Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 13:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
No jasně.. :lol: to je velmi kvalitní olej....jak zevnitř tak zvenčí ..stejně tak kokosový.. :wink: Četla jsem někde, že to, co patláme na tělo zvenčí, by mělo být i poživatelné :shock: , což se o běžné kosmetice asi říci nedá...přes kůži vstřebáváme do krve všechny škodlivé chemikálie v kosmet. přípravcích :confused:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 19:07 
aha, no ja kozmetiku skoro vôbec nepoužívam len ten olej mi prišiel vtipný, ale vlastne prečo nie... keď sa masičko namaže olivovým olejom a opraží na panvici, to je vlastne to isté ako keď sa namažem ja tým istým olejom a opaľujem sa na slnku. a opálim sa dozlatova ako to mäsko :grin: .


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
:green: ..a ještě kůži krásně vyživíš a zvláčníš..olivový olej obsahuje spoustu prospěšných látek :smile:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 19:27 
...a zajtra má byť pekne teplo...pôjdem urobiť ku jazeru experiment s olivovým olejom :thumbleft:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: pát, 27 črc 2012, 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
:green: ...a sluníčko s rozumem :wink:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: sob, 28 črc 2012, 10:02 
:thumbleft: ... ja sa rada opaľujem :grin:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: sob, 28 črc 2012, 10:31 
Offline

Registrován: stř, 23 bře 2011, 10:47
Příspěvky: 9
Zdravím všechny "sluníčka" a těm,kteří mi poslali radu či doporučení-moc děkuji.Ještě pro KARLA-moc Vám děkuji za Vaši odpověd.K mým zdr.potížím,které jsem již uvedla,dodávám pro upřesnění,že potíže s ledviny trochu mám-občas pobolívají a dle léčitele je mám dosti oslabené, prý i játra.Hodně let mne trápí dosti časté bolesti hlavy,lékaři nezjistili příčinu,a tak často užívám léky na bolest hlavy/poslední roky Saridon/.To se pak odrazilo zřejmě i v mých ledvinách a játrech.Snažím se proto denně pít ledvinový čaj /recept od p.Janči/ a na játra užívám tinkturu z ostropestřce.Celkově se stravuji dietně,nejím žádné uzeniny,z masa občas kuřecí a ryby,nyní jsem omezila i sladkosti.Organizmus je propojený a tak zhoršení určitého orgánu se samozřejmě projeví v orgánech jiných.Když mi byla zjištěna hyperfunkce štít.žlázy,zkusila jsem nejdříve užívat karbinec a svízel,ale toto na mé hodně snížené hormony štít.žlázy "nestačilo",takže jsem musela "nasadit" léky od lékaře.Njehorší ale je,že po určité době užívání leku Thyrozol - se stav hormonů ŠŽ zlepší,lékař sníží lék na polovinu ale po určité době se stav hyperfunkce pomalu přesouvá do hypofunkce/snížená činost štít.žlázy/.Tak zase lékař dávku léku zvýší na 1 tab. a stav se "opakuje".Stále mi hrozí operací štít.žlázy,kterou zatím podstupovat nechci.Uvidím,jak vše bude dále pokračovat.Myslím si,že špatná činnost ŠŽ mi rozhodila tak trochu celý organizmus.Ještě jednou Vám moc děkuji,že se mi snažíte pomoci radou- a přeji Vám hezký a pohodový víkend. :smile:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: sob, 28 črc 2012, 15:57 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
majolenka píše:
Zdravím všechny "sluníčka" a těm,kteří mi poslali radu či doporučení-moc děkuji.Ještě pro KARLA-moc Vám děkuji za Vaši odpověd.K mým zdr.potížím,které jsem již uvedla,dodávám pro upřesnění,že potíže s ledviny trochu mám-občas pobolívají a dle léčitele je mám dosti oslabené, prý i játra.Hodně let mne trápí dosti časté bolesti hlavy,lékaři nezjistili příčinu,a tak často užívám léky na bolest hlavy/poslední roky Saridon/.To se pak odrazilo zřejmě i v mých ledvinách a játrech.Snažím se proto denně pít ledvinový čaj /recept od p.Janči/ a na játra užívám tinkturu z ostropestřce.Celkově se stravuji dietně,nejím žádné uzeniny,z masa občas kuřecí a ryby,nyní jsem omezila i sladkosti.Organizmus je propojený a tak zhoršení určitého orgánu se samozřejmě projeví v orgánech jiných.Když mi byla zjištěna hyperfunkce štít.žlázy,zkusila jsem nejdříve užívat karbinec a svízel,ale toto na mé hodně snížené hormony štít.žlázy "nestačilo",takže jsem musela "nasadit" léky od lékaře.Njehorší ale je,že po určité době užívání leku Thyrozol - se stav hormonů ŠŽ zlepší,lékař sníží lék na polovinu ale po určité době se stav hyperfunkce pomalu přesouvá do hypofunkce/snížená činost štít.žlázy/.Tak zase lékař dávku léku zvýší na 1 tab. a stav se "opakuje".Stále mi hrozí operací štít.žlázy,kterou zatím podstupovat nechci.Uvidím,jak vše bude dále pokračovat.Myslím si,že špatná činnost ŠŽ mi rozhodila tak trochu celý organizmus.Ještě jednou Vám moc děkuji,že se mi snažíte pomoci radou- a přeji Vám hezký a pohodový víkend. :smile:

Hm, opravdu byste potřebovala komplexní přístup, někoho kdo by s vámi dokázal poskládat všechny detaily vašich potíží a vzít péči za správný konec. Opravdu přesně poradit neumím, ani si nemyslím, že bych to dokázal podstatně lépe při osobním setkání.
Přesto ještě pár věcí:
Jančův čaj i ostropestřec jsou vynikající volba. Určitě víte, že každá i bylinková léčba nemá být nepřetržitá, že by se měly i byliny užívat zpravidla 4-6 týdnů s následnou pauzou aspoň 2 týdny nebo raději déle. Zkuste ty výtečné byliny něčím prostřídat. Třeba čaj z pampelišky, svízele a kopřivy, se špetkou fenyklu a heřmánku ocení játra, ledviny i zbytek člověka a zejména pampeliška by pro vás mohla být velmi vhodná. Ostropestřec by vůbec měl stačit brát asi 3x do roka, maximálně 4x, častěji se mi to jeví zbytečné.
Omezení masa ve stravě by snad mohlo mít podíl na nedostatku D vitamínu, jezte těch ryb tedy dostatek a zvažte zda vynechání červeného masa je opravdu u vás vhodné.
Pomoc pro vás může být i v reflexní terapii, která může přímo působit například na štítnou žlázu a dle potřeby povzbudit nebo zklidňovat. Můžete se to naučit i sama podle zdrojů dostupných na internetu, ale nespěchejte, bez pečlivého a citlivého postoje není obtížné něco pokazit.
Reflexní terapie by mohla ovlivnit i bolesti hlavy o kterých píšete.
Saridon je relativně silný lék, pokud ho potřebujete, jsou asi vaše bolesti opravdu nepříjemné. Zároveň ale se skutečně příliš nehodí pro pravidelné užívání. Pokud ho opravdu berete často, řekněme častěji než 5x měsíčně, měla byste se pokusit ho aspoň občas nahradit jiným lékem s jiným složením.
A, bolesti hlavy byly to první co vás dovedlo k lékaři? Pak tedy pátrejte dál po jejich příčině, to by mohl být ten hledaný konec.
:sunny:
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: ned, 29 črc 2012, 21:43 
Offline

Registrován: čtv, 05 kvě 2011, 18:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Žilina
Majolenka, pri osteoporóze treba obmedziť mliečne výrobky! Mama pravidelne dostáva Vigantol, ale určite je lepšou alternatívou rybací olej, či už vo forme toboliek alebo priamo konzumácia rybky - najmä ten tuk pod kožou :wink


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velký deficit vitaminu D
PříspěvekNapsal: ned, 29 črc 2012, 22:48 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
mikat píše:
Majolenka, pri osteoporóze treba obmedziť mliečne výrobky! Mama pravidelne dostáva Vigantol, ale určite je lepšou alternatívou rybací olej, či už vo forme toboliek alebo priamo konzumácia rybky - najmä ten tuk pod kožou :wink

Omezit mléčné výrobky? Podivný nápad ... Nemusíš souhlasit s lékaři, že jsou nejlepším zdrojem vápníku a jíst jich proto kvanta, ale nač je ještě omezovat? Aby ta osteoporóza stála opravdu za to :wink: ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz