Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 22:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: čtv, 23 srp 2012, 9:34 
Offline

Registrován: čtv, 23 srp 2012, 9:32
Příspěvky: 5
Dnes v noci se mi stala zvláštní věc. Probudila jsem se asi v 1 hodinu ráno s tím, že nemůžu dýchat. To se mi ještě nikdy nestalo. Spíše podvědomě než vědomě jsem viděla nějaký velmi nejasný stín u mého hrudníku. Nemohla jsem se nadechnout. Nemohla jsem se pohnout. Byla jsem úplně ochromená. Podvědomě jsem se to „něco“ snažila odehnat, zastrašit. Povedlo se. Pak už to bylo v pohodě a zase jsem usnula. Manžel, který spal vedle mě, si ničeho nevšiml. Ani se nevzbudil, pokud vím. Ráno nic neříkal, že by se v noci něco dělo. Mám teď divný pocit, ale nejsem vyděšená. Jen mi to nejde do hlavy. Měla jsem pocit, že pokud bych byla o trochu méně silná, tak bylo po mě.
Co to bylo? Proč si to vybralo mě? Cílený útok? Nebo znamení? Co příště dělat?

Děkuji za případné vysvětlení.
Jenny


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: čtv, 23 srp 2012, 11:29 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
ahoj, jenny,

tohle jsem zažívala několik let, a bylo to tím, že jsem byla plná strachu, a takhle mě vždy překonal a dával mi pěkně zabrat.
každý to má jinak, neříkám, že to tak je, ale přidávám svou zkušenost.

tak ať se daří :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: čtv, 23 srp 2012, 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
Vidím to jako kopi, máš z něčeho příšerný strach a zhmotňuješ (přitahuješ si) bubáky stejných vibrací, protože tvůj strach ti rovněž snižuje tvé vibrace, tvou energii. Je na čase na tom svém problému, který ti nahání hrůzu, zapracovat. Necítíš se být svobodná, řekla bych, že se dokonce i dusíš úzkostí, nejsi sama sebou a necháváš sebou manipulovat svým okolím a to jenom proto, že máš strach, aby si někoho nezklamala. Ve výsledku ovšem klameš sama sebe. Toto ale víš, tak co s tím, viď? Přeji ti hodně odvahy, aby jsi dokázala změnit to, co ti nepřináší radost a spokojenost, přijala své strachy a poslala je pryč ze svého života a mohla zse lehce a svobodně dýchat. Nic není tak hrozné, jak to může vypadat,kdo nezkusí , nepozná....je čas :thumbright:
S Láskou Ivanka :hi: :love3:

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: pát, 24 srp 2012, 1:30 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Zkusím ti nabídnout trochu jiný pohled než Šechina.
Píšeš že ses probudila, žes to zvládla zahnat, a taky "mám divný pocit ale nejsem vyděšená". Tak možná to bude trošku jinak? Pokud má Ivana pravdu, tak to jistě cítíš, potom co jsi přečetla její text. Pokud ti to ale docela nesedí, tak zvaž tohle:
ne všichni "bubáci" pocházejí jen z našeho strachu a ne všichni jsou přitahováni jen našimi emocemi. Některý tyhle potvory snad mají svou existenci nezávislou na lidech, jsou to prostě obyvatelé energetické roviny, možná bližší svou podstatou zvířatům než lidem. Zážitky podobný tomu tvýmu se dají vystopovat v českých lidových vyprávěnkách, jejich náznaky dohledat až k staroslovanský mytologii. Podle nich to vypadá, že ta potvora je jakýsi energetický dravec, který chodí ujídat. Neumím říct, podle čeho si vybírá komu bude ujídat energii, ale asi nemusí napadat jen "oslabené kusy". Třeba naopak vybírá chutná sousta - tj. lidi s dostatkem nějak zajímavé energie, nebo potřebuje lidi aspoň trochu vnímavé, aby vůbec "existovali" na jeho rovině, aby je vůbec měl "do čeho" kousnout. Podle těch vyprávěnek sám nezabíjí, ale jen silně vyčerpává, oslabuje. Loví paralyzujícím strachem. Tedy ten strach co vyvolává je větší, než jeho nebezpečnost. Zvládla jsi ho vyhnat. Znám myslím ten pocit o který šlo, tak si tě hodně vážím žes ho zvládla vykopnout ze svého bytí. I proto myslím, že Ivana možná nemá pravdu a i kdyby ji měla, máš za sebou každopádně dost cenné a dobré vítězství nad strachem. :sun:
Co teda s tím:
ať už mám pravdu já, anebo Ivana, mělo by ti pomoct si kolem sebe uklidit. Pořádek a čistota v prostoru kolem jsou výborný a silný základ pro pořádek a čistotu v mysli a energiích kolem sebe. A různé potvory rozhodně pořádek a čistotu nemusí. Nemají rády ani světlo, takže klasická svíčka k posteli by byl dobrý nápad. Zcela jistě bych se pomodlil o ochranu a požádal anděla strážného ať dělá svou práci. Tohle všechno bude fungovat i kdybych pravdu neměl.
Pokud ji třeba mám, tak by bylo zejména důležité, nenechat kolem sebe nic hynoucího, rozkládajícího se, kazícího se. Povadlé kytky, přehlédnuté kazící se potraviny, nevynesený koš s odpadem, pro majitele zahrady i zvážit jestli nemá kompost moc blízko k domu, možná i vyhodit staré sušené kytky - ozdoby. Možná i vyloučit energie kvašení (domácí víno, zelí, ...).
Snad i kousek stříbra u sebe by měl smysl.
A nakonec, je něco, co se kolem tebe, nebo v tobě poslední dobou změnilo a co by možná mohlo nějak souviset s tím nepříjemným zážitkem? Nová věc doma, nová myšlenka, nový soused nebo známý, návštěva někoho, kdo u vás byl poprvé, ...
:thumbright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: pát, 24 srp 2012, 9:38 
Jenny01 píše:
Dnes v noci se mi stala zvláštní věc. Probudila jsem se asi v 1 hodinu ráno s tím, že nemůžu dýchat. To se mi ještě nikdy nestalo. Spíše podvědomě než vědomě jsem viděla nějaký velmi nejasný stín u mého hrudníku. Nemohla jsem se nadechnout. Nemohla jsem se pohnout. Byla jsem úplně ochromená. Podvědomě jsem se to „něco“ snažila odehnat, zastrašit. Povedlo se. Pak už to bylo v pohodě a zase jsem usnula. Manžel, který spal vedle mě, si ničeho nevšiml. Ani se nevzbudil, pokud vím. Ráno nic neříkal, že by se v noci něco dělo. Mám teď divný pocit, ale nejsem vyděšená. Jen mi to nejde do hlavy. Měla jsem pocit, že pokud bych byla o trochu méně silná, tak bylo po mě.
Co to bylo? Proč si to vybralo mě? Cílený útok? Nebo znamení? Co příště dělat?

Děkuji za případné vysvětlení.
Jenny



Ahoj Jenny :sunny:

souhlasím s tím co napsaly Kopi a Ivanka. Nic takového jako energetické pole bubáků neexistuje reálně, přesto si je lze krásně zhmotnit a krásně na ně věřit... pokud tomu budeme chtít věřit, tak v každém zašustnutí uvnitř prázdného domu můžeme vidět a vnímat cizí a nepřátelské energetické struktury, temné stíny, dokonce i s pocity tělesného nepohodlí... (mysl je krásně tvořivá a speciálně na strach reaguje i tělo velice rychle různými zatuhlinami, mrazením, nevolností)...- obzvlášť na rozhraní spánku a bdělosti... Jak se lze nádherně bát sám doma uprostřed temné noci, kterou neozařuje ani pouliční svítilna ani nebe plné hvězd. K tomu např. vzdálené zvuky blížící se bouřky a sílící poryvy větru, které dávají okenicím a dveřím v domě možnost rozehrát znervózňující symfonii skřípotu a tlumených nárazů ... Předtím večer zhlédnutý nervydrásající triler, po němž zůstalo v mysli pár znepokojujících otázek a nepříjemný pocit a hororová atmosféra je na světě.... a pak má člověk procitnuvší uprostřed noci problémy dojít si i na záchod.....

Tvá poslední otázka, co dělat příště? Změnou postoje už žádné příště nebude... Respektive, stane-li se to i opakovaně, jen si s nevěřícným povzdechnutím (jakože bez takových "radostí" by jsi se klidně i obešla a raději se vyspala) pomyslíš, co jsem to zas vyváděla, že mám noční můry s takovými fyzickými projevy... Otočíš se na druhý bok a spíš dál... No a pokud na nějaké temné démony chceš věřit, tak mu příště řekni: zvlášť pokud je pro Tebe čas spánku posvátný- teď spím, ted mě neotravuj, přijď jindy a dáme si čaj a sušenky a trochu popovídáme... :heart:
pa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: pát, 24 srp 2012, 21:54 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Naše babičky tomu říkali ,,Noční můra". Teda jestli se nepletu. Nazvěme to onergetickým upírem, ale on jen potřebuje žít, pro něj to je jídlo, jako pro tebe. Neublíží, akorát je člvěk slabý, oslabený. Souhlasim s Karlem, i neveřící se může pomodlit a nebo požádat anděla strážného o ochranu. Víš, jestli- že jsi vnímala stín a dokázala jsi ho odehnat a usnout, kdyby to byl strach nebo úzkost, nedokázala by jsi ho odehnat, byl by tak velký( když tě dokázal ten strach probudit), že by jsi strachy či úzkostí dlouho neusnula. Víš, tento bubák se rád vrací na stejná místa, něco ho tam přitahuje. Míš- li děti, chran je. Oni to nepoznají, mají dost energie, ale kdyby se probudili, mohlo by je to vyděsit, i když není proč se bát. Naši předkové nebyli hloupí, a věděli, že vykropení pokoje svěcenou vodou ochranuje. šaman


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: sob, 25 srp 2012, 18:48 
Pro Jenny01 od eleny6:

Zdravím Jenny,

mně se stalo před několika lety něco podobného. Ležela jsem na břiše, byla jsem vzhůru a něco mě vmáčklo do matrace, nemohla jsem se pohnout, nemohla jsem se nadechnout. Slyšela jsem jak někdo volá moje jméno a pak dva hlasy mluvící nějakou cizí řečí. Pak to přestalo. Byl to zvláštní pocit, byla jsem překvapená, lekla jsem se, co se to děje, ale neměla jsem strach, ani jsem se nesnažila bránit, jen mi v tu chvíli bylo divné, proč se nemůžu hýbat a dýchat. Už se mi to od té doby do dneška nikdy znovu nestalo.
Já slyšela hlasy, Ty jsi mohla klidně něco zahlédnout, pokud to byl podobný zážitek a ne něco jiného.

Kdysi jsem tu o tom psala a jeden člověk mi odpověděl, že se mu to stalo taky a že tímhle způsobem dostává informace od bytostí. Že se jakoby při tom sevření něco k němu dostává, nějaké informace, asi podvědomě, nebo možná záleží jak komu. U sebe tomu věřím, protože jsem se opravdu nebála, nevnímala jsem to negativně. Víš jedna věc jsou reflexy, když člověk nemůže udělat běžný pohyb, na který je zvyklý, začne přirozeně panikařit, protože ho to překvapí a on neví co se děje, ale strach je něco jiného.

Nikky psala o strachu z bytostí na základě fantazie nebo shlédnutého filmu. Tohle jistě známe všichni, jak si ten strach dokážeme i pěkně vytvářet nebo jak se v nás dokáže zahnízdit z něčeho, co jsme viděli ve filmu. Vezmu-li teoreticky, že by ses ten večer nebo nějaký předešlý večer opravdu dívala na nějaký thriller a pak něco z něj Tě v noci vzbudilo a na základě svého strachu jsi zažila ten Tebou popisovaný zážitek, pak je trochu nelogické, že jsi vůbec do rána byla schopná usnout, a že nemáš problémy se spaním i další dny a že nemáš strach i ve dne, tohle by právě bylo logické.
Mně se nedávno stalo, že skutečně část hororu se mi promítla do snu a mě to vzbudilo, v první chvíli jsem byla dezorientovaná a myslela si, že je to realita, byla jsem k smrti vyděšená, ale po chvilce jsem si uvědomila kdo jsem a kde jsem, že to byl jenom sen a ten strach zmizel. Kdyby se mi po probuzení z toho snu, stalo něco jako Jenny, tak se z toho zblázním a vzbudím při tom půl ulice. I to je zvláštní, že Jenny po tom zážitku nevzbudila manžela, což bych řekla, že svědčí o tom, že nešlo o strach.
Je ale taky možné, že ve snu se Ti zdálo, že Tě někdo pevně drží a dusí, a to Tě probudilo a ještě chvíli po probuzení jsi lapala po vzduchu a bránila se, jako by to bylo skutečné, ale pak po chvilce by sis uvědomila, že to byl jen sen, že jsi v posteli vedle manžela a že Ti nikdo nic nedělá. Pak bys to ale asi neřešila nebo řešila, ale jako sen.

Ještě k těm stínům, jak psala Nikky. Já je občas v noci vídávám, někdy jen letmo koutkem oka, někdy jsou ale přímo přede mnou, a já je pozoruju. Nikdy jsem je ale ještě neviděla, když jsem měla strach. Někdy mívám strach a nemůžu usnout, ale nikdy jsem v tom strachu nic neviděla. Ale někdy když před spaním ještě koukám do tmy, tak je vidím a nebojím se, jen čekám, co se bude dít. Ale na druhou stranu nevěřím, jak psal Šaman, že by mě vysávaly, to zvládnu sama. Tak to jen další náhled na věc.
Takže proč bys něco nemohla vidět i Ty? ;o)

Měj se hezky a ať to rozlouskneš.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: ned, 26 srp 2012, 23:13 
Offline

Registrován: úte, 10 úno 2009, 21:38
Příspěvky: 1
Ahoj, byla to černá bloudící duše.. Udělej si vždy večer ochranu a pokud se to stane znovu, zkus ji odvést za světlem nebo někoho požádej o vyčištění prostoru.. Tohle dobře znám, trápila jsem se s tím hodně let, bála jsem se usnout... Pak jsem si o tom něco zjistila a vždy, když to přišlo, tak jsem ty duše požádala, ať odejdou za světlem a zahrnula je láskou.

_________________
Nic není nemožné, nemožné NEEXISTUJE.
Nemožné je postoj. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla.

Nemožné je dočasný stav!


Aby člověk dosáhl toho, co je možné, musí usilovat o to, co je nemožné!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: pon, 27 srp 2012, 13:25 
Offline

Registrován: čtv, 23 srp 2012, 9:32
Příspěvky: 5
Děkuji všem za podnětné informace. Mě se takovéto "napadení" stalo poprvé. Plus jednou v noci jsem se před časem vzbudila a měla jsem pocit, že vedle postele někdo stojí. Byl to jen mžik. Čekala jsem, co bude další den, ale nic se nestalo. ... Přemýšlela jsem o tom, co jste napsali. Vím, že se hodně říká o tom, že tohle se stává lidem, kteří v sobě mají nějaký velký strach. že se na nich pak ty "bytosti" přiživují. Když jsem se hluboce zamyslela, ano, i u mě by to mohl být strach - hodně skrytý a příliš neprobíraný a zároveň ne příliš aktuální strach z toho, že bych možná jednou mohla opustit člověka, se kterým již dlouhou dobu žiju ve vztahu, který mi čím dál tím méně vyhovuje. Strach z toho, že ho citově raním. ... Nebo to může být ta verze, o které psal Karel - v den, předcházející této noční události, jsem měla návštěvu, seznámila jsem se s kamarádkou mého kolegy. Byl to fajn zážitek - někdo nový, z ciziny, anglicky mluvící. Dobře jsme se bavili a pěkně cizojazyčně pokecali. ... Ale zároveň jsem na jaře koupila starý dům, ze kterého jsem zpočátku měla občas dost špatný pocit. Teď už by snad měl být "vyčištěný", ale člověk nikdy neví. V den předcházející té noční události jsem tam zase pár hodin pobývala.... Zvláštní je, že po tom nočním "napadení" jsem nebyla nějak fyzicky či silově oslabená. Jen jsem musela na to celý den myslet, co že se to vlastně událo. Na druhou stranu, když se mi občas něco ošklivého zdá - nebývá to často, ale většinou to stojí za to ( honí mě a chtějí mě zabít nebo mě zabijí), ráno také nejsem vyděšená, dokonce jsem občas po takové "vraždě" odpočatější než obvykle, jen na to přes den musím myslet. Ale pokud se mi děje taková nějaká "vražda" či naháněčka, není zvykem, že bych se z toho vzbudila.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Noční "napadení"
PříspěvekNapsal: pon, 27 srp 2012, 22:26 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Kajko dík, na to jsem zapomněl, ještě jednou děkuji za doplnění. šaman


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz