Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 12:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 4:43 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Dovolím si vstoupit. Karle, někdy, asi většinou, odpovídáme dle svých momentálních zkušeností a hlavně momentální nálady. např. budu- li v depresy, odpovím jak je ten svět v hajzlu...budu- li zamilovaný, odpovím, jen ho nechte ať si hraje. např. něco chápu, třeba jsem odborník, a na nějaký dotaz začnu opovídat v odborné terminologii, nikdo mimo odborníka mne nepochopí. Bud jsem na to zapomněl, mluvit normálně a nebo si to neuvědomuji. A třetí možnost. prostě se míjíme. naše chápání světa je úplně jinde. Oba dva se budou do krve hádat, že přece odpovídají na stejnou věc, jdou přímo k jádru, jenže v tom je ten vtip. Pro mne je duležité, hledisko svobodné vůle a pro někoho hledisko morálky a pravidel nade vše. Vem si fanatika. nevnímá cizí názory, jen opakuje ty svý a přesto si myslí, že má pravdu a nevymluvíš mu to. Vytrhává věci z kontextu a myslí si, že je věcný, že se drží toho nejduležitějšího...snad chápeš jak to myslím.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 4:47 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Myslím si, že v okamžiku, až přestanu vnímat své tělo, potřeby těla, moje vědomí odjede, pak tu to tělo nechám, a ono se změní v prach. Jsou výjimky, třeba budha, který neodešli, ale jen proto, že se vědomně vrátili do těla, aby mohli učit. Ale co to znamená. Prostě začali znovu vnímat emoce, city, znovu se učili jak posunout hranice dokonalosti těla ještě dále a až nastal čas jejiho těla, umřeli. Ale v klidu mysli, už dokázali vnímat, plně prožívat konec své tělesné schránky.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 5:02 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Nevím, možná to tak má být, že nevnímáme své bytí v jiných paraelních vesmírech. Proto se jen mohu domnívat, že, třeba v jiném vesmíru se neučíme prostřednictvím negativních emocí a zážitků, ale třeba jen tím, jak moc dokážeme milovat. Je tam jen láska a člověk skrze tu lásku dokazuje, jak moc dokáže třeba opustit své ego. Vrcholem je sebeobětování se pro druhého tak, že vlastně si ani neuvědomím, že se obětuji, protože jsem jen v lásce. Pro pochopení, zamilovaný člověk je ochoten zachránit svou lásku a při tom zemřít, ale usmívat se protože moje myšlenky nepatří už mě, ale lásce a vědomí, že jsem ji zachránil. V jiném je zase potřeba nasbírat potřebnou energii. narodím se jako malé energetické klubíčko a moje jediná touha je, ukrást energii, ber kde ber a až dosáhnu určité velikosti, napětí, tak přeskočím do jiného světa, stanu se energií andělskou, jiné barvy.
Myslím si, že ale ve všech paraelních vesmírech jde o to, vystoupit z vlaku. Ale nejdříve si musíš uvědomit, že v něm jedeš a pak teprve ho mužeš opustit. Pochopit, že není potřeba ještě nějaké učení, stačí se jen otevřít, nemusíš krást energii, brát kde ber, stačí se jen otevřít. Ale všude platí, že se nejdříve musíš naučit držet rovnováhu, pak krůčky a nakonec dojdeš na konec cesty, poznání.V jednom vesmíru jsme materiální, i andělé v našem vesmíru jsou z energiem a to je materiálno, v jiném třeba ani nejsme, prostě ten stav ani neznám, a v jiném zase něco jiného,jen buh dal vzniknou všemu z ničeho. Tak se tomu ničemu otevři a...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 5:33 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Omlouvám se ti karle, píšu tu své uvahy pro všechny, ale reaguji na to, co jsi ve mně evokoval ty. Aby i jiní pochopili mne, jak to vidím já. V knize andělé zavolali mé jméno (snad se nepletu) popisuje jak ve věku asi 43 let již potřetí v životě zažila klinickou smrt( nic není náhoda, proč 3x, poprvé v 12 letech, podruhé asi v 27 letech ), a tentokrát se nechtěla vrátit. Andělé ji ukazovali tam nahoře, že jsou určité zákonitosti, které by měla ctít i ona, a vrátiti se na zem.Že ještě je tu někdo, koho má co učit. Ukazovali jí to prostřednictvím názorných příkladů. A v jednom ji ukázali bezdomovce, jak ožralý leží na rohu baráku na ulici a spí. Ona s despektem na to zareagovala, no a co, ožrala, ale v tu chvíli si uvědomila, že ostatní andělé nebo duše, jak to nazveš je jedno, mu projevovali úctu. Na její dotaz odpověděli, že on obětoval celý svuj život, nic se nenaučí, aby pomohl pochopit a přijmout své spřízněné duši, svému kamarádovi, kterého tam nahoře, nebo ji, tam nahoře, miluje. A tím, že on pujde kolem něj, jednou, někdy, tak si uvědomí, že jako vynikající právním má dostatek peněz, aby pomáhal druhéjm, kteří nemají takové štěstí. Tak že, když i já mám podobné vzpomínky na tu druhou stranu, vím, že psala pravdu, že to tak funguje, že si před narozením vyberu, co chci zažít a zároveň někomu slíbím, že ho budu něco učit. Když tohle přijmeš, najednou se na mnoho věcí díváš jinak. Třeba já po tomle poznání a přijetí ho, jsem tvrdil, že jidáš měl ježíše nejvíce rád. On ho tak moc miloval, že byl ochoten nést 2000 let cejch zrádce od těch, kteří ani neveří, skutečně nevěří a nechápou o co gou. Pak jsem se dostal k jidášovu evangeliu, kde se píše, že ho ježíš přemlouval, aby přivedl vojáky do zahrady, jinak on nemuže naplnit své poslání. On nebyl budha,který učil do své smrti, svým příkladem a učením, on byl ten, kdo učil svojí smrtí. A jsem na začátku. Budu psát do diskuse někho, např, téma bude, jak naložit z hromadným vrahem, a já začnu vysvětlovat, že oni si slíbili před narozením atd atd atd...my se budeme míjet, nebo někteří se budou domýšlet, že jsem bez citu, když nedokáži cítiti tu bolest pozustalých, že nelituji ty oběti, že jsem ( promin karle) ne-člověk. Je to jen nepochopení se navzájem a nebo nezkušenost, neznalost určitého zákona paltného v této části vesmíru.
A proč tomu věřím, že to tak funguje. Možná né, ale v okamžiku, kdy jsem toto pochopil, vzpomněl jsem si na něco z toho života po srti, tak najednou začnu přitahovat dukazy abych se utvrdil v poznání. Pak třeba příšla ta zminovaná kniha ( a já si řekl, ejhle, i ona má stejný poznatek), pak přišla možnost si přečíst jidášovo evangelium... Jenže nevylučuji možnost, nejsem fanatik, ale jsem otevřený poznání, i takovému, že nakonci se dozvím, že jsem se mýlil, a že je to uplně jinak. No a co, kdybych určitou část své cesty něšel s tímto poznáním, nedostal bych se na konec, kde pochopím, že to neplatí. Mělo to svuj smyl, vše má svuj smysl, vše co buh činí, andělé činí, dobře činí, jen my to nechápem. Možná na konci pochopíme, že je lepší nám dávat co potřebujeme, než nám dávat, co chceme.Jdu spát, dobrou noc.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 8:22 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 20:05
Příspěvky: 59
Jojo Pepo, s tím Jidášem je to tak, přečíst si to evangelium pro mne znamenalo si uvědomit mnohé. Také se v něm píše, jakým způsobem byla psána Bible, jak poti sobě bojovaly různé skupiny, které nakonec vynechaly podstatné věci, jako že Ježíš byl ženatý s Máří, a měli spolu 3 děti.....

A s těmi dohodami duší před inkarnací, mám taky takové poznatky. Pak se na to člověk dívá opravdu jinak, a uvědomí si, že stále v průběhu času mění názor na věci......až se dostane k tomu, že nebude mít na věc žádný názor.

Je důležité být otevřený, připravený. Ne se zablokovat, a setrvat na jedné pravdě. Protože pak se sám bráníš poznání a pravdě, které tě opravdu osvobodí.
Ano, někdy to bolí, často ti andělé a jim podobní odpovídají na něco jiného, než se ptáš.
Ale věř mi Karle(nebo nevěř), stojí to za to.


P.S. Jidáš byl dle mnohých nejdůležitější a nejsilnější bytostí té doby, bez něj by Bible nemohla být napsána, příběh zrady a odpuštění, příběh vzkříšení by nebyl.....

Mirek

_________________
Vše je jen stav mysli.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je magie nebezpečná???
PříspěvekNapsal: čtv, 04 pro 2014, 20:04 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Mikru, šamane, nemám vaši zkušenost, nesdílím vaši zkušenost s tím, že bych cítil jakoukoli skutečnou sounáležitost s tou nadbytostí, jejíž inkarnací mají naše osobnosti tady na Zemi být a na jejíž více či méně pitomá rozhodnutí učiněná v životě před zrozením tady na Zemi porůznu doplácíme.
Prostě tu zkušenost nemám, beru ty věci jako pravděpodobné, ale není to pro mě zkušenost.
Vaše příspěvky tady jsem rád přečetl a přemýšlím o nich, ale nemám asi k tématu které nemám odžité, co víc dodat.

A, kupodivu, mám i pocit, že pro mě osobně není nějak vnitřně důležité, jak moc kdo zkomolil údaje o Ježíšovi. Představa, že byl ženatý dává dobrý smysl, jistě lepší, než to, jak ho líčí římská církev. Ale té jsem nikdy příliš v detailech nevěřil a tak zjištění, že snad lhali dokonce záměrně a hodně, mě asi nemá jak ovlivnit.
.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz