Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 12:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Moxa
PříspěvekNapsal: ned, 17 lis 2013, 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 dub 2009, 19:38
Příspěvky: 19
Zdravím :wink:
Nemáte prosím někdo zkušenosti s moxováním?Mám doma moxovací doutníky a ráda bych je smysluplně využila.Potřebovala bych vědět, které konrétní body na co působí.
Vím, že někde pod kolenem se má nacházet poměrně univerzální bod nazývaný "1000 mílí",
ale nevím, kde přesně...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: ned, 15 pro 2013, 21:19 
Offline

Registrován: ned, 15 pro 2013, 21:16
Příspěvky: 1
Přeji hezký den, moxu občas používám třeba na rýmu a podobně. Je lépe mít mapu člověka s vyznačenými body než hledat bod "někde" pod kolenem. Body mají své přesné místo a je třeba je nahřívat přesně aby bylo dosaženo správného účinku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: stř, 18 pro 2013, 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 08 dub 2009, 19:38
Příspěvky: 19
To jsem právě měla v úmyslu, poprosit, zda by tu někdo tu mapu měl...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: pon, 13 led 2014, 14:49 
Offline

Registrován: pát, 14 led 2011, 23:27
Příspěvky: 16
Moxa je super v momentě, kdy chceš vytlačit z těla chlad, takže většinu k použití podzim, zima.
Ten bod , co myslíš - je ZuSanLi, ST36. Je cca 4 prsty pod čéškou. Na internetu najdeš určitě lokalizaci.
Jinak AKUpunkturní body mají své přesné účinky a působení. Moxovat tento bod je dobré na imunitu a celkové posílení, cca 10min. denně nebo 2x týdně. ALe musíš poměrně najít přesně lokalizaci - neboť blízko se nacházejí jiné body, které se nemoxují popř. by Ti mohly způsobit potíže.
Poměrně bezpečné pro Tebe jako laika je moxování chodidla uprostřed, reflexní ploška ledvin, popř. bod KI1. Zvyšuje energii, stačilo by asi 1x týdne.
Kontrandikace moxy - vysoký krevní tlak, jakýkoliv zánět v těle, horečka, bolest hlavy - je otázka, těžká onemocnění... Není to hračka, ale léčebný nástroj.

D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: ned, 28 pro 2014, 10:28 
Offline

Registrován: ned, 28 pro 2014, 10:15
Příspěvky: 1
Nebyly by spíš nějaký osobní zkušenosti se šungitem?
Ty stránky na mě velkej dojem neudělaly, působí to moc jako propaganda.
Šungit jsem neměl moc možnost si prohlídnout, ale to málo co jsem viděl na mě působil spíš divně, než léčivě.
Tak by mě zajímalo, jestli jste si ho někdo vyzkoušeli a co mu říkáte.



________________________________
Get Braindumps demos for itil foundation and passguide with 100% success Testking Our high quality cnsu.edu itil prepares you well before appearing in the final keiseruniversity of www.sckans.edu


Naposledy upravil zeeshan123 dne sob, 10 led 2015, 8:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: ned, 28 pro 2014, 13:35 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
danielka píše:
Moxa je super v momentě, kdy chceš vytlačit z těla chlad, takže většinu k použití podzim, zima.
Ten bod , co myslíš - je ZuSanLi, ST36. Je cca 4 prsty pod čéškou. Na internetu najdeš určitě lokalizaci.
Jinak AKUpunkturní body mají své přesné účinky a působení. Moxovat tento bod je dobré na imunitu a celkové posílení, cca 10min. denně nebo 2x týdně. ALe musíš poměrně najít přesně lokalizaci - neboť blízko se nacházejí jiné body, které se nemoxují popř. by Ti mohly způsobit potíže.
Poměrně bezpečné pro Tebe jako laika je moxování chodidla uprostřed, reflexní ploška ledvin, popř. bod KI1. Zvyšuje energii, stačilo by asi 1x týdne.
Kontrandikace moxy - vysoký krevní tlak, jakýkoliv zánět v těle, horečka, bolest hlavy - je otázka, těžká onemocnění... Není to hračka, ale léčebný nástroj.

D

Můžu jen potvrdit co Danielka píše. Koupil jsem si kdysi pár moxovacích doutníků s myšlenkou na trochu experimentování a posílení těla během chladu, ale nakonec mi zůstaly nevyužité. Není snadné to bez přesnější znalosti používat a ta mapa bodů a znalost hlavních kontraindikací jsou pouhý základ.
ZuSanLi má být univerzální bod pomáhající většině lidí na široké spektrum potíží. No, až tak univerzální zase taky není, ani tahle zjednodušená rada se mi moc neosvědčila.
Nicméně děkuju za připomenutí, potíže s chladem mám a možná je pro mě opět čas se k moxe opatrně trošku vrátit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: ned, 28 pro 2014, 13:37 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
zeeshan123 píše:
Nebyly by spíš nějaký osobní zkušenosti se šungitem?
Ty stránky na mě velkej dojem neudělaly, působí to moc jako propaganda.
Šungit jsem neměl moc možnost si prohlídnout, ale to málo co jsem viděl na mě působil spíš divně, než léčivě.
Tak by mě zajímalo, jestli jste si ho někdo vyzkoušeli a co mu říkáte.

I to je zajímavá věc, založ si vlastní vlákno k tomuto tématu, určitě se ti do něho někdo ozve. Taky by mě zajímaly zkušenosti ostatních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moxa
PříspěvekNapsal: pon, 29 pro 2014, 14:50 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
ahoj, moxu jsem viděla jen jako ukázku jednoho odborníka na čínskou medicínu, a vzhledem k tomu, že jsem sama masér, bych se do toho doma nepouštěla. ono to vše vypadá jednoduše a láká to, ale chce to určitě alespoň základní znalosti - a spíš si troufám tvrdit, že i pár let praxe. v této republice je spousta rychlokvašek, každý má pak pocit, že všichni umíme všechno, a za pár dnů, ale jsou věci, které se člověk učí opravdu i celý život, pořád je na těle a v těle co objevovat. tak spíš doporučuji zajít si někam na moxování, zjistit účinek (nechat si poradit na co je to dobré, vyslechnout si i kontraindikace, ve finále můžeš zjistit, že to pro tebe ani není vhodné) a pak se třeba pustit i do studia. se šungitem nemám zkušenosti, já používám doma hodně křišťál na čištění, o tomto nemám páru se přiznám, zkoušela jsem i spinování vody, ale občas si vzpomenu a dávám přes skleničku reiki, ale spíš to nedělám :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz