Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 12:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: čtv, 10 pro 2009, 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv, 22 led 2009, 9:57
Příspěvky: 89
Orlation píše:
Josef píše:
OSHO píše ve své knize „Hořčičné semínko“ :
„Mnoho lidí za mnou přichází s otázkou, proč zde již nejsou žádní Buddhové ani Ježíšové. Kvůli vám! Vy jste stvořili tuto společnost, kde se prostému a nevinnému člověku jen velice těžko žije. A i když mezi vámi takový člověk je, nepoznáte ho. Ne že by tady buddhové nebyli – je obtížné je potkat, ale jsou zde. Můžete je každý den míjet po cestě do úřadu bez povšimnutí – jste totiž slepí.“


Slepí míjí buddhy bez povšimnutí po cestě do úřadu, ovšem pokud nejsou hluší, sami se stávají svým buddhou, než překročí práh uřadu.

:laughing2: :joker:


Hluchých je pořád ještě dost, ale ubývají, hurá. :thumbright:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: pát, 11 pro 2009, 11:28 
X


Naposledy upravil Orlation dne stř, 07 pro 2011, 12:54, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 16:24 
OSHO z knihy „Tvořivost“
Kdykoliv jste sebe-vědomí, dáváte tím najevo, že si svého já nejste vůbec vědomí. Nevíte, kdo jste. Kdybyste to věděli, neměli byste žádné problémy – nezajímaly by vás názory druhých. Pak by vás netrápilo, co o vás řeknou druzí – nezáleží na tom! Ve skutečnosti o vás nikdo nic neříká – kdykoliv o vás lidé něco řeknou, říkají to vlastně sami o sobě.
Jednoho dne se stalo tohle:

Byl jsem v Džaipúru a ráno za mnou přišel jeden muž. Řekl mi:“ Jste božský!“
Odpověděl jsem: „ Máte pravdu!“
Seděl jsem tam a za chvíli přišel jiný muž, který byl silně proti mně a ten řekl:“ Vy jste skoro jako ďábel!“
Řekl jsem:“Máte pravdu!“
Toho prvního muže to poněkud zmátlo. Řekl:“ Co to má znamenat? Mně jste před chvílí také sdělil, že mám pravdu – nemůžeme mít přeci pravdu oba!“
Řekl jsem mu:“ Nejenom oba dva milióny lidí může mít pravdu, co se mě týče, protože když mluví o mně, mluví vlastně o sobě. Jak mě můžou znát? To je nemožné – vždyť ještě nepoznali ani sebe. Cokoliv říkají, je jenom jejich vlastní interpretace.“
Ten může se zeptal:“ Kdo tedy jste? Jestliže to, že jste božský, je pouze má interpretace a to, že jste zlý, je zase jeho interpretace, kdo tedy jste?“
Řekl jsem:“ Jsem prostě sám sebou. Nijak sám sebe neinterpretuji, a nemám to ani zapotřebí. Prostě mě těší být sám sebou, ať už to znamená cokoliv. Jsem šťastný, že jsem sám sebou.“

Nikdo o vás nemůže nic říct. Cokoliv lidé říkají, vypovídá to jen o nich samotných. Ale vás to může zviklat, protože se pořád držíte falešného středu. Ten falešný střed je závislý na druhých, proto se stále staráte o to, co o vás řeknou druzí. Pořád chodíte za druhými, pořád se jim snažíte vyhovět. Neustále se snažíte být uznávaní, neustále se snažíte své ego vylepšit. To je ale sebevražda.
Spíš než starat se o to, co prohlašují druzí, byste se měli začít dívat do svého nitra. Znát své prvé já není laciná záležitost. Lidé se ale za lacinými věcmi neustále ženou….

Sebe-vědomí je nemoc. Vědomí je zdraví


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: čtv, 15 dub 2010, 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 10:00
Příspěvky: 62
Děkuji, Ivanko, jen to ještě uvést do praxe :laughing2: .


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: sob, 03 zář 2011, 17:43 
http://www.meditacia.sk/1293-Knizne-recenzie/92-Osho-Oranzova-kniha-Meditacni-techniky-/

:dunno:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: úte, 22 lis 2011, 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 13 črc 2011, 19:30
Příspěvky: 213
Bydliště: Rokycany
"Nelpěte na žádných jistotách.
Život je nejistý - jeho podstatou je nejistota.
Tato ochota žít v nejistotě je odvahou"

(z knihy "Odvaha")

_________________
"Je mi ctí, že jsem!"


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: pon, 14 led 2013, 18:42 
.


Naposledy upravil Nikky dne ned, 16 čer 2013, 10:51, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: pát, 22 úno 2013, 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř, 21 led 2009, 11:59
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha
Láska se neslučuje s myslí. S myslí se slučuje sex, s myslí se slučuje činnost a sex je akt. Láska není akt, je to stav bytí, je to vertikální rovina. Díváte-li se na někoho a jste s ním bez posuzování - není ani krásný, ani ošklivý, ani dobrý, ani zlý, ani hříšný, ani svatý - když neposuzujete, ale prostě se jen bez posuzování díváte do jeho očí, dojde náhle ke spojení, ke splynutí energií. Tohle splynutí je nádherné. Jeho krása je naprosto jiná než všechny krásy, které jste kdy poznali. Znáte krásu dané formy, ale tohle je krása bez formy. Znáte krásu těla, ale tohle je krása duše. Znáta krásu okraje, ale tohle je krása středu. A trvá věčně...
OSHO

_________________
"Není nic tak silného jako jemnost a nic tak jemného jako skutečná síla."
https://www.facebook.com/FreeTaiji


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSHO
PříspěvekNapsal: sob, 01 čer 2013, 23:20 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Nic neočekávejte a budete štastný i za ten nejmenší dar. A když nic nepřijde, budete štastný, protože jste nic nečekali.
Vlastní poznání.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz