Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 15:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Válka?
PříspěvekNapsal: čtv, 07 srp 2014, 23:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Co myslíte, bude další světová válka?

Na jednu stranu si neustále připomínáme 1. a 2. světovou válku, všechna zvěrstva, ke kterým docházelo, abychom to už neopakovali a stejně se objevují lidé, zástupci států, kteří se chtějí bít, chtějí obsazovat, vládnout a chtějí válčit, ničit. Staré nevyřešené spory jsou pořád záminkou proč se dál bít. Nové generace pořád pokračují v bojích, které vznikly v době, kdy ani jejich předci x generací nazpět nebyli na světě.
Známe historii, máme důkazy, a máme zbraně. Na světě je příliš lidí, je jen otázka času, kdy nám nebudou stačit potraviny. Jak to může dopadnout?

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: pát, 08 srp 2014, 7:23 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Čeho se bojíme, dostáváme nejvíce. Bude- li dostatek lidí jako ty, bude.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: pát, 08 srp 2014, 7:25 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Jak jí zabránit? Dělejte to jako jiní. Miluj bližního svýho jako sebe sama.Kolem nás už válka není.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: pát, 08 srp 2014, 9:40 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
nesbírám informace, nesoustředím se na válku, ale na mír - přece už je spoustě lidem jasný, že jde jen o peníze a moc, tak ať si hoši z vlády jdou zabojovat na hřiště a dají si pořádně přes hubu a je klid, čím víc se budeme bát a angažovat, tak to bude horší.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Že se bojím? Nevím, jen si uvědomuju, že mír není tak samozřejmý a to, co se dělo v historii se velmi rychle může dít zase. Pořád je ta hranice velmi křehká a nezáleží na mně, Tobě, ale na těch, kteří "vedou" náš stát. Spousta lidí na Ukrajině a v Rusku ty rozbroje a útoky nechce, chtějí žít v klidu se svojí rodinou, a právě tito lidé v nich umírají, přicházejí o všechno.

Bohužel to není tak, aby se ti, kteří mají mezi sebou problém, pomlátili někde mimo, ale zatáhnou do toho normální lidi a ty prožívají největší hrůzy.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 20:39 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
právě proto, že mír není samozřejmostí, válka se jim hold hodí, máme příbuzné na ukrajině, a všechno co se uvádí v médiích není pravda (ono obecně co uvádějí média je jen umělý tlak na lidi, ale to už je na každým z nás čemu se poddá a věří), takže to je na tobě, co si z toho vezmeš. každej to hold prožíváme jinak, ale věřím, že toho spoustu můžeme ovlivnit, i když nám někdo "vládne".


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Kopi, co je pravda o Ukrajině? Tedy jestli chceš a můžeš o tom psát.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 20:58 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
leni, těch informací je spousta, a navíc od obyčejných lidí, jak s nimi manipulují, chtějí je pod nátlakem dotlačit do různých situací - verbovat apod. to je na dlouho, a navíc si myslím, že je to jasný, že ne vše co nám servírují všude kolem pod nos, tak je. už to tu bylo, historie se stále opakuje, protože se k sobě lidi neustále chovají jako prasata ať kvůli falešným ideálům, moci či penězům. valí se to na nás ze všech stran, ať je to amerika, čína, rusko, teď muslimové......nějak mi nejde sledovat co se děje kolem, i když o tom vím, a věnovat tomu energii, nepodceňuji tento problém, ale nějak raději věnuji energii lidem, se kterými jsem každodenně v kontaktu a snažím se s nimi co nejvíc komunikovat a pomáhat když potřebují a požádají. mám pocit, že to je taková naše cesta jak můžeme něco změnit - nevím jak to přesně vysvětlit :sunny:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 21:04 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
ale třeba velký pozitivum právě na té Ukrajině co jsem stačila vypozorovat je, že spousta lidí tam už přehodnotila pohled na válku, můj nevlastní táta byl vychovaný ruskou vládou a to jako voják, v 18.ti byl naverbovaný na vojnu a sloužil vlasti, vedl lidi na smrt - bohužel, následky to má dodnes, když má slabou chvilku tak se rozpovídá a je to opravdu jak ze špatného filmu, člověk už pak raději ani víc vědět nechce, a najednou po x letech u nás, v republice, a i po těch zkušenostech situaci přehodnotil, ještě před pár lety když by se něco takového dělo, jel by okamžitě bojovat zpátky za svoji vlast, a teď už má odstup, a řekne, že to jsou falešné iluze, že je tragedie, že se opět někdo snaží dotlačit obyčejné lidi do války, a tak i jeho bratři, kteří jsou přímo v centru dění mají na to stejný názor, takže se prostě něco děje v myšlení lidí a věřím, že v tom pozitivním směru.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: úte, 26 srp 2014, 23:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
kopi píše:
leni, těch informací je spousta, a navíc od obyčejných lidí, jak s nimi manipulují, chtějí je pod nátlakem dotlačit do různých situací - verbovat apod. to je na dlouho, a navíc si myslím, že je to jasný, že ne vše co nám servírují všude kolem pod nos, tak je. už to tu bylo, historie se stále opakuje, protože se k sobě lidi neustále chovají jako prasata ať kvůli falešným ideálům, moci či penězům. valí se to na nás ze všech stran, ať je to amerika, čína, rusko, teď muslimové......nějak mi nejde sledovat co se děje kolem, i když o tom vím, a věnovat tomu energii, nepodceňuji tento problém, ale nějak raději věnuji energii lidem, se kterými jsem každodenně v kontaktu a snažím se s nimi co nejvíc komunikovat a pomáhat když potřebují a požádají. mám pocit, že to je taková naše cesta jak můžeme něco změnit - nevím jak to přesně vysvětlit :sunny:

Rozumím Ti. Taky se v tomhle tématu moc nepatlám, i když jsem to sem napsala, a věnuju se tomu, co žiju. A z toho, cos napsala, je mi jasné, že nevím nic o tom, jak to skutečně je. Nesleduju zprávy, ale stejně se něco ke mně dostává, stačí otevřít internet, pustit rádio, jít kolem zapnuté televize. A to, co se ke mně dostává samozřejmě ve mně něco vyvolává. Problémem pak tedy je, když se ke mně dostávají nepravdivé informace.

Děkuju Kopi. Jsem ráda, že se dozvídám, že přece jen se něco mění. Fakt jsi mě potěšila. :o)

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz