Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 20:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: pon, 14 pro 2009, 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 29 led 2009, 10:35
Příspěvky: 22
Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....

Bylo toho napsáno už hodně a možná už některé metody používáte. Přesto bych chtěla přispět svojí troškou do mlýna, protože to jsou jednoduché metody, co zvládne opravdu každý, protože každý umí dýchat, nadechovat a vydechovat.

Důležité je, abyste si uvědomili, co se ve vás děje a proč to tak je ??
Co to způsobuje a potom odstranili příčinu toho smutku, deprese nebo strachu. Ta příčina je vždycky ve vás.
Posaďte se a zeptejte se sami sebe, proč jsem tak alergický na toho člověka, co to způsobuje ??
Proč se toho bojím ?? Vždyť je to nesmysl !! Je to jenom v moji mysli a jinak to neexistuje !!

Pokud vám to pomůžte můžete si říkat, zbavuji se potřeby strachu, říkat si to sám pro sebe nebo si to napsat na papír a spálit ho a spláchnout do záchodu nebo do umyvadla, atd. atd. Je hodně způsobů, jak se toho zbavit, co nechceme a z čeho máme strach. Někdy je to opravdu jenom v naší mysli a v našem vědomí. Proto říkal Ježíš dle tvé víry se ti staň a to co máme potom ve vědomí se opravdu po delším čase uskuteční. Podvědomí je hodně silné a není dobré si s ním zahrávat. Proto dávejte pozor na svá slova, na to co říkáte !! Podvědomí nemá smysl pro humor !!

Nebudu se tady nijak zvlášť hodně rozepisovat, chtěla bych jenom svojí troškou přispět do mlýna a tím některým z vás pomoci, protože jsem se nacházela ve stejné situaci nebo alespoň v podobné situaci jako jste se nacházeli i vy nebo možná ještě nacházíte.

Takže přejděme k věci, pokud cítíte nějaký negativní pocit nebo negativní emoci, tak to začněte vydechovat.

Vydechujte lehce, ne násilně, z celé duše smutek, depresi, strach, nemoc, závislost, zlost, závist, žárlivost, zášť, chamtivost, lakotu, pocity viny a ještě nevím co všechno, teď si na všechno nevzpomenu.

Takže začneme např. s depresí nebo se smutkem. Budeme nadechovat opak toho, takže budeme nadechovat radost a vydechovat smutek. Zkusíme nadechovat jenom radost, třeba i desetkrát za sebou. Když se nadechujeme tak u toho hned myslíme na radost a vtahujeme radost nádechem do sebe a to konkrétně nadechujeme nosem, vtahujeme do sebe přes mozek, dolů do krku, do srdeční čakry a necháme tu radost zakotvit v solaru plexu. Takhle to uděláme tolikrát, kolikkrát potřebujeme, třeba i 15x nebo 20x dle potřeby. To samé můžeme udělat i s blažeností, můžeme nadechovat blaženost.

Pokud má někdo strach, tak bude nadechovat Světlo, nebo Bílé Světlo anebo Boží Světlo. Nadechujte ho do sebe tak dlouho, tak jak jsem popisovala zezhora, dokud ho neucítíte v solaru plexu a dokud se z vás neodlepí nějaké mršky, které se tím smutkem nebo strachem živí. Můžete takhle nadechovat i Boží Ochranu anebo Ježíše Krista, je to úplně úžasné, protože u Ježíše máte potom Kristovo vědomí a začnou se opravdu dít zázraky. Začnete se prosvětlovat a je vám na duši lépe.

Je to opravdu proti strachu, napadají vás potom najednou i jiné myšlenky plné Světla. To Světlo se vám dostane úplně všude. Musíte si představit, jak jste naplněni Světlem a že Světlo je všude kolem vás, že září přes vaší osobu až je z toho bílá světelná koule tak na šířku 3-6 metrů od vaší bytosti. Pokud si tohle dokážete představit, tak se jednou provždycky zbavíte strachu, protože přes to Bílé Světlo se k vám nedostane nic, pokud znovu nepodlehnete strachu. Můžete si říkat i tohle: "Já Jsem to Bílé Světlo, které prozáří každou temnotu mojí mysli !! " Opakujte tolikrát, kolikrát budete potřebovat.


To samé je i s nemocí. Budete vydechovat nemoc a nadechovat zdraví. Budete si představovat, že jste zdraví, jak jste ještě nikdy nebyli, že jste zdraví od konečků prstů na rukách až po konečky prstů na nohách. Budete si představovat jak jste zdraví, jak máte zdravá a čistá játra, zdravé ledviny, zdravé močové ústrojí, že vám fungují všechny žlázy tak jak mají. Budete si představovat, jak jste pod vodopádem s čistou vodou a jak z vás tu nemoc odplavuje někam pryč (magie vody), prostě přenecháte to vodě, můžete si představit i plamen ohně a jak stojíte uprostřed plamene ohně a jak z vás tu nemoc spaluje a že spálí veškeré vaše nemoci, že tam není už nic.

Ale lepší je to s tím nádechem a výdechem, to by měl umět každý. Takže vydechujete nemoc a nadechujete zdraví. Nadechujete zdraví do každé částečky vašeho těla, do každé částečky vaší mysli, do každé částečky srdce, do každé částečky jater, do každé částečky ledvin, atd. atd. Prostě nadechujete zdraví do celého těla a znovu a znovu a znovu, dokud nepocítíte, že už to pro vás na dnešek stačí a tak se uzdravíte. Opravdu se potom budete cítit zdravější, začnete jinak myslet, víc s nadějí, budete cvičit, budete se chtít scházet se svými dávnými přáteli, budete mít radost ze života a začnete třeba něco plést nebo vyšívat nebo třeba malovat na sklo.....:o)) Budete mít novou energii a určitě se vám povede lépe. Vyzkoušela jsem to sama na sobě a vím o čem mluvím.

Vyberte si něco, co budete trénovat celý týden, např.zdraví a pak to můžete zkusit po dobu deseti dní a pak po dobu jednoho měsíce a uvidíte, co se bude dít......:o)) Musíte mít trpělivost a nechtějte mít výsledky hned první den, zkuste to tři dny po sobě a uvidíte sami. Někdo potřebuje měsíc na to, aby se uzdravil někdo potřebuje tři měsíce a někdo půl roku. Nespěchejte, času máte dost, dělejte to hlavně poctivě a trpělivě, to je to nejdůležitější "poctivost a trpělivost."

A budou se dít zázraky za zázrakem......:o))

To samé je i s penězi. Budete vydechovat chudobu a nadechovat bohatství nebo úspěch anebo hojnost, podle toho, co je vám bližší. Ale vyberte si vždycky jenom jedno nebo dvě témata. Když je budete mít hotové a budete mít výsledky, jděte na další.

Můžete takhle nadechovat i klid a mír, osvícení, koncentraci (soustředění), sebeovládání nebo naději, pokud nemáte nějaký cíl a nevidíte ho před sebou. Můžete nadechovat opravdu všechno, co chcete. Můžete nadechovat i usmíření nebo odpuštění anebo lásku a vydechovat zášť a vinu a zlepšit tak i svoje vztahy.

Neexistuje nic, co byste nemohli dělat......:o))
Můžete dělat všechno, co chcete.
Nikdo vám neklade žádné překážky jenom vy sami......:o))


Doufám, že moje troška do mlýna zase k něčemu přispěla a že bude víc zdravějších a bohatších bytostí, milujících a milovaných, naplněných láskou, krásou, silou a porozuměním, aby se nám všem vedlo dobře na naší duchovní cestě k té nejvyšší Lásce a Světlu, k Bohu nebo chcete-li k Universu, k Vesmíru, k Alláhu, k Buddhovi, k Nirváně.......:o))

S láskou majka........♥♥♥

zdroj: http://duchovnizakony.webgarden.cz

Poznamka BoFi-Petra:

Velice úžasně... zároveň jsem vzpomněla na dovoleně v Krétě. Podobná technika výdech a nádech dělám, funguje mi perfektní.
V třetí noc mi objevilo bolesti. Šíleně mi bolelo zuby. Nedovolila bych jít v noci k zubní doktoři v Krěté. Převalovala jsem kvůli bolesti a aplikovala jsem Alpu francovku na zuby. Snažila jsem uklidnit a usnout. Najednou mi napadlo že bych šla meditovat na balkoně. Nejprve jsem mluvila afirmace a modlitbu (při tom jsem vzpomněla na Doreen Virtue - kniha Andělská medicina). Měla jsem chuť k meditování. Zhluboka jsem dýchala čerstvou vzduchu po moři a pronikla skrz bolestivé zuby. Představila jsem při výdechu že laskavý čerstvý vzduch objímal s bolestivé energie a doprovodil jí ke Lásky a Světla. Bolestivé energie rozpustilo na Laskavé energie. Meditace trvalo hodinu. Pak bolest odešel pryč. Sledovala jsem sebe na celou dovolenu, cítím super. Děkuju sebe a Bohu :-))

_________________
:sunny: Raduj svůj Života... jak hravé Delfíny a tancující Keporkaky... s Radosti :love4:

http://www.BoFi.wz.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: úte, 15 pro 2009, 9:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 20 led 2009, 22:21
Příspěvky: 703
Bydliště: Praha
Díky, Bofi.. :thumbleft: :yahoo: :love1: :sunny:

_________________
Tady a teď...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 30 pro 2009, 21:11 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
Efekt kongruence je psychologický výraz pro ovlivňování paměťových procesů vnitřním (emočním) kontextem.

Gordon H. Bower popsal ve své práci (Gordon H. Bowel-Mood and memory) efekt, při kterém pozitivní emoce zvyšují pravděpodobnost vybavení si pozitivních vzpomínek a naopak negativní emoce zvyšují pravděpodobnost negativních. Emoce zde tedy fungují jako vnitřní kontext vštípení. Následné vybavení vzpomínky, je snadnější pokud náš momentální psychický stav, přibližně odpovídá stavu, při kterém jsme příslušnou informaci ukládali do paměti.

Znalost efektu kongruence se uplatňuje při léčbě depresí. Při ní se lidé mohou ocitnout v začarovaném kruhu, vzájemně se posilujících negativních emocí a vzpomínek. Úkolem terapeuta je v této situaci pozvednout náladu a dát možnost vybavení situací, v kterých se člověk cítil lépe.

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Naposledy upravil michal dne stř, 30 pro 2009, 22:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 30 pro 2009, 21:12 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
bofi díky, už se na to chystám....

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 30 pro 2009, 21:25 
Offline

Registrován: sob, 24 led 2009, 22:25
Příspěvky: 7
Michale, díky že jsi toto téma vytáhl znovu do popředí. Už dřív jsem ho četla, ale spíš jsem ho proletěla....a dnes jsem se začetla a usmívám se.... tak jeden úsměv i pro tebe... :smile: :smile: :sunny: :yahoo:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 30 pro 2009, 21:32 
Offline

Registrován: úte, 20 led 2009, 21:38
Příspěvky: 78
a byla by i jahůdka?

Obrázek

_________________
tak cítíme jak se vztahujeme k sobě v přítomném okamžiku,jak vnímáme,nazíráme a necháme plynout vnitřní konflikty,které se v našich dokonale-nedokonalých osobnostech zrcadlí
život není soutěž obstát,je to nauka o vztazích k sobě a druhým v každé životní situaci
jak prosím tak dostávám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 30 pro 2009, 21:33 
Offline

Registrován: sob, 24 led 2009, 22:25
Příspěvky: 7
Neumím vyhledávat a vkládat obrázky.....
Takže zavři oči....už to k tobě letí.... :thumbleft:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 06 led 2010, 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 24 úno 2009, 18:44
Příspěvky: 25
mno ja tu doplnim vypousteni rybniku...je to takove zbaveni se emoci
staci, kdyz si ty emoce predstavite jako rybnik, ktery ma stavidlo, kterym ty emoce je mozne vypustit,,,,,,rybnik je mozne videt vselijak, povetsinou se vam to libit nebude :confused2:, nemusi se jit do meditace, staci zavrit oci(nebo i s otevrenyma) a predstavit si ho, ted na tm rybniku najit druhe stavidlo, kterym priteka v podstate cokoliv laska, radost, stesti atap., otevre se prvni stavidlo, ktere vypousti vsechen ten "bordel" a tim druhym stavidlem priteka, co vam bude delat dobre...ingredience dle babicy, co se doma najde :laughing:
:wave:

_________________
... nejvetsim dukazem lasky je svoboda ...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 06 led 2010, 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 14 úno 2009, 16:54
Příspěvky: 39
Bydliště: Liberec
teo, to se mi líbí :thumbleft:

_________________
Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv :thumbleft:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na deprese, smutky a různé jiné myšlenkové pochody....
PříspěvekNapsal: stř, 06 led 2010, 11:26 
Tak ještě jedna moc příjemná meditace...dá se z ní mnohé pochopit...někteří už znají :thumb: :hi: :love3: :sunny:

Meditace "Strach"

Největším nepřítelem každé stvořené bytosti, která ve víru všedních dnů zapomněla na Světlo a Lásku ve svém srdci, je její vlastní strach.Strach je energie, která na této planetě spoutává vše, co na počátku vzešlo z Lásky.
Strach je energie, která omezuje a uzavírá bránu k prameni Věčného Poznání, Lásky, Moudrosti a Světla. A proto tě nyní prosíme, ztiš bouřlivý tok svých myšlenek a bez stínů pochybností věř, že právě v tomto okamžiku do tvého života vchází zástup láskyplných bytostí, které přicházejí, aby tvé duši pomohly osvobodit se z temných pout strachu a ukázaly ti ztracenou cestu k Domovu. Tyto bytosti se staví okolo tebe do kruhu a vzájemně se berou za ruce. Z jejich spojených duchovních srdcí září zlatě -růžová energie Boží Lásky, která naplňuje tvé srdce svou povznášející vibrací. Jsi obklopen a zahalen Láskou a Světlem všech bytostí, které kráčely stejnou cestou před tebou.

Představ si nyní svůj strach jako temnou bytost, která stojí před tebou. Uvědom si, že jsi ochráněn a prostoupen Láskou a Světlem celého Vesmíru, který právě v tomto okamžiku přihlíží tvému tvoření. Věř, že jsou s tebou všichni tví milovaní bratři a sestry z vyšších světu Míru a Harmonie, na které jsi musel před příchodem na tuto planetu zapomenout. Nyní pohlédni svému strachu přímo do očí a vzpomeň si na vše, co tvou duši spoutává a omezuje. Uvědom si, že nemůžeš přetvořit něco, čeho se obáváš a čemu se vyhýbáš. Proto se bez obav postav svému strachu a pohlédni na své tvoření, kterým jsi v minulosti ve svém srdci popřel Lásku.

Nyní si svůj strach a své obavy představ v novém Světle. Představ si je jako svého nejlepšího přítele a věnuj mu veškerou svou pozornost, svou Lásku, něhu a cit. Představ si, jak k němu přistupuješ a objímáš jej svou Láskou a Světlem. Dovol, aby tvá zář plně prostoupila každou buňku tvého strachu, který se ve Světle Boží Pravdy stal tvým přítelem - zářící bytostí plnou něhy a soucity. S naší pomocí je nyní tvůj strach přeměněn na zářivé Světlo a povznášející energii našeho Otce. Z této oslnivé záře vylétá tisíce bílých holubic, které osvobodila Láska tvého srdce.

Můžeš touto meditací začínat svůj den nebo společně s námi ukončit svou denní pouť životem. Vše záleží na tvé svobodbé volbě. Kdykoli znovu podlehneš svému strachu a obavám, představ si je jako svého nejlepšího přítele, kterého objímá Láska tvého srdce. Láska a strach nemohou existovat současně a pokud vytrváš na své započaté cestě, s postupem času zjistíš, že tě tvůj strach opouští a ve tvém srdci na věky zaplane zářivé Světlo Boží Lásky, které se nic pozemského nevyrovná. Nechej svůj strach odplynout na křídlech bílých holubic a věz, že slunné dny tvého života právě přicházejí.

S Láskou tví přátelé, kteří nad tebou v každém okamžiku bdí.

Ámen.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz