Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 17:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 20:00 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Leni, hodnotíš a nic nevíš ? Sama jsi si zavřela oči a nevidíš jak je ten svět nádherný. Jetště jsi asi v životě nepotkala anděla a nežila jsi s nimi. neboj, jednou to přijde a je to nádherné.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: čtv, 02 dub 2015, 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Nepotřebuju anděly. O tom, jak vidím svět, nemáš tušení. ;o)

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: pát, 03 dub 2015, 16:19 
Offline

Registrován: stř, 07 črc 2010, 15:56
Příspěvky: 54
Zkažené ovoce západní demokracie

Zkusme se podívat na některé významné momenty zahraničně politického dění z nestandardního úhlu pohledu. A sice z hlediska reálného ovoce, které lidem přinesly. A to na základě známé věty, která říká, že po jejich ovoci je poznáme. Jaké je tedy ono ovoce, které přineslo toto dění běžným, obyčejným a jednoduchým lidem?

Podívejme se takto na události v Iráku, Libyi a Ukrajině, protože v nich můžeme najít mnoho společných styčných bodů. Ve všech případech se totiž jednalo o státy, které nebyly ve svém původním směřování výrazně prozápadně orientované. V Iráku a Libyi se z našeho západního pohledu nacházeli diktátoři, utlačující vlastní národy, a to až takovým způsobem, že se to stalo jedním z důvodů k jejich odstranění. Tím měly být tamní občané zbaveni utrpení, měla jim být přinesena svoboda a zachovávání lidských práv, zaručeno aplikováním demokracie západního typu.

Jako bojovníci za osvobození lidu zpod jha diktátorů začali tedy USA a jejich západní spojenci válečné akce, jejichž deklarovanými cíli byly pouze ty nejušlechtilejší ideály. No a teď, z odstupem času můžeme objektivně posoudit, jaké to přineslo ovoce.

Irák a Libye jsou země, ve kterých byla cíleným bombardováním systematicky ničena infrastruktura. Kromě obrovských materiálních škod měl ozbrojený zásah za následek i velké množství mrtvých, zraněných a zmrzačených.

V Iráku byla dosazena prozápadní vláda, avšak tento stát se stal státem vysoce nestabilním, plným ozbrojených konfliktů a sektářského násilí.

V Libyi vznikly dvě vlády a dva parlamenty, soupeřící mezi sebou. Kromě toho se zde nachází plno různých teroristických skupin, které hájí se zbraní v ruce své kmenové nebo náboženské zájmy. Situace v zemi nemá daleko od naprosté anarchie.

Pokud se podíváme na stav životní úrovně obyvatelstva, stav lidských práv a úroveň demokracie, toto všechno zaznamenává obrovský propad, Životní úroveň šla prudce dolů, demokracie a lidská práva jsou pouze iluzí v zemích, ve kterých se každodenně musíte bát o holý život.

Jaké je tedy reálné ovoce, které ozbrojené akce USA a jejich západních spojenců přinesly? Zničená infrastruktura, tisíce mrtvých, přetrvávající násilí a uplatňování práva silnějšího, rapidní propad životní úrovně a absolutní nefunkčnost demokracie západního typu. Národy Iráku a Libye byly vojenským zásahem USA a jejich západních spojenců vrženy o třicet, ne-li o víc let dozadu. A pokud bychom se zeptali běžných, obyčejných lidí, kdy jim bylo lépe, ne jen jim, ale i nám musí být jasné, že určitě za Husajna či za Kadáffiho.

Nikdo tím samozřejmě netvrdí, že neexistovaly určité věci, s nimiž se nedalo u těchto takzvaných diktátorů souhlasit, ale na druhé straně se zkusme objektivně podívat na to, co způsobil západ svým násilným řešením. Pokud totiž bylo tehdy špatně, dnes je mnohem hůř! Došlo k mnohonásobnému zhoršení životní situace obyvatelstva, bylo zabito a zmrzačeno množství lidí, už ani nemluvě o materiálních škodách.

Stručně vyjádřeno, ovocem jednání USA a západních spojenců je zkáza a destrukce! Ušlechtilé záměry a důvody, proč byly vojenské zásahy nezbytné je jedna věc, ovšem zcela rozvrácené země jako trpké ovoce těchto záměrů je věc druhá.

No a Ukrajina je něco velmi podobného. I tam před tím vládl režim Viktora Janukovyče, který nebyl západu nakloněn. Kvůli korupci byl tento režim násilím svržen a do vlády v Kyjevě se dostali lidé orientovaní prozápadně.

Co však je toho důsledkem a jaké to přineslo ovoce? Výsledkem a ovocem násilně dosazené prozápadní vlády je občanská válka, aktivace neofašistických elementů, tisíce mrtvých a ekonomicky zruinovaná země.

Pokud se tedy máme podívat čistě objektivně pouze na ovoce, které přineslo prosazování prozápadní orientace na Ukrajině, tak jde o ovoce nesmírně trpké, představující obrovský propad životní úrovně obyvatelstva. Jeho mužská část je ještě navíc neustálými mobilizacemi hnána do nesmyslné války.

Po jejich ovoci je poznáte! V případě Iráku, Libye a Ukrajiny přinesla násilná aplikace západních hodnot zkázu a zmar namísto požehnání!

Pokud bylo za Husajna, Kadáffiho a Janukovyče špatně, je nyní lépe? Pokud ale není lépe, ale naopak dokonce mnohonásobně hůř, o čem to svědčí? O čem to napovídá?

Realita nám ukazuje, že ovoce násilného šíření demokracie a takzvané správné prozápadní orientace se jeví jako něco mimořádně zkaženého a zlého! Je to cosi podobného tomu, jako když byly kdysi dávno šířeny křesťanské ideály ohněm a mečem. Stejně je i dnes ohněm, mečem a importovanými revolucemi šířena takzvaná demokracie.

Po jejich ovoci je poznáte! Vězte tedy, že dobrý strom nemůže v žádném případě přinášet špatné ovoce. Dobý strom přece přináší pouze dobré ovoce! Špatné ovoce však musí nutně pocházet ze špatného stromu! Jinak to přece není vůbec možné!

A ještě něco bychom si měli uvědomit. A sice upozornění, skryté ve slovech: Dávejte si dobrý pozor na ty, kteří k vám budou přicházet jako beránci, avšak uvnitř jsou to draví vlci!

Za dravého vlka a za synonymum všeho zla je dnes západem považováno Rusko. Avšak USA a jeho západní spojenci sami sebe staví do pozice mírotvorců a vynucovacích orgánů demokracie a lidských práv. Oni jsou těmi dobrými a tuto velkou a vznešenou pravdu svorně každodenně šíří všechny jim poplatné média. A prostí lidé, podléhající médiím, jsou ve své naivitě přesvědčování o naší západní dobrotě a o agresivním a zvlčilém Rusku.

Kdyby ale většina naší populace nepodlehla západnímu, konzumnímu způsobu života, kdyby se většina našich spoluobčanů nestala ateisty a materialisty, pak by se asi byli přece jen schopni zamyslet nad známými slovy, které nás varují: Dávejte si velký pozor na ty, kteří se tváří jako beránci, ale uvnitř jsou to draví vlci!

Draví vlci, kterým jde pouze o svůj vlastní prospěch a kterým všechno to ostatní, všechny krásné a ušlechtilé řeči o demokracii a lidských právech slouží jen jako zastěrka jejich skutečných úmyslů. A ty úmysly už ani nejsou skryté, ale otevřeně poznatelné podle ovoce, které přinášejí. Vždyť přece po tomto ovoci je můžeme dokonale poznat! Můžeme poznat, že jsou schopni jako vlci na kusy roztrhat celé národy, za účelem vlastních mocenských a kořistnickými cílů, řka přitom pouze o ušlechtilých ideálech.

Kdo proto není v dnešní době vysloveně slepý, musí za vším tím líbivě ušlechtilým, co se prezentuje navenek vidět jako na dlani skrytou a shnilou vnitřní podstatu bezohledné chamtivosti a světovládně mocenských záměrů.

Avšak žel zdá se, že svět je plný hluchých a slepých, kteří proto, aby se oni sami měli dobře drží ústa a krok, a svým alibismem schvalují zvlčile zvrácený systém, jehož součástí se svým mlčením stávají.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: sob, 04 dub 2015, 3:30 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
hi hi leni, otevři oči. kdyby jsi nepotřebovala anděli, jsi sama na pustém ostrově uprostřed vesmíru jen s bohem...nevím jak vidíš svět, ale mám otevřené oči a vidím, že svět je nádherný už jen proto, že ho každý vidíme jinak. já nechci vidět svět cizíma očima, já chci vnímat tu nádheru svíma, když někomu budu nutit svuj pohled byt jen hodnocením něčeho, kritizovýním nebo poukazováním co je správné, tak mu nedovolím otevřít oči a podívat se na svět jeho vlastníma očima. jakmile pochopíš a přijmeš, že příběh toho druhého je stejný jako tvuj, nádherný jako tvuj, pak vidíš svět ze dvou uhlu, přijmi další příběh a je to trojrozměrný pohled a multi pohled je vnímání světa ve všech aspektech, bez filtru jasně a zřetelně, bez filtru morálky, práva, víry a náboženství.skusila jsi někdy pohled vraha na svět, to vzrušní z lovu, teprve pak mužeš nalézt klid v duši, ty ho ještě nemáš, ten pohled vraha...myslím tím trhání mrkve, jak přichází o kořínky, volá do světa a žádá usa o pomoc smilane, již v roce 1972 publikovali u nás vízkum sovětských vědcu, kteří při pokusech zjistili, že když pleješ záhon od plevele, jsi vrah, protože ostatní plodiny, co jsi tam nechal jsou ve stresu, 14 dní nerostou, mají menší výnos, jsou náchylné k nemocem a mají o 40 % horší klíčivost, přenesli to na potomky, ten strach z vraha...ani si nedovolím pomyslet a je mi to jedno, co koho napadne pod pojmem morálka, právo, vrah či jiná nádherná slovíčka. Jen to, co vám řřekli o těchto slovech druzí, protože vy jste jejich význam nemohli vidět, máte ještě zavřené oči. význam jim dáváte přece vy sami a né někdo za vás. leni vím, jak vidíš svět, protože jej popisuješ svými slovy a já očarovaně naslouchám a snažím se vidět tu krásu i tvýma očima...svět je krásný, nebo si tu někdo z vás myslí, že za 2 světové války se nikdo nesmál děti si nehrály, láska zmizela ze světa, nikdo neusnul strachy, jen já si myslím, že máte pravdu? že cítím váš nádherný strach o něco a vše, copak to cítím jen já? copak ...alekdež, akorát se na ten svět dívám otevřenýma beztarostnýma dětskýma očima, kytička je krásná všude na světě a smrdí... já jsem věděl, že voní, jenže to mi říkala maminka, dnes už ji vidím a cítím svýma očima a věřte že smrdí, voní každý podle svýho, do mé nádherné vůně domova patří i močůvka z kravína, vedle kterého jsem vyrůstal, cítím-li ji někde, jsem zase malý a doma, ...nádherná vůně a léčí i astma, obsahuje i čpavek, ale to musíte otevřít oči, aby jste vnímali její vůni...leni já vám nenutím, aby jste ji milovali, já jen konstatuji, že se sami okrádáte, když vám močuvka smrdí...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: sob, 04 dub 2015, 22:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Šamane, nezlob se, mě tyhle Tvé hry nebaví.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Válka?
PříspěvekNapsal: stř, 27 led 2016, 18:48 
Offline

Registrován: čtv, 28 led 2010, 11:09
Příspěvky: 30
Válka již měla být několikráte,to že se ji snaží v pozadí Americké politiky někdo opět rozpoutat je možné,ale nemusí to tak proběhnout.Pokud bychom si položili otázku,zda je v plánu? Pak ano,údajně byly naplánovány tři velké sv.války.
Jistým lidem to nečiní problém rozpoutat,oni své kryty mají,kde jsou schopni po dobu několika desítek let vydržet,podzemní základny existují a ví se o nich.
Pokud se většina lidí nechá do něčeho podobného vmanipulovat,což asi není takový problém,pak je to stále aktuální možnost.Ovšem pozitivní na tom je to,že i když měla již proběhnout,stále nepřišla,co se asi stalo :?:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz