Fórum Tety Kateřiny

Krásný sluníčkový den Vám přeje Teta Kateřina
Právě je čtv, 28 bře 2024, 20:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 2:45 
Offline

Registrován: čtv, 15 dub 2010, 12:24
Příspěvky: 2
Bydliště: BRNO
Pokud se mi podaří, aby mi někdo z Vás na tuto otázku upřímně odpověděl dřív, než si toho všimne Teta a dá mi stopku, tak dobrý, jenže ono je to stejně hlavně pro ni. Takže tetičko, mrkni na to: http://www.youtube.com/watch?v=9kCqDaQjpiQ , a kdybys chtěla další díly, dají se sehnat běžně na internetu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 8:14 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Jsi dobréj, snažíš se katku nachytat, zesměšnit. Vidíš, i tak se to dá pochopit. Každý přece zodpovídá sám za sebe. Nesouhlasím tak uplně s niki. Třeba jak tam tak směšně máchá rukama. Musek bych pohledat její jméno, ale v kazachstánu už dobrých 20 let vysvětluje lékařum, hlavně chirurgum, metodu, kdy pomocí pohybů dlaní nad pacientem, nebo ho má mezi dlaněmi a tak ruzně prokazatelně zkracuje léčbu, omezila infekčnost ran...je to za použítí vlastního biopole. Mnohokrát ji testovali i na její další schopnosti i novináři a ona to bere s klidem. Odmítli pomoc, měl jsem dvě pacientky, které pouze chtěli, abych jim vrátil jejich schopnosti ale nechtěli pro to nic udělat, tak byli taky ambulantně léčeny a pod práškami na schizofrenii ale vubec lékařum nevadilo, že jejich kamarádky byli při tom, když slyšeli hlasy v hlavě a když odmítli udělat co chtěli, tak spadl( odlétl jakoby jsi do něj praštil) kalendář, rozlétli se třeba karty ze stolu do celé místnosti, ze stěny odlétl obraz...copak schizofrenie hýbe věcma..a taky na druhou stranu, kdo múže dát ruku do ohně, že naši předkové neuměli věci, které my neumíme. Třeba i já si vzpomínám na to cestování časem...ale taky znám lidi, kteří tvrdí, že jsou normální, a léčí se. Ano, jsou to normální,,blázni". Jenže, když ti dojdou argumenty, snažíš se druhého zesměšnit, nebo ho napadne slovně či fyzicky. A novináři to dělají s radostí a najde se i dnes dost lidí, kteří na to slyší. Nevím kdo jsi, ale ta dívka, když mávala rukama, cítil jsem 2x během toho videa její energii. Ale já léta provádím cviky wydy, ta mne učí vnímat energie přírody, možná proto jsem citlivější. Já rovnou neodsuzuji, a když něco, vlastně nic, neuměla vysvětlit, to neznamená, že to neviděla. Je otázka, zda je to jen výplod její mysli. Já taky neumím vysvětlit sluneční skvrny, prostě je vidím na videu, ale mlčel bych, kdybych měl popsat, co to je. Já jen nehodnotím ty druhé. Je- li ji potřeba léčit, tak má své okolí at to posoudí, má -li pravdu, je jen zase na jejím okolí, zda to přijme či né. Ale ani senzibilku, ani nemocného člověka není potřeba zesměšnovat. Já si pamatuji jak za komunistu zesměšnovali pana Tomáše, i za tu jeho jogu. Proto už nehodnotím.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 8:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Spadla do ezoterickýho sajrajtu. Lidé nerozumí tomu, co v rámci ezoteriky dělají, ale udělá to z nich blázny. Z normálních zdravých lidí.

Šaman to potvrzuje tím, co píše, hlasy, pohybování věcí. Lidé neví, co si způsobují tím, že údajně "pracují s energií" a podobně. Když slyší hlasy, ani neví, čí jsou. Když jim chodí odpovědi, neví skutečně odkud jsou. Ani skutečně neví, odkud berou ty energie. A jednou pak přijde daň za všechno, čeho se v téhle oblasti dotkneš. Změní Tě to, nabourá život, nabourá všechno, cos měl a Ty zjistíš, žes měl všechno, a musíš za to zaplatit, zdravým tělesným nebo psychickým nebo svým štěstím.

Možná je to jinak a chtěla se zviditelnit, možná si z nás dělá srandu, ale možná se dostala a zahrávala si s něčím, s čím neměla. Možná je to i nějak nepěkně sestříháno a upraveno, třeba toho říkala víc, s tím souhlasím se Šamanem, ale ať je to, jak chce, je mi jí líto, vypadá smutně. Třeba chtěla tímhle způsobem sobě nějak pomoct, hledala pomoc.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 15:00 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Hm, co s tím. Na to video jsem moc nekoukal, nemám videa rád. A navíc, co takový video říká nebo dokazuje? Že jeden konkrétní člověk co na tom videu je, možná je trouba, blázen, léčitel ..., anebo že to o něm někdo dobře natočil.
Co s tím a co z toho dál má plynout?
Jinak ale taky, blázen nebo léčitel, Lenko, Nikky, obě o tom píšete dost dobře.
Jen jde o to, že člověk kolikrát nemusí mít na výběr, jestli chce anebo nechce spadnout do esoterickýho sajrajtu. Já aspoň svůj vlastní život takhle vidím. Moh jsem se docela obyčejně zbláznit, být tuctovým neurotikem, možná i schizofrenikem. Ta volba se mi nelíbila a hledal jsem z toho cestu ven. Pomohl mi ten esoterickej sajrajt, anebo, pomohl mi způsob, jakým jsem si z něho vybíral věci. Od začátku s velkou a upřímnou snahou Nikky, "nevěřit žádným hlasům" a zůstat v reálu. A stejně se mi teď zdá, že potíže který mám, mám jen proto, že jsem něco z toho esoterickýho sajrajtu neukočíroval a ono mi to něco "straší ve věži" a ovlivňuje můj život mimo můj rozum a moje přání. Všechen výběr, kterej jsem pokud vím měl, byl, zbláznit se "konvenčně", anebo nekonvenčně, esotericky. Snad je to, co jsem si zvolil přece jen lepší.
Ale možná jsou i lidi, který nemají ani tenhle výběr co jsem měl já a stávají se obětí esoterických sil, působících v jejich životě docela nekontrolovatelně. Ono by to nemělo bejt nic tak zvláštního jak nám připadá, člověk má i jiný smysly a schopnosti než jsou ty, který běžně používá a nemělo by bejt nijak divný, že se tyhle rádoby tajemný esoterický věci podílejí na našem životě. Jenže my s tím z nějakýho důvodu vůbec neumíme zacházet a tak máme potíže. Asi takový, jaký by mělo dítě s očima, kdyby ho vychovávali v komunitě nevidomých.
Blázen nebo léčitel? Hodně tenká hranice, někdy je to o štěstí, někdy se někdo zdravýho rozumu jako základu sebe sama zřekne dobrovolně, někdy se nezřekne, ale prostě jen neukočíruje. Viděl jsem lidi prokazatelně nemocné a prokazatelně nadané zvláštními schopnostmi, škoda, že takovým neumí nikdo doopravdy pomáhat.
Vlastně i tohle byla kdysi jedna moje volba - zkusit používat těch schopností o kus víc a o dost víc, než dělám. Pravděpodobně za cenu té duševní choroby jako bonusu navíc. Nádavkem nevím, jestli bych ty zvláštní schopnosti doopravdy získal, anebo bych jenom začal žít v pocitu, že to tak je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob, 04 úno 2012, 16:39
Příspěvky: 151
Lide rádi smejí se druhým,ať je to cokoliv.Ja třeba mám celý ubivak sáme orby a když jsem ukázala brachovi tak se mí smál přes skype.Tak raděj mluvím o tom jen s těmá kdo jede na stejné fregvenci .


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Karle, proč bys musel být bez ezoteriky/duchovna blázen, tuctový neurotik nebo schizofrenik? Třeba vůbec ne. Ale ezoterika Ti k takovým diagnózám může dost pomoct.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: pát, 23 srp 2013, 23:45 
Offline

Registrován: čtv, 11 srp 2011, 18:03
Příspěvky: 353
Lenka. píše:
Karle, proč bys musel být bez ezoteriky/duchovna blázen, tuctový neurotik nebo schizofrenik? Třeba vůbec ne. Ale ezoterika Ti k takovým diagnózám může dost pomoct.

Lenko ano, esoterika může člověka dostat k takovým diagnózám, souhlasím.
V mým případě ale nejde o nějaký přehánění, nebo plašení, v tom co jsem psal o sobě :-). To je jen holá faktografie mýho života :-). Bejval sem docela dost nervózní člověk, diagnóza neurotik prostě popis toho, co bylo. Z toho jsem se dokázal dostat bez doktorů, dobrými věcmi, který jsem si vyhrabal z tý "ohavný" esoteriky. Nemusel jsem, ale kdybych to nedělal, tak bych se asi do pořádku nedal a minimálně pravidelnej pojídač prášků na uklidnění by se ze mně stal. Cena, kterou za to platím, bohužel je, že se mi rozjel nějakej další vnitřní vývoj, o kterej sice už moc nestojím, ale neumím ten proces zastavit a bohužel ani moc řídit se to nedá. Občas si říkám, že jsem to neměl dělat, ale v mým případě ta alternativa opravdu byla asi horší.
Ono, co to je esoterika - spousta volovin a hloupostí co nefungujou. Spousta jiných volovin a hloupostí, který bohužel fungujou. A pak taky docela jednoduše trocha nějakýho toho poznání, pár dobrých věcí do života. Vyb(í)rat si z toho člověk musí sám, jen mám hloupej pocit, že jsou lidi, který nemají volbu odmítnout a nevybrat si nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: sob, 24 srp 2013, 14:47 
Offline

Registrován: stř, 18 úno 2009, 15:22
Příspěvky: 245
Cvičení dechu a pozornosti, vedení dechu a energie do šlach, kostí a kostní dřeně. Jak učeně to zní, je to pouze dvanáct cvikú,které mi vyléčili tenisové lokty, zformovaly postavu...ale taky se používají v bojovém umění a energii vysíláš na dálku třeba za zed na zničení nepřítele. Léčí i zabijí. Neuvažoval jsem o tom doopravdy, než jsem při svičení ve vedlejší mistnosti přepínal frekvence rádia, energie začal bloudit naši bytem. Je tam ale návod, co a jak dělat vyzkoušený v tomto případě asi 3000 lety. Gi gong, jeden druh cvičení z něj dokáže naučit člověka levitaci, tai- chi, vyléčí celé tělo, upevní zdraví, bohužel, když ho poctivě cvičíš, začne tvýma rukama proudit léčivá energie, začneš být, nebo vidět budoucnost, pět tibetanů posílí zdraví spustí kundalíni a prodlouží život...všechno to jsou většinou tisíci léty ověřené tělesné a duševní cviky. Upevní zdraví i duševní a vrátí mu normální fukce. To není něco zvláštního, esoterického, je to normální u zdravého člověka. A tečka. Jestli si někdo myslí že zdraví člověk je něco nepatřičného, je to jeho názor. Bohu dík, dnes už se za to neupaluje, dnes je to výdobytek moderní esoteriky, esoterické bahno, když někdo si umí povídat s kytičkama, sbírat je a vědět, na co pomáhají, že umí přikládat ruce a pomoci od bolesti, dřív upalovali ale třeba Ludvíka, francouzského krále né, oni to dědili po mužích, léčivou schopnost. A on byl taky esoterik a nebo propadl esoterickým nesmyslum a blábolům. Nebo je to naopak. Někdo se bojí, aby si lidi nezačali uvědomovat, že nikoho nepotřebují, že si pravdu najdou sami, že neposlechnou učitele a začnou si rozvíjet obě strany mozkové hemisféry. Pak budou používat energii, budou vidět duchy, budoucnost, levitovat- pro mne je to dukaz, že člověk je komplexně zdráv. Podívejte se na Tomáše a stačí jen joga. Ale to je vlastně podle vás taky esoterika. Tak to vždy dopadne, když máte škatulky do kterých vše cpete. Každý jsme jiný, museli bychom mít asi 6,5 miliardy škatulí. A jestli má někdo strach z neznámého, z neznámé části svého těla a mozku, pak ale za to přece nemůže nikdo, natož esoterika. Pouze on sám. Svádět na někho, že postřílel tisíce lidí, protože ho naštval učitel, je trochu divné. Ale říkat, že se někdo zbláznil protože dělal esoteriku, to už vám nezní blbě. Je to ale stejné. Když máš pro něco sklon, pak je jedno co příjde. Ještě hodně se musíte učit koukat a vidět. Věřící člověk přece není bláze, není fanatik. A co Jehovista? Takhle soudíte lidi vy, ale je to dobře, aspon tím dříve se u vás spustí intuice, léčebné energie a stanete se esoteriky. A mně je jedno jestli zítra nebo v příštím životě. Já si na vás počkám, vývoj se nedá zastavit.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: ned, 25 srp 2013, 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Karel píše:
Lenka. píše:
Karle, proč bys musel být bez ezoteriky/duchovna blázen, tuctový neurotik nebo schizofrenik? Třeba vůbec ne. Ale ezoterika Ti k takovým diagnózám může dost pomoct.

Lenko ano, esoterika může člověka dostat k takovým diagnózám, souhlasím.
V mým případě ale nejde o nějaký přehánění, nebo plašení, v tom co jsem psal o sobě :-). To je jen holá faktografie mýho života :-). Bejval sem docela dost nervózní člověk, diagnóza neurotik prostě popis toho, co bylo. Z toho jsem se dokázal dostat bez doktorů, dobrými věcmi, který jsem si vyhrabal z tý "ohavný" esoteriky. Nemusel jsem, ale kdybych to nedělal, tak bych se asi do pořádku nedal a minimálně pravidelnej pojídač prášků na uklidnění by se ze mně stal. Cena, kterou za to platím, bohužel je, že se mi rozjel nějakej další vnitřní vývoj, o kterej sice už moc nestojím, ale neumím ten proces zastavit a bohužel ani moc řídit se to nedá. Občas si říkám, že jsem to neměl dělat, ale v mým případě ta alternativa opravdu byla asi horší.
Ono, co to je esoterika - spousta volovin a hloupostí co nefungujou. Spousta jiných volovin a hloupostí, který bohužel fungujou. A pak taky docela jednoduše trocha nějakýho toho poznání, pár dobrých věcí do života. Vyb(í)rat si z toho člověk musí sám, jen mám hloupej pocit, že jsou lidi, který nemají volbu odmítnout a nevybrat si nic.

Víš, co je divné. Že jsem četla svoji odpověď a soustředila jsem se na to, co píšeš, a úplně paralelně mi běželo hlavou, že jsi vlastně dost vystihnul i mě. Akorát u mě to byly úzkosti a stres a nebyla jsem s tím nikdy u lékaře, takže nemám lékařsky stanovenou diagnózu. Kdyby k nějakému šla, tak si myslím, že bych byla jasná.
Duchovno se zprvu zdálo, že mi s tím dokázalo pomoct, ale to byla velká mýlka. Myslím, že se to vrátilo, možná ne v takové podobě, ale zároveň s tím se ze mě stal jiný člověk a ne rozhodně lepší. Z dnešního pohledu se na to dívám tak, a možná se mýlím, že některé věci je dobré držet v určité míře a nepřikrmovat je, nerejpat se v nich, protože tím rejpáním a řešením nabydou do obrovských rozměrů, ač by vůbec nemusely, a s tím už se sakra těžko něco dělá. Možná to má člověk vrozené, možná to vzniká někdy v dětství, ale stává se to součástí člověka, které se asi nejde úplně zbavit. Možná to zmírnit, ale asi důležité je naučit se s tím žít. A cestu ke zlepšení vidím v dobrém zúčastněném psychologovi nebo lékaři, v dlouhodobém procesu s člověkem, který si je vědom toho, že tím, co řekne nebo udělá, působí na druhého člověka a jeho život tím ovlivňuje. Ne u duchovního poradce. Mně přijde, že duchovní poradci si jen hrajou s druhými lidmi, protože necítí mít za nic zodpovědnost, jen za sebe a druhý člověk je jim fuk, pro ně je člověk, který za nimi přijde s problémem, momentálním zdrojem peněz, zdrojem důkazů své hodnoty, dobroty a důležitosti, zdrojem pro jejich hru, kterou hrají. Taková ruská ruleta, padni kam padni, hlavně když zaplatíš.

Myslím, že to není hloupý pocit, že si někteří vybírat nemůžou nebo nemůžou odmítnout. Je to tak. Ono vybírej si a odmítej, když ti není dobře nebo když nemáš dostatek informací.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Naposledy upravil Lenka. dne ned, 25 srp 2013, 11:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAK, CO SI O TOM NYSLÍTE ?
PříspěvekNapsal: ned, 25 srp 2013, 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát, 14 čer 2013, 12:02
Příspěvky: 140
Šamane, souhlasím s Nikky. Karlovi má pomoct to, cos napsal? Obecné odkazy na učení a vědomosti lidí staré několik tisíc let, ale nekonkrétní? Tvůj tenisový loket, který už je dle Tebe v pořádku, ale bez konkrétního návodu, jak jsi to dokázal? Koho chceš přesvědčit?

Ezoterikem nebudu nikdy. Není to vývoj.

_________________
Dřív jsem sem chodila pod přezdívkou elena6.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz