náhražku antibiotik při jakýchkoli nemocech, respektive to používám uplně na všechno :grin: Mám ale zkušenost, že není TT jako TT.... TT co se dají koupit v lékárně, jsou vpravdě co se týče účinnosti pouze zlomkem toho, co čajovník dokáže :sad4: Asi jako když si koupíte med v obchodě, nebo ho máte přímo od včelaře. Ten je 100% čistý, na rozdíl od toho z obchodu, což je jen takový jakýsi zbytek po tom, co se z něj vyjmou všechny důležité léčivé látky pro farmaceutický průmysl. Sice to chutná dobře, ale z původních léčivých účinků to už nemá nic :sad:

Mám VYNIKAJÍCÍ zkušenosti s TT od firmy JUST, je to 100% čistý olej z čajovníku, plus obsahuje přídavek oleje z manuky, oleje z rosaliny a oleje z heřmánku: http://www.just.cz/produkty/tea_tree/k5124

Kdysi se mi dostal do ruky "klasický" TT který se dá nejčastěji koupit v lékárně, musím říct, že kromě ceny, která byla asi 3x nižší než u "teatreečka" od JUSTa, byl několikanásobně nižší i účinek :dunno: TT od JUSTa je navíc výborný v tom, že se bez problémů dá užívat i vnitřně... když na mě něco leze, ráno na lačno 3-5 kapek na lžičku medu nebo džusu, hezky spolknout a chvilku před jídlem počkat, aby to zapůsobilo.. chuťově to bůhví jaká pecka není, ale po 3 dnech máte po příznacích jakékoli virózy - léky jsem v životě nebrala. Supr to posiluje imunitu, nemocná jsem nebyla ani nepamatuju.

:bend: :thumbleft: :hello:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: pon, 09 lis 2009, 11:54 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 20:23
Příspěvky: 79
Brid, díky za tip na olej :) Manuka je super věc, přišlo mi, že v kombinaci s tea tree několikanásobně zvyšuje účinek na záněty a tak. Zkusím si ho pořídit, ale teda ta cena :shock: Můžu se zeptat, kde ho kupuješ? Koukám, že prodej je přes systém "party".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tea Tree Oil
PříspěvekNapsal: pon, 09 lis 2009, 23:22 
Offline

Registrován: úte, 30 pro 2008, 13:11
Příspěvky: 29
Jj, je... no moje mamka je prodejní zástupce, takže to objednává ona :blush: ale myslím, že by neměl být problém nějakého prodejce najít... je jich docela dost. Konkrétně asi nevím jak poradit :dunno:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz