Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 16:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: ned, 29 črc 2012, 22:48 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
mikat píše:
Majolenka, pri osteoporóze treba obmedziť mliečne výrobky! Mama pravidelne dostáva Vigantol, ale určite je lepšou alternatívou rybací olej, či už vo forme toboliek alebo priamo konzumácia rybky - najmä ten tuk pod kožou :wink

Omezit mléčné výrobky? Podivný nápad ... Nemusíš souhlasit s lékaři, že jsou nejlepším zdrojem vápníku a jíst jich proto kvanta, ale nač je ještě omezovat? Aby ta osteoporóza stála opravdu za to :wink: ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 13:41 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Zdravím a přeji hezké odpledne všem "sluníčkům".Děkuji "mikat" za zaslanou odpověd.Pro KARLA sděluji: moc Vám děkuji za Váš pohled na můj zdr.problém i Vaše doporučení.Velice si toho vážím a obdivuji Vás,nebot jste "první",kdo mi tak podrobně popsal - na co bych se měla zaměřit a také případně i omezit.Např.bylinné čaje- piji jich opravdu dosti - jak jsem již dříve zminovala - ledvinový čaj /receptura p.Janči/ tento piji dobře již rok a to bez "přestávky".Také piji čaj na žlučník-slinivku,na šítnou žlázu,na nespavost -občas čaj na žaludek a zácpu.Tyto čaje jsou od léčitele pana Jukla,který je míchá dle receptur p.Janči.Též užívám i jeho výrobky Fyrosan-zaměřené převážně na zažívací potíže a imunitu a doplnění vápníku.Pana Jukla jsem několikrát navštívila v jeho ordinaci v Praze,kde mi pití těchto čajů doporučil - ovšem nikdy mi neřekl,že bych měla mezi jejich pitím dělat "přestávky".Vždy provedl "diagnostiku" a doporučil čaje a Fyrosan - ovšem, jak bych měla event.doplnit či změnit stravu - nic neříkal.Já se i přesto vše snažím už leta ve stravě omezovat masné výrobky, uzeniny a ted už rok MUSÍM omezovat i mléčné výrobky,nebot mi při vyšetření na gastru-zažívací potíže- provedl lékař laboratorní vyšetření na alergii,kde zjistili,že mám hraniční alergii na mléčné výrobky a proto mi lékař doporučil tyto-pokud možno-co nejvíce omezit.Jejich požívání mi prý ovlivnuje "střevní klky" ve kterých mívám zánět - dle sono vyšetření.Karle,ve své odpovědi jste se zmínil o mých bolestech hlavy.Na tyto trpím od svých 21 let - tudíž opravdu dosti a dosti dlouho.Zatím mi žádný lékař neprovedl nějaké podrobnější vyšetření - co by mohlo odhalit příčinu těchto mých častých bolestí hlavy a tak mi nezbývá než na bolesti užívat analgetika.Dříve jsem brala Algenu,alnagon a už několik let beru již zmíněný Saridon.Já vím,že všechny tyto analgetika mají dosti vedlejší účinky,převážně na ledviny,že mi zatěžují i játra - ale co mám dělat,když hlava strašně bolí a nic jiného nepomůže.Jsem si vědoma i toho,že v důsledku užívání těchto prášků došlo také i k poškození žaludeční sliznice,na které se vytvořil chronický a dosti silný zánět.Lékař mi na tyto žaludeční potíže doporučil opět tablety,které jsem užívala jen krátce a protože moc nezabíraly,tak jsem je přestala užívat a snažím se "zklidnit" žaludek pomocí čajů apod.Někdy se to podaří,někdy ne.Doma mám spoustu knih,zaměřených a alternativní způsoby léčení,knihy i týkající se reflexní terapie- o které jste se rovněž zminoval- ale je opravdu třeba,aby člověk věděl PŘESNĚ,jak má na příslušné body při RT mačkat a hlavně přesně "kam",aby si nesprávným způsobem ještě více neuškodil.Pořebovala bych někoho,kdo by mi pomohl "komplexně" řešit celý můj "rozhozený organizmus"-protože všechny orgány jsou propojené a bylo by dobře asi někde začít a pak postupně postupovat dál,až by se "dal organizmus opět dopořádku"/když ne úplně,tak aspon zvětší části/.Já si kolikrát říkám,zda postupuji správně - když piji tolik čajů -zda bych neměla i při jejich pití postupovat jinak - ale kdo mi v tomto poradí?Karle,opravdu si moc vážím Vašich rad a proto se na Vás obracím s dotazem - co byste mi v mém případě doporučil.Snad mi prominete otázku přímo na Vás - vy se zabýváte léčitelstvím?Zdravím Vás a přeji hezký a prosluněný den. :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 13:41 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Zdravím a přeji hezké odpledne všem "sluníčkům".Děkuji "mikat" za zaslanou odpověd.Pro KARLA sděluji: moc Vám děkuji za Váš pohled na můj zdr.problém i Vaše doporučení.Velice si toho vážím a obdivuji Vás,nebot jste "první",kdo mi tak podrobně popsal - na co bych se měla zaměřit a také případně i omezit.Např.bylinné čaje- piji jich opravdu dosti - jak jsem již dříve zminovala - ledvinový čaj /receptura p.Janči/ tento piji dobře již rok a to bez "přestávky".Také piji čaj na žlučník-slinivku,na šítnou žlázu,na nespavost -občas čaj na žaludek a zácpu.Tyto čaje jsou od léčitele pana Jukla,který je míchá dle receptur p.Janči.Též užívám i jeho výrobky Fyrosan-zaměřené převážně na zažívací potíže a imunitu a doplnění vápníku.Pana Jukla jsem několikrát navštívila v jeho ordinaci v Praze,kde mi pití těchto čajů doporučil - ovšem nikdy mi neřekl,že bych měla mezi jejich pitím dělat "přestávky".Vždy provedl "diagnostiku" a doporučil čaje a Fyrosan - ovšem, jak bych měla event.doplnit či změnit stravu - nic neříkal.Já se i přesto vše snažím už leta ve stravě omezovat masné výrobky, uzeniny a ted už rok MUSÍM omezovat i mléčné výrobky,nebot mi při vyšetření na gastru-zažívací potíže- provedl lékař laboratorní vyšetření na alergii,kde zjistili,že mám hraniční alergii na mléčné výrobky a proto mi lékař doporučil tyto-pokud možno-co nejvíce omezit.Jejich požívání mi prý ovlivnuje "střevní klky" ve kterých mívám zánět - dle sono vyšetření.Karle,ve své odpovědi jste se zmínil o mých bolestech hlavy.Na tyto trpím od svých 21 let - tudíž opravdu dosti a dosti dlouho.Zatím mi žádný lékař neprovedl nějaké podrobnější vyšetření - co by mohlo odhalit příčinu těchto mých častých bolestí hlavy a tak mi nezbývá než na bolesti užívat analgetika.Dříve jsem brala Algenu,alnagon a už několik let beru již zmíněný Saridon.Já vím,že všechny tyto analgetika mají dosti vedlejší účinky,převážně na ledviny,že mi zatěžují i játra - ale co mám dělat,když hlava strašně bolí a nic jiného nepomůže.Jsem si vědoma i toho,že v důsledku užívání těchto prášků došlo také i k poškození žaludeční sliznice,na které se vytvořil chronický a dosti silný zánět.Lékař mi na tyto žaludeční potíže doporučil opět tablety,které jsem užívala jen krátce a protože moc nezabíraly,tak jsem je přestala užívat a snažím se "zklidnit" žaludek pomocí čajů apod.Někdy se to podaří,někdy ne.Doma mám spoustu knih,zaměřených a alternativní způsoby léčení,knihy i týkající se reflexní terapie- o které jste se rovněž zminoval- ale je opravdu třeba,aby člověk věděl PŘESNĚ,jak má na příslušné body při RT mačkat a hlavně přesně "kam",aby si nesprávným způsobem ještě více neuškodil.Pořebovala bych někoho,kdo by mi pomohl "komplexně" řešit celý můj "rozhozený organizmus"-protože všechny orgány jsou propojené a bylo by dobře asi někde začít a pak postupně postupovat dál,až by se "dal organizmus opět dopořádku"/když ne úplně,tak aspon zvětší části/.Já si kolikrát říkám,zda postupuji správně - když piji tolik čajů -zda bych neměla i při jejich pití postupovat jinak - ale kdo mi v tomto poradí?Karle,opravdu si moc vážím Vašich rad a proto se na Vás obracím s dotazem - co byste mi v mém případě doporučil.Snad mi prominete otázku přímo na Vás - vy se zabýváte léčitelstvím?Zdravím Vás a přeji hezký a prosluněný den. :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 13:41 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Zdravím a přeji hezké odpledne všem "sluníčkům".Děkuji "mikat" za zaslanou odpověd.Pro KARLA sděluji: moc Vám děkuji za Váš pohled na můj zdr.problém i Vaše doporučení.Velice si toho vážím a obdivuji Vás,nebot jste "první",kdo mi tak podrobně popsal - na co bych se měla zaměřit a také případně i omezit.Např.bylinné čaje- piji jich opravdu dosti - jak jsem již dříve zminovala - ledvinový čaj /receptura p.Janči/ tento piji dobře již rok a to bez "přestávky".Také piji čaj na žlučník-slinivku,na šítnou žlázu,na nespavost -občas čaj na žaludek a zácpu.Tyto čaje jsou od léčitele pana Jukla,který je míchá dle receptur p.Janči.Též užívám i jeho výrobky Fyrosan-zaměřené převážně na zažívací potíže a imunitu a doplnění vápníku.Pana Jukla jsem několikrát navštívila v jeho ordinaci v Praze,kde mi pití těchto čajů doporučil - ovšem nikdy mi neřekl,že bych měla mezi jejich pitím dělat "přestávky".Vždy provedl "diagnostiku" a doporučil čaje a Fyrosan - ovšem, jak bych měla event.doplnit či změnit stravu - nic neříkal.Já se i přesto vše snažím už leta ve stravě omezovat masné výrobky, uzeniny a ted už rok MUSÍM omezovat i mléčné výrobky,nebot mi při vyšetření na gastru-zažívací potíže- provedl lékař laboratorní vyšetření na alergii,kde zjistili,že mám hraniční alergii na mléčné výrobky a proto mi lékař doporučil tyto-pokud možno-co nejvíce omezit.Jejich požívání mi prý ovlivnuje "střevní klky" ve kterých mívám zánět - dle sono vyšetření.Karle,ve své odpovědi jste se zmínil o mých bolestech hlavy.Na tyto trpím od svých 21 let - tudíž opravdu dosti a dosti dlouho.Zatím mi žádný lékař neprovedl nějaké podrobnější vyšetření - co by mohlo odhalit příčinu těchto mých častých bolestí hlavy a tak mi nezbývá než na bolesti užívat analgetika.Dříve jsem brala Algenu,alnagon a už několik let beru již zmíněný Saridon.Já vím,že všechny tyto analgetika mají dosti vedlejší účinky,převážně na ledviny,že mi zatěžují i játra - ale co mám dělat,když hlava strašně bolí a nic jiného nepomůže.Jsem si vědoma i toho,že v důsledku užívání těchto prášků došlo také i k poškození žaludeční sliznice,na které se vytvořil chronický a dosti silný zánět.Lékař mi na tyto žaludeční potíže doporučil opět tablety,které jsem užívala jen krátce a protože moc nezabíraly,tak jsem je přestala užívat a snažím se "zklidnit" žaludek pomocí čajů apod.Někdy se to podaří,někdy ne.Doma mám spoustu knih,zaměřených a alternativní způsoby léčení,knihy i týkající se reflexní terapie- o které jste se rovněž zminoval- ale je opravdu třeba,aby člověk věděl PŘESNĚ,jak má na příslušné body při RT mačkat a hlavně přesně "kam",aby si nesprávným způsobem ještě více neuškodil.Pořebovala bych někoho,kdo by mi pomohl "komplexně" řešit celý můj "rozhozený organizmus"-protože všechny orgány jsou propojené a bylo by dobře asi někde začít a pak postupně postupovat dál,až by se "dal organizmus opět dopořádku"/když ne úplně,tak aspon zvětší části/.Já si kolikrát říkám,zda postupuji správně - když piji tolik čajů -zda bych neměla i při jejich pití postupovat jinak - ale kdo mi v tomto poradí?Karle,opravdu si moc vážím Vašich rad a proto se na Vás obracím s dotazem - co byste mi v mém případě doporučil.Snad mi prominete otázku přímo na Vás - vy se zabýváte léčitelstvím?Zdravím Vás a přeji hezký a prosluněný den. :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Karel píše:
mikat píše:
Majolenka, pri osteoporóze treba obmedziť mliečne výrobky! Mama pravidelne dostáva Vigantol, ale určite je lepšou alternatívou rybací olej, či už vo forme toboliek alebo priamo konzumácia rybky - najmä ten tuk pod kožou :wink

Omezit mléčné výrobky? Podivný nápad ... Nemusíš souhlasit s lékaři, že jsou nejlepším zdrojem vápníku a jíst jich proto kvanta, ale nač je ještě omezovat? Aby ta osteoporóza stála opravdu za to :wink: ?




....Co to má společného s řídnutím kostí?
Hlavní problém spočívá ve skutečnosti, že typická západní strava je vysoce kyselinotvorná = narušuje přirozené mírně alkalické tělesné pH. Ve snaze udržet tento rovnovážný stav tělo začne odebírat složky působící alkalicky i z kostní tkáně - včetně vápníku!! Výsledkem pak je, že tělo pro udržení správného pH může ve skutečnosti spotřebovat více vápníku, než je v kyselinotvorných potravinách dodáváno zvenčí. Výše uvedený fakt se bohužel týká i mléka. Většina lidí pokládá mléko a další mléčné výrobky za primární zdroje vápníku. Jenže i mléko patří do skupiny potravin kyselinotvorných - a tím i bránících zužitkování přijímaného vápníku. Řešením pro zabránění vzniku nerovnováhy pH a z něj vyplývající zvýšené ztráty vápníku je přejít na stravování, které působí alkalicky – je tedy potřeba se vyhýbat nadměrné konzumaci kyselinotvorné stravy. Na internetu naleznete dostatek informací, která vám pomohou k rozlišování zásado/kyselinotvorných potravin.


Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/osteopor ... z22Cm5pX28

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 16:27 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Omlouvám se za to,že nedopatřením se objevil můj "příspěvek" pro Karla "3x".Děkuji za pochopení.M. :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 17:18 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Dobrý den.
Děkuju, jsem rád, jsou-li mé rady k něčemu. :sunny: Léčitelství se věnuju už řadu let, zatím ne profesionálně. Řekl bych zastavte se u mě, probereme to, ale nemám vás zatím kam pozvat :-).
Takže co zvládneme na dálku:
předně nebojte se analgetik, pokud je potřebujete. Zda a jak moc je potřebujete, víte jen vy sama nejlépe. Jen je zkuste střídat, dejte si poradit abyste střídala opravdu léky s jiným složením nebo i jiným typem účinku, raději od lékaře nebo lékárníka. Tím se sníží zátěž pro tělo a vyhnete se i návyku a poklesu účinků. Třeba alnagon je dost jiný účinky i složením než saridon, takže pro občasné vystřídání se hodí dobře, paralen je "slabší náhrada" saridonu, tedy méně účinný ale zároveň kdyby někdy stačil tak méně zatěžuje tělo ...
Dále, čaje má málokdy smysl pít dlouhodobě a více různých dohromady. Naštěstí se většinou nic moc nezkazí, jen bývají ty byliny pak míň účinné, než kdyby se jich pilo méně a s pauzami. Určitě si tedy pauzu v čajích dejte, vyberte si nějaký co jste poslední dobou nepila, anebo nějaký určený na něco, co pociťujete teď právě jako nejdůležitějí a ostatní na čas nechte být.
Jistě se najde i čaj zahrnující svým účinkem většinu vašich potíží. Například se mi nabízí směs pampelišky, řepíku, svízele, jitrocele a tužebníku jilmového. Pokud jména těchto bylin nejsou součástí směsí, které jste doteď pila, můžete zkusit denně 2 šálky po dobu 2-4 týdny.
Případně prostě dát tělu týden či dva pauzu :sunny: . A určitě nepijte nic s obsahem zlatobýlu aspoň měsíc, pokud vám to nějaký léčitel výslovně neschválí, to je nejsilnější bylina z Jančovy směsi a ta si pauzu určitě zaslouží, aby opět naplno tělu pomáhala.
Nejčastěji se doporučuje pít bylinný čaj vždy 4-6 týdnů a pak aspoň 1-2 týdny pauzu. Nevadí si během takovéto pitné kůry dát sem tam dle potřeby navíc šálek něčeho jiného, ale většinou není užitečné pít současně několik různých směsí trvaleji.
Zas ale jsou výjimky, konkrétně něco pro zklidnění žaludku můžete pít před jídlem souběžně s léčbou ledvin docela klidně, anebo přidat čaj na usnutí před spaním ...
Preparáty fyrosan by měly být fajn, jen opět jde u vás o rovnováhu účinku. Pokud berete něco s vápníkem, nezvyšujte si dávky a ujistěte se, že neberete jen samotný hořčík bez vápníku.
Vynechat uzeniny je určitě dobrý nápad, ale nevidím zvláštní důvod pro vynechání masa jako takového. Když omezíte nejkontaminovanější typy masa (vniřnosti, polská kuřata, maso bez udání původu nebo s původem "EU" či hůře "baleno v EU" - tj prodejce možná záměrně tají původ masa :sick: ), tak by pozvolné mírné znovuzařazení tmavého masa mohlo ve vašem konkrétním případě pomoci k rovnováze. Tím spíš pokud máte problém s mléčnými výrobky. (Vaše "hraniční alergie" by se neměla týkat kozího a ovčího mléka, ověřte si to.) Nevidím jako důležité když maso nadále vynecháte, jen prostě nevidím z toho pro vás užitek. A dostatek mořských ryb.
Lépe na dálku neporadím. Můžete využít další možnosti tohoto fóra - rubrika léčitelky Harily. Harila je opravdu dobrá a narozdíl ode mě dělá výborné diagnózy i na dálku. Můžete se i zkusit výslovně ptát, zda krom konkrétních doporučení uvidí i původ vašich potíží, případně nač se přednostně zaměřit.
Někdy bývá dobré zaměřit se i na možný psychický původ potíží. Nic takového u vás nevidím, ale kdybyste se chtěla ujistit zda třeba za tou dávnou bolestí hlavy není nějaký nedořešený problém či bolest duše, opět, můžete se ptát zde na fóru. Například karty kartáře Mariana by mohly dát praktickou dobrou odpověď, zda máte hledat pomoc i pro duši, nebo je to u vás nedůležité.
A, úplně triviální věc - lékaři se těm bolestem hlavy nějak věnovali? Kontroloval někdo stav (krční) páteře například? Nějaká další vyšetření byla? I doktoři v tomhle směru můžou víc, než jen psát analgetika.

s pozdravem
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 17:29 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
EL+ píše:
Karel píše:
mikat píše:
Majolenka, pri osteoporóze treba obmedziť mliečne výrobky! Mama pravidelne dostáva Vigantol, ale určite je lepšou alternatívou rybací olej, či už vo forme toboliek alebo priamo konzumácia rybky - najmä ten tuk pod kožou :wink

Omezit mléčné výrobky? Podivný nápad ... Nemusíš souhlasit s lékaři, že jsou nejlepším zdrojem vápníku a jíst jich proto kvanta, ale nač je ještě omezovat? Aby ta osteoporóza stála opravdu za to :wink: ?




....Co to má společného s řídnutím kostí?
Hlavní problém spočívá ve skutečnosti, že typická západní strava je vysoce kyselinotvorná = narušuje přirozené mírně alkalické tělesné pH. Ve snaze udržet tento rovnovážný stav tělo začne odebírat složky působící alkalicky i z kostní tkáně - včetně vápníku!! Výsledkem pak je, že tělo pro udržení správného pH může ve skutečnosti spotřebovat více vápníku, než je v kyselinotvorných potravinách dodáváno zvenčí. Výše uvedený fakt se bohužel týká i mléka. Většina lidí pokládá mléko a další mléčné výrobky za primární zdroje vápníku. Jenže i mléko patří do skupiny potravin kyselinotvorných - a tím i bránících zužitkování přijímaného vápníku. Řešením pro zabránění vzniku nerovnováhy pH a z něj vyplývající zvýšené ztráty vápníku je přejít na stravování, které působí alkalicky – je tedy potřeba se vyhýbat nadměrné konzumaci kyselinotvorné stravy. Na internetu naleznete dostatek informací, která vám pomohou k rozlišování zásado/kyselinotvorných potravin.


Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/osteopor ... z22Cm5pX28

Ano, takhle by to dávalo smysl. Pokud doporučíš zkusit se orientovat na zásadotvornou stravu, je jasné o čem mluvíš.
Samo o sobě se mi ale doporučení omezit mléčné výrobky zdálo spíš matoucí, bez kontextu. Ocenil bych komentík od mikat, jak to přesně myslela.
A ještě jiná otázka je, zda "zásadotvorná strava" je užitečné doporučení právě pro tento případ. Zdá se, že na ni víceméně Majolenka stejně zhruba přešla a výsledek to nemá (mléko vynechala, uzeniny už dávno, i červené maso, nejsem si jistý, ale nejsou to ty hlavní zdroje vnitřního překyselení?).

Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: úte, 31 črc 2012, 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 16 dub 2009, 19:10
Příspěvky: 116
Bydliště: Brno
milá majolenko :sunny:
myslím, že Vám chybí hlavně sluníčko ve Vaší dušičce... radost ze života. Hledejte uvnitř sebe :sunny: :love4:

_________________
:sunny: stížnosti vyřizují v kanceláři s nápisem "BOŽÍ VŮLE" :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: stř, 01 srp 2012, 9:34 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Dobrý den- zdravím opět všechny "sluníčka" a přeji všem krásný sluníčkov :sun: den.Děkuji za odpověd "sluníííčku" a posílám pozdrav :hi: A nyní tyto řádky pro KARLA: Karle,moc a moc Vám děkuji za Vaši obsáhlou odpověd a Vaše rady a doporučení a opravdu si vážím toho,že mým zdr.problémům věnujete svoji pozornost.Ještě jednou velké díky :bend: To podstatné jsme tedy "trochu" probrali a k Vaší poslední otázce - týkající se krční páteře - bych Vám chtěla sdělit,že krční páteř nemám zcela v pořádku.Celý život jsem měla sedavé zaměstnání - v kanceláři u psacího stroje-a tak krční páteř dostala "pěkně zabrat".Pro časté bolesti hlavy jsem měla 2x provedenou magnet.rozonanci,naposledy v r.2008-kdy byla zjištěna drobna cystička pod inzulou vpravo/od první MR se nemění/,zúžení kanálu ve středním úseku C páteře,bez známek myelopatie.Dg:onemocnění krční meziobratlové ploténky s radikulopatií.Tak byl popsán nález na mag.rezonanci neurochirugem a jeho doporučení bylo,abych si páteř "šetřila".Při první MG v r.2003 byl vedlejší nález:/opsáno z lék.zprávy/ V sagit.T2 FSE sekvencích je zachycen C úsek páteře s vyrovnanou lordozou a etážovitými erniemi chondrotických plotének v rozsahu C4-5 až C6-7.Toto jsem Vám napsala pro informaci o stavu mé krční páteře.Krční páteř mne pobolívá někdy více někdy méně - většinou po nějakém "zatížení",třeba i pouhý nákup nesený v rukou.Pořídila jsem si tašku na kolečkách,abych ulevila celkově páteři.Od podzimu chodívám 1x za 14 na masáž zad,které mi dělají dobře.Plavat nechodím,protože - bohužel - neumím.Také trochu doma cvičím,ale s tím prý musím opatrně,abych si tu krční páteř nějak "nezablokovala"-tak se vyjádřil neurochirurg.Karle,prominte mi,že jsem se takto rozepsala,ale chtěla jsem Vám popsat "tu mojí krční páteř".Někdy si sama říkám,jestli stav mé krční páteře není důvodem těch mých častých bolestí hlavy.Karle,ještě jednou Vám moc a moc děkuji za Vaši laskavost,vstřícnost a pochopení a samozřejmě také za Vaše rady a doporučení.Přeji Vám vše dobré a hlavně sluníčko ve Vaší duši. :sunny: M.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz