Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 17:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: stř, 01 dub 2015, 23:02 
Offline

Registrován: ned, 27 kvě 2012, 16:51
Příspěvky: 2
Slyšela jsem názor,že pokud nám andělé pomohou,rozhodně to není zadarmo. musíme prý počítat s tím,že si "službu"pak v osudu vyberou. Jaký na to máte názor? Děkuji :confused2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte, 24 úno 2009, 18:44
Příspěvky: 25
to je ale blbost, slouží zdarma a radi

_________________
... nejvetsim dukazem lasky je svoboda ...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 20:03 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
NIC NENÍ ZADARMO, JEN MY JSME SI NA TO ZVYKLI.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 21:27 
Offline

Registrován: pát, 10 črc 2009, 20:19
Příspěvky: 9
Vždycky je něco za něco... A za všechno se platí, ne třeba penězi - andělům, ale např. zdravím, nebo odejde z našeho života něco/někdo na čem nám moc záleželo... Nebo když se člověk modlí, aby andělé či Bůh někoho ochránili např. při automobilové nehodě, tak oni opravdu ochrání, ale pak příjde chvíle, kdy nám jde o život... To jsem opravu zažila na vlastní kůži a vše píši z vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Mně se to docela líbí, protože se na svět rodíme bez informací, bez vědění, a myslím si, že to, co nevíme, vědět nemáme. Nemáme se pídit po odpovědích a tak překračovat určité hranice. Jsme příliš zvědaví a chceme všechno vědět, ale má smysl nevědět všechno.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: pát, 03 dub 2015, 11:43 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
To je dobrá otázka.
Nevíme myslím vlastně nic o tom, jestli slouží rádi a zdarma.
Zato víme, že neslouží nám. Slouží Bohu, nebo chcete-li, vyššímu řádu. Nám pomůžou, nebo pro nás něco udělají nejspíš jenom tehdy a jenom tak, kdy to bude v souladu s touto jejich službou někomu jinému, než jsme my. Doslova vzato tedy nedělají nic z toho co dělají pro nás, takže zde asi nevzniká ani důvod, ani nárok na to, aby si za to, co dělají, brali něco od nás.
Podobně jako pošťák nebo policajt sice někdy dělají něco pro nás, ale my je za to neplatíme a neudělají pro nás nic a marně je budeme volat, když to nebude v souladu s tím, co jim nařizuje jejich zaměstnavatel.
Takže narozdíl od většiny jiných bytostí, by u andělů nemělo jít o to prosté něco za něco. Jejich službou Bohu nevzniká patrně závazek ani vztah nám vůči nim.
Spíš jsem si vždycky myslel, že naše prosby, pokud se andělům hodí v rámci jejich služby Bohu na ně reagovat, jsou pro ně důvodem pro přímé zásahy do našich životů. Takové zásahy, jaké by bez našich proseb zřejmě nevykonali, protože by respektovali nastavený běh událostí a naši svobodu. V rámci těchto zásahů nám ale můžou dát a velmi často dají, něco o hodně jiného, než o co jsme si mysleli, že žádáme, anebo o hodně jinými cestami, než na jaké jsme vůbec dokázali pomyslet.
V tom vidím riziko toho, něco od nich žádat, že totiž pokud vůbec něco dostaneme, může to být o hodně jiné, než jsme si mysleli a navíc můžeme ještě k tomu dostat lecos navíc. Takzvané vyšší "dobro" v jehož zájmu a službě andělé konají, je něco o hodně jiného, než jak si my lidi dobro představujeme.

Terezičko, co píšeš mě udivuje, nečekal bych to byl. Ovšem, zkušenost je zkušenost, píšeš, že jsi to zažila. Je dobře to vědět, je stále mnohem víc věcí, které neznáme, než těch které známe.
Vlastně ale i o takových zkušenostech jsem už četl, ve starších knihách. Jsem velmi vděčný, že jsem se k podobným věcem sám nedostal a nerozumím tomu, proč a jak vznikají. Vždy jsem si myslel, že Bůh i andělé jsou nad osudem (karmou), a že z toho taky plyne, že když už se rozhodnou pro nás konat, neměli by být vázáni potřebou, účtovat své skutky nepo přepočítat si nějaká má dáti-dal pro naše životy a přesunout aktiva do jiné položky, místo toho, aby prostě jen něco změnili.
Lenko, Neznámo tu pro lidi je a bude nejspíš stále :-), poznání tady na Zemi je konečné, narozdíl od reality :-), není se důvod bát, že se to zde na Zemi někdy změní :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: sob, 04 dub 2015, 8:55 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 20:05
Příspěvky: 59
Taky si dovolím po delší době se obsáhleji vyjádřit k nějakému tématu.
Podle toho, co jsem si přečetl v knížkách, a podle mých občasných zkušeností či zážitků s anděly, bych to okomentoval následovně:

Vše stvořil Bůh, a vše, co stvořil, má nějaký účel a smysl.
Tím pádem i andělé. Dle toho tedy, co vím, skutečně andělé nedělají nic zadarmo(z jednoho úhlu pohledu).
Andělé jako takoví byli stvořeni ku pomoci člověku na cestě za pochopením záměru božích.....
Odměna pro ně je, když člověk, kterého mají na starosti v jeho cestě za pochopením pravd obecných, na cestě za překonáním svého ega, na cestě za překonáním svých strachů, rozpuštěním svých bolestí a bloků, na cestě za odpuštěním sobě a ostatním, na cestě uvědomit si sebe sama takového jaký je ve své skutečné podstatě(někdo toto může zvát souhrně vyšší cíle apod.), tak odměnou pro ně, když tento dotyčný jedinec pochopí.
V případě, když se dotyčnému jedinci toto podaří ať už částečně, nebo zcela, tak se mění energetické vyzařování dotyčného(jeho aura mění barvy), a tento člověk rozšíří skupinu bytostí obdobně pohlížející na vše kolem nás, a stane se součástí skupiny zvané Jednota, místa a prostoru, kde se věci nerozlišují na černé a bílé, místa, kde všichni chápou záměr celku(záměr Boha, Nejvyšší bytosti, Universa-nazvi se dle své libosti a potřeby), místa, kde se nikdo nesnaží žít na úkor druhých, kde nikdo neomezuje, netyranizuje atd. Jeho energie(dotyčného, který pochopil část či většinu shora uvedeného) rozšíří a posílí energetické pole a vyzařování této skupiny, a to je odměnou pro všechny anděly, včetně archandělů, včetně jejich šéfa(mám ny mysli Metatrona), ergo i dalších bytostí, které mají pomoci člověku tyto věci pochopit(například správci osudu).
Nemyslím si tedy, že by anděl v odměn za to, že ti např. pomohl najít skvělé parkovací místo tam, kde obvykle nebývá(běžně s nimi o takovýchto věcěch komunikuju), že by ti za to sebral auto, dítě, nebo cokoliv jiného.
Pokud o něco přijdeš-a to přicházíme denně, tak je to vždy v souladu s tvým karmickým plánem, který jsi si jako jedinec sám navrhl před inkarnací do tohoto učebního prostoru(chceš-li školy).
Tak se píše ve starých manuskriptech(ze kterých citovaly knížky, jež jsem přečetl), a malou měrou k mému názoru přispěly mé drobné kontakty s mým andělem strážným......

Mirek

_________________
Vše je jen stav mysli.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc od andělů zadarmo?
PříspěvekNapsal: ned, 05 dub 2015, 22:33 
Offline

Registrován: ned, 27 kvě 2012, 16:51
Příspěvky: 2
Děkuji velmi všem za názory a čas. :hi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz