Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 11:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: stř, 27 led 2016, 21:34 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
Zdravím všechny,nechť se sami vyjádří.
Líbí se mi označení pro nepřizpůsobivé imigranty,které vymyslel Petr Chobot(nájezdníci),jak je vnímáte vy osobně :?:
Jste spíše.. :sun:
Anebo se stavíte odmítavě ke všem prchajícím lidem :?: Já osobně mám nějaké zprávy ze zahraničí,viděl jsem spoustu videí o tom jak se chovají,jak ze strany těch,kteří je vykreslují v dobrém světle,tak i informace,které se do běžných médií nedostanou.
Nevadí mi těch pár křesťanských uprchlíků,které jsme nyní přijali.To,co však vytvořila Mrkvová Angela :smile: v Německu,ti lidé jsou na ni teď tak naštvaní,přesto je tam nějaký komplex z 2 světové,kdy se snaží vystupovat až příliš humánně a pak se nestačí divit,co se jim tam děje(násilí nejen na ženách).
Pro tyto valící se hordy ekonomických dovolenkářů z řad 80% mužů!(což samo o sobě je zavánějící),nemám jiné pojmenování než-li Petrovo:Nájezdníci.
Kde je příčina :?: Americká politika rozjebala systémy,které si vše drželi pod kontrolou(Irák,Lybii,dnešní dění v Sýrii a samozřejmě Afghanistán..),tou hrou na demokracii(a jejich zájmem o bohatsví tamějších zemí),vyvolali chaos,zřejmě i cílený na oslabení Evropy.
První co mě napadlo bylo,že být šéfem nějaké teroristické buňky,ihned si tam protáhnu své lidi mezi utečenci,což se nakonec i stalo a to většina z nich jsou spící teroristé,čekající na rozkaz.
Hraje podle vás svou úlohu i karma :?:
Mocnosti,které kdysi kolonizovali jsou nyní kolonizovány.
A co strach z temného islámu,který se rozhojnil v západní evropě? Třeba ve skandinávii vzrostla enormě kriminalita a ženy se bojí vycházet samy na ulici.
V belgii jsou běžné sexuální narážky na samotné ženy jdoucí nezahalené..
Nejen já vnímám,že současně prezentovaný islám není kompatibilní s naší mentalitou a je to jen cesta do dalšího středověku s novými vymoženostmi.
Naštěstí jsou tu 4 státy ve střední evropě,které se nechtějí nechat pohltit,co bude dále následovat :?: :help: :dunno: :bang: :twisted: :walk:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: stř, 02 bře 2016, 22:55 
Offline

Registrován: čtv, 03 zář 2015, 0:35
Příspěvky: 7
Taky zdravím všechny, kteří sem zabloudí.
Nevím, jestli zrovna tohle je téma do Kateřinina fóra, ale když už se tu objevilo, tak to budu brát tak, že jo.

Asi budu reagovat trochu na přeskáčku, ale snad to bude dávat nějaký smysl.
Zdá se celkem zřejmé, že jsme svědky čištění karmy národů. Němci si jasně vybírají WWII, ale mám pocit, že svým vcelku kultivovaným přístupem přesvědčují, že lekci pochopili. U Francouzů to asi jde hlouběji do minulosti, ale je příznačné, že teroristické akce jako Charlie Hebdo nebo Bataclan mají takový "úspěch" zrovna v zemi, která legitimovala státní teror jako oficiální politiku (1789). Konec konců i koloniální minulost Francouzů je podle historiků, kteří se tím zabývají daleko nejhorší ze všech dřívějších koloniálních mocností.
Ve srovnání s těmito příklady, jsme na tom nesrovnatelně lépe, i když tvrzení, že Češi jsou čistí je, dle mého, přehnané.
Že se mezi tím množstvím lidí objeví potenciální teroristi je vcelku bez diskuzí, ale možná by stálo za to připomínat, že útoky, které se odehrály, byly dílem druhé až třetí generace přistěhovalců. Ohánět se násilím na ženách a argumentovat naší úctou k ženám je také trochu pokrytecké, pokud si uvědomíme, že jen v ČR dojde ročně podle dolních odhadů k 7 tis. znásilnění, tj. skoro 20 denně (ale existují odhady, které uvádějí i třikrát větší hodnoty). Pachatelem je pouze v 20 % neznámá osoba a jen zhruba ve 2 % případů dojde k odsouzení pachatele.
Teď asi budu zařazen mezi "sluníčkáře", ale pokusím se "obhájit".
Když jsem se s Kateřinou jednou bavil o tématu, které "děsilo" mě (genetické manipulace), tak mi řekla zhruba toto: "Jsou dvě možnosti. Buď se tě to dotýká tak hluboce, že to je tvoje téma a jseš tu proto, aby ses jím zabýval a vyřešil ho. Pak běž a konej. A pokud to tak není, pak tě to jen rozptyluje od toho, co je tvým skutečným úkolem." (Samozřejmě, že to není přesná citace, ale takhle jsem to pochopil.) Od té doby se tím snažím řídit (ne vždycky se mi to daří), a i když to zpočátku bylo těžké, byla to rada nad zlato.
Určitě nejsem majitel všeobjímající pravdy, ale můj názor je takový, že snahou každého člověka, který se chce dostat blíž k Bohu (nebo jak si ten univerzální zdroj pojmenováváme), by mělo být najít rovnováhu sám v sobě. V okamžiku, kdy se staví na nějakou stranu barikády, uznává dualitu a oddělenost a od Boha se vzdaluje. Proto už nějakou dobu vědomě nechci tyhle hry hrát. Zvlášť v situaci, kdy naprostá většina informací, které se k nám dostávají, je zcela zřetelně manipulována, ať už na jednu nebo na druhou stranu. Vůbec nejde o to, jestli jsem pro nebo proti, ale jestli se postavím na jednu stranu. A pokud to udělám, tak, alespoň na čas, ztrácím svou svobodu. Stávám se otrokem své zaujatosti.
Tak ať je co nejvíc těch, kteří zůstanou nezaujatí.
Vladimír


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: čtv, 03 bře 2016, 8:16 
Offline

Registrován: stř, 21 led 2009, 20:05
Příspěvky: 59
Spousta situací se děje z vícero důvodů, nejde tedy říci, že to, co se děje okolo imigrantů je jen z jednoho důvodu. Pro každý národ, každého člověka je v tom něco, co se má naučit, co má pochopit a odžít si.
Další věc je, komu to vše slouží, kdo dokáže manipulovat nejen tak obrovským množstvím lidí, kteří jsou zapojeni do pohybu nejméně statisíců na straně imigrantů, ale i na straně druhé politiků v západních zemích, kteří jsou tak vstřícní a ochotní pomáhat i za cenu sebezničení, a na úkor vlastního obyvatelstva - jsou spousty zpráv o tom, že bylo nařízeno přehlížet drobné krádeže, že budou lidem vyvlasťnovat soukromé domy kvůli jejich ubytování apod.

Mirek

_________________
Vše je jen stav mysli.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: ned, 13 bře 2016, 22:43 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
Dnešní doba není lehká,dnešní doba je podobna převrácenému pentagramu,zlé síly se chopily moci,každý má právo si vybrat:přihlížet tomu,anebo se podílet na boji za svobodu,vnitřnímu,ale i vnějšímu.
Věřím,že nakonec vše dobře dopadne,ale předtím zažijeme mnoho krušných chvil,otázkou je:jste na to připraveni :?:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: úte, 15 bře 2016, 16:55 
Offline

Registrován: ned, 28 čer 2015, 21:25
Příspěvky: 3
Bydliště: Mnichovice
Vypni televizi, odlož noviny, vypni počítač. Rozhlédni se kolem sebe. Kolik uprchlíků vidiš? :wink:

V našem městě jsou imigranti. Asiat, který má ochod s oblečením na rohu. Pokaždé ho zdravím, když jdu okolo, občas zavtipkujeme, co jen jeho omezená znalost češtiny dovolí. Mám rád jeho rozesmátý obličej. Bělorusové, co mají penzion na náměstí dělali nejlepší pizzu ve městě, než provoz restaurace ukončili. Turci, či jakou mají vlastně národnost, otevřeli bistro s kebabem - občas zajdu, jsem rád za tu možnost. Asiati, kteří tu provozují tři obchody s potravinami v podstatě non-stop, a jeden velký obchod s průmyslovým zbožím, mi také nevadí.

Ano, něco se děje. Ale ta nejdůležitější válka není v Lybii nebo Sýrii, ale válka o vědomou pozornost. Každá poplašná zpráva, která vyvolává strach, každý učený názor, který dává pocit jistoty jen ubírají z času života. Vzdal jsem to. Po fázi, kdy jsem sledoval oficiální informace jsem na čas přešel ke konspiračním teoriím, abych si nakonec uvědomil, že za mojí honbou za informacemi je jen touha "vědět". Nic víc, jen závislost na "vědění". No a tak teď si zvykám "nevědět" a zjišťuji, že "vidím".


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: úte, 22 bře 2016, 10:04 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Nejlepší je na to nemyslet. Tím tomu nepřidáváš energii, neposiluješ to. Ale musíš si uvědomit, že máš jen 2 možnosti. V klidu a smířeně vše přijmout a vědět, že až sem přijdou, vše se změní. Mnoho životů i tvých příbuzných může přijít v niveč, křestanství nemůže spoluexistovat, šarija je součást islámů, nepodporuje demokracii, a pak z tohoto nového řádu vzejde něco nového, pokrokového. Tak jak to bylo v minulosti. Nebo druhá možnost, vadí ti to, nechceš dopustit, aby někdo omezoval tebe a tvé děti či kamarády zákazy a nařízením, demagogickými výklady něčeho nám cozího, pak ti zbývá jediné možné, odpor. Jenže každý odpor vede k eskalaci násilíí...Pak je tu ještě třetí cesta, cesta dodržování vesmírných zákonů. Pro všechny a vždy. Pak odejdou sami, stejně jako tento nesmyslný řád a zřízení na této Zemi.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: úte, 22 bře 2016, 21:12 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
Já se jich nebojím,ale jen tak něco ignorovat,že to samo přejde..trošku ezo přístup,ano nevěnovat pozornost,ale ne vždy to musí fungovat.
Když budu ignorovat,že mě někdo vykrádá s tím,že to přejde:) Ale jinak tomu rozumím,jen se to nemsí přehánět do extrému,my je ignorovat můžeme,oni nás asi těžko..
Nechápu,proč jsi zmiňoval asiaty,běloruse atp.já vím,že ti jsou s námi kompatibilnější a nic proti nim nemám.
Tady se jedná vyloženě o nájezdníky se zvráceným pojetí islámu,kteří chtějí dobít svět pro toho blba,alláh mu říkají :grin:
Naši humanitu berou jako slabost,no a je mi jasné,že když to někdo z vedoucích míst povoluje,tak je v tom záměr :wink:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: úte, 22 bře 2016, 22:30 
Offline

Registrován: ned, 28 čer 2015, 21:25
Příspěvky: 3
Bydliště: Mnichovice
Vypni už tu televizi. :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: pon, 28 bře 2016, 18:34 
Offline

Registrován: čtv, 08 zář 2011, 11:51
Příspěvky: 72
já to cítím podobně jak to popsala ester davidová, dovoluji si tedy vložit její text, který vložila na fb:

Historie se opakuje aneb zachrání svět žena ze Západu?
Píše se druhé tisíciletí.
Přibližně před devíti sty lety (devět století - devítiletý cyklus, znalí ví), začala první křížová výprava, jejíž úkolem bylo pokořit muslimské země, dobýt Jeruzalém, jelikož tam byl zneuctěn jejich boží syn a obrátit Saracény tedy Muslimy na tu správnou víru, na křesťanskou víru.
V průběhu dalších téměř sta let, táhly v několika etapách statisícové davy mužů - Angličanů, Normanů, Franků, Germánů, Vlámů, Akvitánců, tedy Evropanů do muslimských zemích ve jménu Boha, svaté války.
Dnes si již nikdo nedokáže představit, jaká zvěrstva a hrůznosti provázely tato svatá tažení.
Muži byli mučeni a zabíjeni, děti taktéž, ženy byly znásilňovány, rozřezávány, dokonce se křesťané neštítili takových věci, jako vytahování plodů z ženských těl. Ve jménu Boha pochopitelně. Jelikož ten to tak prý chtěl.
Nebudu vám popisovat detaily. Ale ti, kdož se zajímají o dějiny stejně jako já, ví, v jakém duchu tehdy všechno probíhalo.
Měl být uctíván pouze jediný Bůh, křesťanský Bůh.
Mnoho křesťanů již samotnou cestu nepřežila. Nebyli zvyklí na podmínky v těchto teplých zemích.
Mnoho z nich zemřelo tam. Různými způsoby.
A někteří z nich ti osvícenější, byli těmito taženími ve jménu Boha znechuceni a zůstali v těchto zemích. Brali si muslimky a přizpůsobili se jejich víře, jejich životu s jejich pravidly. Byla jich opravdu jen hrstka.
A co nám to má říci?
Devítiletý cyklus, tedy devět století uběhlo a historie se opakuje. Karta se obrátila. Davy vlny muslimských národů, stoupenců Alláha proudí do Evropy, aby pokořila našeho Boha. Toho Boha, který kdysi pokořoval je.
Nezapomenu na myšlenku, která stála v jedné historické knize.
Víte, co pojí všechna náboženství? Nenávist vůči ženám.
Ano je to tak. Pochopitelně, že je to dnes již málo v křesťanské víře znatelné, ale stále je to tam někde hluboce zakořeněné. V islámu ale ještě stále velice výrazné.
Žena majetkem muže. Žena pokušitelka. Žena, Eva stvořena pouze pro potěšení Adamovo. Žena ovládající muže. Žena dobrá pouze pro plození dětí.
A co z toho plyne?
Války jsou nástrojem mužů. Ženy by nikdy neválčily, nebojovaly o moc, o peníze, o území. Jelikož ženy jsou tvůrkyněmi života. Dárkyněmi života. To žena nosí devět měsíců plod života pod srdcem. Žena je branou pro další život.. Silná, mocná sama o sobě, a to žádné náboženství, ani většina mužů nesnese.
A paradoxem je, že právě za tímto migračním procesem stojí žena. Všichni víme, o kterou ženu se jedná. O ženu, jejíž energie je ryze mužská, trpící spasitelskými, ale i mocenskými syndromy. Žena, která se stala nástrojem mužů.
A co můžeme my ženy?
Dokážu si představit, že všechna velká města na velkých prostranstvích, po celé Evropě zaplaví davy žen jako projev nesouhlasu se současnou situací.
V jemné ženské energii, bez bouřlivých provolávání hesel, násilí a nadávek ukázaly mocipánům, vládám, že žijeme na planetě, které se ne nadarmo říká Matka Země.
Aby děti, které přivádíme na svět nemusely trpět pod tíhou mocenských výmyslů.
Aby naši synové nemuseli umírat ve válkách.
Aby naše dcery nebyly znásilňovány a pokořovány jen proto, že jsou ženami.
Abychom se za pár let bály vyjít na ulici, pustit dítě do školy nebo ven za město.
Abychom se nemusely obávat hladomoru, letět někam na dovolenou nebo jít nakoupit do vedlejšího města.
Abychom jen tak nečinně přihlížely dalším vlnám migrantských invazí, ale hájily svá území, jelikož to ustrašené a pokořené ženy v minulosti nedokázaly. Aby jsme nebyly pouhým nástrojem v rukou mužů, z východu, jihu, či ze západu, kteří by nadále destruovali a ničili vše, co my stvoříme.
Nedávno prohlásil Dalajláma, že svět zachrání žena ze západu.
Bude tomu tak?
DOKUD BUDE BOŽSTVO UZNÁVÁNO NA NEBESÍCH, MÍSTO V NAŠICH SRDCÍCH, SVĚT SE NEZMĚNÍ.
Autor článku: Žena Emotikona smile


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uprchlíci nebo Nájezdníci?
PříspěvekNapsal: stř, 06 dub 2016, 10:34 
Offline

Registrován: úte, 26 říj 2010, 23:24
Příspěvky: 85
Bydliště: Zahradni Mesto Praha10
Proč se objevily v naší realitě ?
Uprchlíci ,nájezdníci,úžasná dvě slova která nás všechny vystihují :)
Človek může být třeba smutný ,citit vztek,zlobu,ale zůstává sám se sebou ? Zůstává ve svém středu ,aby se z něj nestal uprchlík?(sám před sebou),nebo nájezdník (hledal a útočil na někoho ,kdo za to může ) ???
Když člověk zůstává se sebou,cítí se ,vnímá všechny své myšlenky,emoce,pak pochopí,že vše si tvoří sám a za vše si může sám :) Prcháš před sebou ? Stvoříš si něco, co tě bude pronásledovat. Jsi nájezdník, svaluješ vinu na druhé ? Stvoříš si někoho, na koho můžeš prstem ukázat ,,Za to může on " :) Ovšem vše se ti zase vrátí :)
Človek nemá pochopení pro uprchlíky,nájezdníky,protože mu chybí pochopení pro sebe samého.Odmítá přijmout ty v úvozovkach negativní,temné části sebe,je tam odpor,tedy boj a ztráta energie . Pochopit, že třeba smutek,zloba je tu proto,aby s nim v tu chvíli zůstal,nebo aby se v ten moment vnitřně objal a když zůstane, pak pocítí,že další kousek jeho raněného nitra se rozzářil a přidá se k němu ,energie bude víc a člověk bude zase o něco celistvější :) Pak ve vnější realitě dojde k tomu, že se nájezdníci i uprchlíci asimilují do společnosti ,nebo se vrátí domůl :)
Jak uvnitř,tak vně :) Jak nahoře,tak dole :)
Tak to vnímám a tak tímto procesem procházím :)

_________________
❤Kolem nás je nekonečný oceán možností:)
https://www.nadejecloveka.cz/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz