Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je pát, 29 bře 2024, 8:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 11:18 
Offline

Registrován: sob, 23 říj 2010, 21:53
Příspěvky: 53
Nikky píše:
Igi píše:
saman píše:
Myslím si, že ani andělé neznají celou pravdu, neznají pravdu a proto tu jsou s námi kolem nás. Ani budha neznal celou pravdu, osvícení je vystoupení z reinkarnací, ale to neznamená, že už ví, co je a kdo je stvořitel. Ale to je věc jiná. Bankéř hledá naplnění svého života, smysl života a ten vidí v hromadění peněz, aby tu po něm něco zůstalo a nebo někomu něco dokázal. Lidé žijící v pravdě pěkně zní, ale zde na zemi v hmotném světě to nejde. V okamžiku, kdy se zbavím všech nedostatků a stanu se v uvozovkách láskou, tak moje nergie je tak vysoká, že hmota tu energii nesnese a zaniká, ta energie ji spálí. A mentálně postižení tu jsou pro nás, i oni mají svůj důvod být zde a jen z lásky k nám obětovali svůj jeden život aby nás něco naučili. Ale i oni jjsou zde, aby se poučili a přijali ten stav postižení. Je to jejich způsob jak se s něčím vyrovnat. sami sebe za něco viní a trestají se tímto způsobem. I oni hledají pravdu, ale nemusí to zrovna být v tomto životě, ale zpravidla jo.
Řekl bych to takto, sem na zem nepřijde nikdo, kdo se nesnaží najít nižší řád pravdy, nazval bych to zvířecí, pudovou, něco si prožít. Až to pozná a očistí se od zvířeckosti ( myslím tím nižší energie) postoupí do vyšší sféry, mezi anděli, pak mezi mistry, pak...je to stále dokola o učení a hledání pravdy. Bůh nás sem neposílá, jen ví, co ještě máme na zpracování, tak nám důvěřuje a dá nám šanci to zpracovat. Třeba tím, že nám dá úkol, který přesně trefí hřebíček na hlavičku a my se ho zdráháme uposlechnout bez podmínek a sami odcházíme od Boha na nižší úroven, aby...šaman

Taky to vidím nějak takto, jen mě trošku deprimuje, tedy hlavně dřív mě to hodně deprimovalo, co bude až postoupím jednou na tu pomyslnou nejvyšší úroveň, to už zůstanu donekonečna nějak spojen s bohem? Nebo odznova si projdu životy od nějakého kamene přes zvířata lidi anděly atd ? Sice vím, že čas je jen iluze a nemá se moc myslet na budoucnost, ale zatím jsem jen člověk tak by mě to hodně zajímalo.



To je dost smysl postrádající, že? Bytost prakticky jako Boží loutka, za odměnu splynoucí na konci cesty s Bohem......
Spojeni s Bohem jsme tady a teď a na věky,... Bůh je v nás i mimo nás... ale uvědomit si a žít víc a víc plný potenciál, o tom to je.... Vše se děje ve věčném okamžiku přítomnosti... :love2:
Ahoj

Asi jsi úplně nepochopila, jak to myslím. No tak jinak, co myslíš, že bude až všechno se lidská bytost naučí a pochopí co má?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 11:35 
Igi píše:

Asi jsi úplně nepochopila, jak to myslím. No tak jinak, co myslíš, že bude až všechno se lidská bytost naučí a pochopí co má?


Toto:

Nikky píše:
Hmota je taky jen energie... skutečná láska není destruktivní ... :smile: Ale samotná láska ještě není poznání... Přibližováním se pravdě se celá bytost ladí na energii jednoty až se nakonec jako jednota uvědomí... K tomu není třeba opustit hmotné tělo, naopak opuštění hmotného těla znamená, že to bytost v tomto vtělení nestihla, nabytou úroveň poznání zapomene a zrodí se někdy jindy někde jinde do jiného hmotného těla, aby byla znova miminko, znova případně hledající, nebo pro změnu třeba zas obchodník ...atd. Existenci je to jedno... Poznáním pravdy a bytím v pravdě se člověk stává "tulákem po hvězdách".. Ví odkud jde a rozhoduje se kam půjde dál a co podnikne... Stává se svobodnou bytostí -nad všemi inkarnacemi- oplývající mocí nad životem a smrtí...Ponoření se do pravdy znamená sloučení všech protikladů a uvědomění si sama sebe jako pulzující srdce veškerenstva... Odvaha a strach, radost a smutek, láska a nenávist, hmota a duše, život a smrt...... i lásku je třeba sloučit s neláskou, i život a smrt. Taková vědomá bytost, například, když její tělo umírá, je tomu okamžiku smrti plně přítomná... v podstatě si užívá tu vzácnou chvíli přechodu od hmotného bytí do nehmotného a je blažená, zatímco její hmotná schránka přestává dýchat, ví co se děje a užívá si ty chvíle... a pak se rozhodne, co a jak dál... Ježíš se rozhodl vrátit do těla, jiní vědomí lidé si takovou atrakci (smrt) ani nezvolili k prožití např... \\\pro nevědomé bytosti je okamžik smrti přechodem od bytí k nebytí, protože se vědomí naprosto odloučí od těla a vše zapomene....



Tím chci taky říct, že se lidská bytost nemá nic naučit ani pochopit, ale jen se poznat ve své skutečné podobě...... ostatní přijde už samo... ale ani to nemusí, ale může, když se jí bude chtít..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 12:01 
Offline

Registrován: sob, 23 říj 2010, 21:53
Příspěvky: 53
Nikky píše:
Igi píše:

Asi jsi úplně nepochopila, jak to myslím. No tak jinak, co myslíš, že bude až všechno se lidská bytost naučí a pochopí co má?


Toto:

Nikky píše:
Hmota je taky jen energie... skutečná láska není destruktivní ... :smile: Ale samotná láska ještě není poznání... Přibližováním se pravdě se celá bytost ladí na energii jednoty až se nakonec jako jednota uvědomí... K tomu není třeba opustit hmotné tělo, naopak opuštění hmotného těla znamená, že to bytost v tomto vtělení nestihla, nabytou úroveň poznání zapomene a zrodí se někdy jindy někde jinde do jiného hmotného těla, aby byla znova miminko, znova případně hledající, nebo pro změnu třeba zas obchodník ...atd. Existenci je to jedno... Poznáním pravdy a bytím v pravdě se člověk stává "tulákem po hvězdách".. Ví odkud jde a rozhoduje se kam půjde dál a co podnikne... Stává se svobodnou bytostí -nad všemi inkarnacemi- oplývající mocí nad životem a smrtí...Ponoření se do pravdy znamená sloučení všech protikladů a uvědomění si sama sebe jako pulzující srdce veškerenstva... Odvaha a strach, radost a smutek, láska a nenávist, hmota a duše, život a smrt...... i lásku je třeba sloučit s neláskou, i život a smrt. Taková vědomá bytost, například, když její tělo umírá, je tomu okamžiku smrti plně přítomná... v podstatě si užívá tu vzácnou chvíli přechodu od hmotného bytí do nehmotného a je blažená, zatímco její hmotná schránka přestává dýchat, ví co se děje a užívá si ty chvíle... a pak se rozhodne, co a jak dál... Ježíš se rozhodl vrátit do těla, jiní vědomí lidé si takovou atrakci (smrt) ani nezvolili k prožití např... \\\pro nevědomé bytosti je okamžik smrti přechodem od bytí k nebytí, protože se vědomí naprosto odloučí od těla a vše zapomene....



Tím chci taky říct, že se lidská bytost nemá nic naučit ani pochopit, ale jen se poznat ve své skutečné podobě...... ostatní přijde už samo... ale ani to nemusí, ale může, když se jí bude chtít..

No ale tím jsi mi neodpověděla na otázku, prostě na rovinu napiš co myslíš, že bude po životech, nevím jak jednodušeji to napsat :lol: Takové to slovíčkaření už jsem zažil dost a už mě to nebaví poslouchat.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 12:11 
No právě, po životech v nevědomí bude život v plném vědomí, kdy člověk bude vědět kým je (= získá božské kvality a bude disponovat božskou energií) včetně procházení stěnou např. využívání prány nebo normální stravy dle libosti, zhmotňování a odhmotňování sama sebe i okolního světa volné přecházení z hmoty do duchovní existence a naopak, zjednodušeně - bez jakéhokoli omezení ve všech oblastech, které tě jen napadnou......
V Tvém pojetí je nějaká konečná a např. nový začátek... v mém není...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 19:55 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
[quote="Nikky"]No právě, po životech v nevědomí bude život v plném vědomí, kdy člověk bude vědět kým je (= získá božské kvality a bude disponovat božskou energií)
Snažil jsem se ti napsat, že to co zažívám není jen úhel pohledu, ale jen realita tohoto světa. Pro mne a ty, kteří to náhodně zažívají se mnou to není jen úhel pohledu, ale nevyvratitelný fakt. Jedině, že by jsme byli pod vlivem nějaké látky, ale já při tom nepiju, já vlastně nepiju už vůbec.
Život ve vědomí, kdy už ví kým je je osvícení. Ale třeba Budha nezískal a nedisponoval Božskou energií, ani Ježíš. V tomto těle nemůžeme nabýt božskou energii, múžeme ji získat část, určité procento a další zvyšování energie brání právě hmota. V okamžiku, kdy bych získal stejnou energii jako má bůh, dejmetomu o stejném kmitočtu nebo frekvenci, vlastně bych se stal stejný jako on, byl bych Bůh, ale ve vesmíru je jen jeden jediný...už odpůrce jakéhokoliv duchovna pan Grigar, astrofyzik, prosazuje vznik vesmíru z jednoho bodu, při velkém třesku. I já to zastávám, akorát v tom jediném bodě dal vzniknout vesmíru myšlenkou, energií Bůh. A v jednom bodě asi bývá jeden bůh. Ano, získáme tuto jeho energii a staneme se Bohem jak už jsem psal, ale né jiným, ale spojíme se v jedntu s ním, už to nebudeme my, člověk, já ,už to bude ON.Proč třeba andělé nemají hmotná těla, dokonce zjevení panny Marie je jen průzračný duch, nekráčí po trávě aby se za ní tvořila stopa, ona se vznáší nad zemí a je poloprůhledná. Andělé nedokáží ani to, být tak moc vidět.
Taky jsem byl strašně deprimovaný, když jsem si poprvé uvědomil a později mi to připomněli na přednášce, že po osvícení jsem teprve na začátku cesty.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 29 srp 2012, 20:58 
Offline

Registrován: sob, 23 říj 2010, 21:53
Příspěvky: 53
saman píše:
Nikky píše:
No právě, po životech v nevědomí bude život v plném vědomí, kdy člověk bude vědět kým je (= získá božské kvality a bude disponovat božskou energií)
Snažil jsem se ti napsat, že to co zažívám není jen úhel pohledu, ale jen realita tohoto světa. Pro mne a ty, kteří to náhodně zažívají se mnou to není jen úhel pohledu, ale nevyvratitelný fakt. Jedině, že by jsme byli pod vlivem nějaké látky, ale já při tom nepiju, já vlastně nepiju už vůbec.
Život ve vědomí, kdy už ví kým je je osvícení. Ale třeba Budha nezískal a nedisponoval Božskou energií, ani Ježíš. V tomto těle nemůžeme nabýt božskou energii, múžeme ji získat část, určité procento a další zvyšování energie brání právě hmota. V okamžiku, kdy bych získal stejnou energii jako má bůh, dejmetomu o stejném kmitočtu nebo frekvenci, vlastně bych se stal stejný jako on, byl bych Bůh, ale ve vesmíru je jen jeden jediný...už odpůrce jakéhokoliv duchovna pan Grigar, astrofyzik, prosazuje vznik vesmíru z jednoho bodu, při velkém třesku. I já to zastávám, akorát v tom jediném bodě dal vzniknout vesmíru myšlenkou, energií Bůh. A v jednom bodě asi bývá jeden bůh. Ano, získáme tuto jeho energii a staneme se Bohem jak už jsem psal, ale né jiným, ale spojíme se v jedntu s ním, už to nebudeme my, člověk, já ,už to bude ON.Proč třeba andělé nemají hmotná těla, dokonce zjevení panny Marie je jen průzračný duch, nekráčí po trávě aby se za ní tvořila stopa, ona se vznáší nad zemí a je poloprůhledná. Andělé nedokáží ani to, být tak moc vidět.
Taky jsem byl strašně deprimovaný, když jsem si poprvé uvědomil a později mi to připomněli na přednášce, že po osvícení jsem teprve na začátku cesty.

No to mě spíš potěšuje, že je to teprve začátek cesty a myslíš, že tam mám pořádsvé vědomí? Dvě věci, čeho se v tomto ohledu nejvíc bojím- ztratím svoje vědomí, takže i pokud bych dál existoval, je mi to k ničemu. Nebo druhá věc, že za pro nás za obrovskou dobu půjde vše odznova a já už nechci zažívat nějaké středověké války, mučení apod.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: čtv, 30 srp 2012, 13:42 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Víš, nejsem věštec, ale asi ano. Asi se to bude opakovat, ale jestli v tomto scénáři, ale spíš jinak, v jiné formě a realitě. Proč stejnou věc od začátku, že. Podle některých se jedná o brahmánský den a noc, při tom každý úsek trvá stovky tisíc let či miliard let, podle našich propočtů, kdy noc znamená nevesmír.
Spíš o té pravdě. Všichni říkají, máme svobodnou vůli od Boha, říkám to i já, i když...přemýšlel jsi o tom. Ve hmotném těle vnímáme své já, své sebeurčení, a to je naše tělo. V okamžiku kdy rozpustím své já, tak přestanu vnímat své tělo, opustím je ve vědomí a napojím se na své vyšší já. Ono je zodpovědné za naplnění našeho úkolu v této reinkarnaci, ale neví vše. Jen tolika, co můžeme vědět i my podle svého duchovního vývoje. Neví nic o druhých kolem nás, jen se dokáže na ně napojit, když s tím oni souhlasí a může v omezené míře načerpat o nich informace, souhlasí li s tím. Je to stejné, jako když někdo bude drát léky a nebude se chtít uzdravit zemře. Proto si nedělám ochranu, když nechci nikdo ke mně nemůže, ale to platí jen zde na zemi. Nahoře už je to trochu jinak, tam přemýšlíme jinak. A zde je kámen úrazu. Mám svobodnou vůli, ale můžu jen to, co ví moje vyšší já o mém plánu. Svobodnou vůli v mých osobních mantinelech. Ale když bych chtěl ted zrovna zničit vesmír, i kdybych byl bůh ví jak čistý, to prostě nemůžu. Tady už moje vůle neplatí, platí vůle jiného, který to stanovil, že to tak bude. Neyslím to špatně, jen dokazuji, že naše svobodná vůle je jen mája. Andělé už vůbec proti nám nemají svobodnou vůli. Vtipú je v tom, že práce pro celek je jejich životem a posláním, radostí a útěchou. Oni plní přání vyšších andělů, Boha a dalších a namnoze i naše. Když je požádáš, splní ti tvé přání, musí, ale... zakomunikojí s tvým já a podle toho ti ho splní, v souladu s tvým reinkarnačním plánem. Je to tak, že zde v určité míře můžeme mluvit o osudu. Jenže ten není daný striktně. Máme svobodnou vůli se vyvíjet, můžeme v životě dělat duchovní skoky dopředu i do zadu, jak chceme a naše vyšší já se podle toho zařídí a načerpá nové informace o našem dalším životě. V akaše kolem země je pamět o všem co se stalo, ale říká se, a věštci toho využívají, i o tom co se stane. A kde je pak svobodná vůle. Trochu uberu. Svoji budoucnost nemáme danou, tu si tvoříme, jenže právě to může být mája, a my si myslíme, že máme svobodnou vůli.
Ale kde je duše. Jestli někdo řekne, že je to vyšší já, možná má pravdu, ale já si myslím, že duše je to božství v nás. A vyšší já, kdyby mělo energii duše, mělo by i informace od něj a VĚDĚLO BY VŠE. kDYŽ LÉČÍM A NEBO PRACUJI S VYŠŠÍM JÁ, VŽDY HO POŽÁDÁM, ABY NAČERPALO INFORMACE K TOMU CO CHCI DĚLAT A TEPRVE AŽ MI SAMO ŘEKNE, ŽE JE MÁ, PŘEZ KYVADLO, ZAČNU S NÍM PRACOVAT. Kdyby mělo energii Boha, vědělo by vše jako on. Ale duše má energii božství, Boha a ví, pamatuje si vše jako ty, ale vše od počátku a bude si to pamatovat do konce. Třeba já už vím o několika reinkarnačních kolech, které jsem zažil. Moje duše si je pamatuje. Egyptané, Mayjové a další věřili v rok zvěrokruhu, něco přez 25 tisíc let, v průměru zažíváme 700 reinkarnací+ nebo - nějaká stovka životů. A pak jak je možné, že někteří si pamatují dynosary. Jako děti je neviděli( počátek minulého století) a přesto je namalovali. Třeba já si pamatuji,když vím o datování asi tak 200 000 let zpátky, ty starší vzpomínky jsou staré že ani nevím jak. Pamatuji si život na jiné planetě...atd...né já ale moje duše si vše pamatuje. Proto si myslím, že i ty si budeš pamatovat, zůstane ti tvé vědomí uschované v duši. Možná to je záměr, že na konci se všechna vědomí spojí a budou mít tolika ale tolika materiálu na vzpomínání, že nastane brahmánská noc, aby si to vše přebral. Možná tak igi. Tak nebud v depresi, co kdyby to tak bylo, takový biák jsme ještě nezažili, vzpomínky jiných. šaman


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je pravda
PříspěvekNapsal: stř, 26 zář 2012, 19:41 
Offline

Registrován: stř, 26 zář 2012, 19:36
Příspěvky: 5
a tohle je ale mooc hezoučky :littlean:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz